Jump to content

12 zębów i schemat na 6 zębów


sudik

Recommended Posts

Posted

Witam

Mam silniczek bezszczotkowy z 14 magnesami i 12 zębami. Ze strony alexrc.eu mam 2 schematy nawinięcia owego silniczka AacCBbaACcbB i A-b-C-a-B-c . Nawijałem pierwszym sposobem i nic ( pewnie się gdzieś pomyliłem ). Zastanawiam się jak nawinąć tym drugim sposobem. Opcja:

1. Nawinąć na 6 zębów w systemie co drugi ząb ( jeden zostaje pusty )

2. Nawinąć 2 razy opcję 1 ( wyszło by tak AAbbCCaaBBcc )

3. Wasze pomysły.

 

Pozdrawaim

 

P.S. Dokładny link do schematów http://fast-results.com/lnl/nutpol_pl.htm

Posted
Witam

Mam silniczek bezszczotkowy z 14 magnesami i 12 zębami. Ze strony alexrc.eu mam 2 schematy nawinięcia owego silniczka AacCBbaACcbB i A-b-C-a-B-c . Nawijałem pierwszym sposobem i nic ( pewnie się gdzieś pomyliłem ). Zastanawiam się jak nawinąć tym drugim sposobem. Opcja:

1. Nawinąć na 6 zębów w systemie co drugi ząb ( jeden zostaje pusty )

2. Nawinąć 2 razy opcję 1 ( wyszło by tak AAbbCCaaBBcc )

3. Wasze pomysły.

 

Pozdrawaim

 

P.S. Dokładny link do schematów http://fast-results.com/lnl/nutpol_pl.htm

Wiesz co, nie jestem pewien, czy w tej tabelce nie ma błędu.

Gdybyś mógł to spróbuj AabBCcaABbcC (12N14P DLRK http://en.wikipedia.org/wiki/Outrunner ).

A jak Ci się nie chce, to co drugi ząb.

 

Edit:

AabBCcaABbcC i AacCBbaACcbB to w zasadzie to samo, tylko "od tyłu" :lol:

Czyli musiałeś się pomylić.

Posted

Sprawdzony wielokrotnie przeze mnie sposób nawijania. Bardzo dobry: AabBCcaABbcC (tak samo podał hubert-tata). Musi działać. Przy nawijaniu, jeśli boisz się pomyłki, na czołach zebów niezmywalnym flamastrem napisz kolejno te symbole. Wówczas nie pomylisz się przy kierunkach nawijania. Po prostu kręcisz, tak jak napisane na zębie. Sprawdzona metoda, którą stosuję zawsze. pozdr.

Posted

No faktycznie pomyliłem się. Po prostu ostatnie druciki faz połączyłem razem. Dziś połączyłem ostatni drucik jednej fazy do początkowego następnej i wyszło, że koniec fazy A szedł do początku fazy B, koniec fazy B szedł do początku fazy C, koniec fazy C szedł do początku fazy A . :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.