Skocz do zawartości

LOTNISKA MODELARSKIE na PÓŁNOCY PL


Mellon-68

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

 

Co roku wyjeżdżamy na wakacje i często wielu z nas zastanawia się "czy brać model i czy będzie tam gdzie się wyjeżdża miejsce odpowiednie do latania". Jeżeli myślimy o małych elektrycznych modelach to raczej nie jest to duży problem. Ale jeżeli chcemy zabrać cięższy model spalinowy wtedy warto się poradzić TYCH CO WIEDZĄ.

 

Rozpoczynając zapytam - szczególnie kolegów z pólnocy o coś co znalazłem na ZUMI a wyląda tak:

lotniskojastarnia.jpg

 

Bardzo proszę o informację, czy to lotnisko (na zdjęciu po lewej w rogu) jest dostępne dla np. cywilów którzy chcieliby polatać modelami RC oraz o ewentualne inne inforamcje gdzie w pobliżu JASTARNI znajdę miejsce do latania z jakimś przyzwoitym lądowiskiem.

 

Z góry dziękuję i zapraszam do KONTYNUACJI TEMATU o innych miejscach na wakacyjne latanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz - nie widziałem.

 

Ale jak zobaczyłem to też się nie dowiedziałem. Bo niestety COBRA ale na modelarskiej mapie Polski przed Jastarnią BIAŁA PLAMA.

 

ALE - Swoją drogą "modelarska mapa Polski" to świetny temat - naprawdę:

http://pfmrc.eu/viewtopic...ska+mapa+polski

dopiszę się jak sprawdzę tę Jastarnię. Chyba, że ktoś z Kolegów zrobi to wcześniej.

 

Na razie wątku LOTNISKA MODELARSKIE na PÓŁNOCY PL nie zamykam. Zdejmę wątek zraz po rozwiązaniu kwestii lotniska przed Jastarnią (albo tu albo w temacie "modelarska mapa Polski").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoznałem trochę temat. Lotnisko obok Jastarni jest wykorzystywane (przynajmniej wszedzie można znaleć takie wzmianki w informacjach o mieście Jastarnia) przez małe samoloty, wykonywane są z tamtąd loty widokowe. Lotnisko jest na mapie lotnisk polskich, jest lotniskiem pruywatnym.

 

Nigdzie natomiast nic nie znalazłem czy można korzystać z niego modelarsko - odpłatnie czy nie to inna kwestia - chodzi o to czy wogóle zarządzający lotniskiem koło Jastarni to dopuszcza.

 

Poczytałem też, że nad Półwyspem Helskim jest spory ruch lotniczy. A prywatne samolociki lubią nisko latać czym wkurzają turystów.

 

Wszelkie opinie o lataniu RC na Pówyspie Helskim mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie ma wiekszego problemu. Jest to tylko sprawa do dogadania z administratorem lotniska. Zazwyczaj nie spotkałem się jeszcze z sytuacją, żeby na zapytanie o możliwości polatania sobie modelem RC była odpowiedź odmowna. No chyba, że akurat są loty i model stanowi niebezpieczeństwo. Ale chwila cierpliwości i niebo Twoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kijuik - DZIEKI!

 

Właśnie, odnalazłem numet telefonu na lotnisko. Próbuję się połączyć ale niestety - głucho. Oczywiście jak większość modelarzy cierpliwości trochę mam i jak zawsze nadzieję na POZYTYWNY WYNIK. Samolot na 100% wezmę.

Dzięki![/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie ma wiekszego problemu. Jest to tylko sprawa do dogadania z administratorem lotniska. Zazwyczaj nie spotkałem się jeszcze z sytuacją, żeby na zapytanie o możliwości polatania sobie modelem RC była odpowiedź odmowna. No chyba, że akurat są loty i model stanowi niebezpieczeństwo. Ale chwila cierpliwości i niebo Twoje.

b

Dziś udało mi się dodzwonić na lotnisko. Jest dokładnie tak jak napisał Kijuik, bardzo przyjemna rozmowa, z której dowiedziałem się, że będe mógł po zameldowaniu się u kierownictwa lotniska i uzgodnieniu procedur polatać modelem RC.

 

Dzięki Wszystkim za wypowiedzi, dla Kijiuk za nadzieję a ADMINISTRACJI LOTNISKA w JASTARNI za przyjazne nastawienie do modelarzy.

 

Lotnisko dodaję do postu"modelarska mapa Polski".

 

Niniejszy post ZAMYKAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.