Skocz do zawartości

REVOLVER GREAT PLANES


wichercat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zakładam nowy temat o składaniu Revolvera ARF z Great Planes w miarę postępów bedę wstawiał fotki.... :wink:

 

Serce dla Revolvera Saito 82 GK jak na razaie z kolegami nie możemy wyjść z podziwu jaki on śliczny - radzili abym ochronę zatrudnił :devil:

 

IMG_0627.jpg

 

Zestaw wyposażony naprawdę bogato - nawet kołpak aluminiowy jest w zestawie i figurka pilota, pełen zestaw konwersji na elektro....rzepy opaski zaciskowe itp... :shock: za to duży "+"

 

IMG_0641.jpg

 

IMG_0640.jpg

 

IMG_0643.jpg

 

Serwa na wysokość i kierynek Tower Pro 6,5 kg, lotki i gaz Hitec 425BB, zasilanie 6V

 

IMG_0642.jpg

 

IMG_0648.jpg

 

Koła zmieniłem od razu na troszkę większe niż te w zestawie ale to głównie ze względu na miejsce stratów i lądowań

 

IMG_0653.jpg

 

Ogólne wrażenia po rozpoczęciu składania jakościowo duużo lepiej od cmpro które dotychczas składałem ale też nie brakuje zagadek. Np pasowanie aluminiowej rury z kadłubem jeest EKSTRA aż za moje ręce są jakbym przekopał 1 ha polka łopatą a jeszcze całej nie udało mi się wkręcić :(

 

IMG_0646.jpg

 

Jednza prośba czy da się z picassy stawić forki zamiast linków do nich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Na wysokosc na twoim miejscu dałbym Hiteca Tower pro to nizsza półmo mimo tego, że sie sprawdzają nie ufaj im do konca widziałem juz awarie tych serw.Jak rozkrecisz takie serwo to elektronika jest wrzucona do tej obudowy jak do kosza.Kable od silnika są nie pomocowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę wezmę to pod uwagę z tym że u mnie hiteci są z 2004 roku a towery nówki sztuki ale ok zabaczymy :)

 

yes wstawianie zdjęć nie linków opanowane dzięki wielkie dla Hubert Tata

 

dalsze prace trwają: serce już na miejscu: :lol:

 

IMG_0655.jpg

 

IMG_0654.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę wezmę to pod uwagę z tym że u mnie hiteci są z 2004 roku a towery nówki sztuki ale ok zabaczymy :)

 

yes wstawianie zdjęć nie linków opanowane dzięki wielkie dla Hubert Tata

 

dalsze prace trwają: serce już na miejscu: :lol:

 

Obrazek

 

Obrazek

 

cd prac jednak aby wsadzić rurę musiałem rozciąć laminatową tuleję i na nowo zalaminować - zbyt ciasne pasowanie ufff:

 

IMG_0658.

 

odbiornik na miejscu aku na koniec do wyważenia:

 

IMG_0659.jpg

 

Skrzydła już z lotkami i serwami:

 

IMG_0660.jpg

 

Silnik z podłączoną wstępnie instalacją i tłumikiem na okres docierania i lotów bez maski:

 

IMG_0665.jpg

 

IMG_0663.jpg

 

oczywiście do lotu tłumik zostanie obrócony :D chcę zamówić kolanko 90 stopni i pokierować wydech pod silnik i wypuścić spaliny deflektorem przez maskę ;D jak zrobię to wstawie foty dla zrozumienia pomysłu :wink:

 

a o to jak na razie bez skrzydeł tak się prezentuję - tył też jeszcze nie wklejony:

 

IMG_0666.jpg

 

pewnie ktoś może się zastanawiac co tak z tymi skrzydłami się guzdrze ale tak jak rura alu byłą zbyt ciasno spasowana z tą laminatową w kadłubie tak i tutaj jest ten sam problem ale teraz muszę oszlifować rurę aby weszła w skrzydła :evil: masakra..... :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku napewno tam nie pójdzie bo jak mowisz jest za ciężki na przodzie więc idzie wstępnie na półkę pod serwa bo przewidzieli tam miejsce w wersji elektro....

 

w dodatku chce cienką tkaniną 48 oblaminować ten domek dla wytrzymałości......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Ja domek oklejam balsą 1-1,5mm i maluję cieniutką warstwą zywicy epoksydowej.Żywica stanowi doskonałe zabezpieczenie przed paliwem.Można użyć też Distalu rozprowadzając jego cieniutką warstwę na balsie/sklejce a następnie podgrzewając suszarką do włosów.Po podgrzaniu robi sie na parę chwil rzadszy i wpływa we wszystkie szczelinki i pory w balsie.

 

Piękny model bardzo dobrej firmy , silnik też super, całość rewelacja.Tylko jakoś nie mam zaufania do serw TP 5010.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten docisk imbusowy na serwo wywal u nas poszło w glebe przez to kilka modeli na lotnisku jezeli chcesz kuż to na upartego zamiast snapów zrób gwint na pręcie żeby robaczek nie zjechał po nim, a na gwint daj klej.Takie rozwiązanie sprawdza się w małych elektrykach w spalinie tej wielkosci lepiej zastosowac metalowe snapy.SZKODA MODELU DLATEGO TO NAPISAŁEM :!:

 

Sławek z serwami 5010 miałem dziwne szarpniecia na dosłownie ułamek sekundy szarpało całym modelem po wymianie na Hitec jest spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do oblotu jeszcze trochę wiec z tymi serwami się obaczy ale chyba zmienie hiteca... :)

Faktycznie jak załączam zasilanie to kierunek się odchyla na sekunde a w hitecach tego nie ma.....

co do znapów to finalnie takie będą (metale) tylko muszę orczyki dokupić większe bo innych na składzie nie miałem....

 

Jedynie muszę się uporać z tą nieszczęsną rurą aluminiową bo nijak się skrzydeł nie da założyć a co za tym idzie wkleić tyłu...... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Rozumiem że łącznik skrzydeł jest z rurki aluminiowej.Na zdjęciu jest czarna więc albo jest oxydowana albo zabezpieczona jakąś folią którą trzeba usunąć.Nie podejrzewam żeby great planes zrobiło taką skuchę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tłumika to tylko na czas doicierania - chcę zamówić kolanko 90 stopni i poprowadzić wydech pod msilnikiem.

 

Co do podwozia to koła dałem gumowe ze względu na trawiaste lotnisko i troche większe od seryjnych.

 

Co do rury to folii nie ma sam już nie wiem.....

 

No ogłupieje z tą rurą folii nie ma innych zabezpieczeń też faktycznie jest alumniowa w powłoce ale kurna nie wchodzi za nic :shock: też mi się wierzyć nie chce że taka firma i taka skucha no ale fakt jest faktem. Na jednym ze zdjęć widać laminatowe prowadzenie w kadłubie i w pewnym momencie przeciąłem tą rurkę włożyłem rurę i teraz jest ciasno spasowana ale da się wsunąć (oczywiście tą laminatową rurkę zakleiłem :D )

 

Przydałaby sie opinia kogoś kto ma taki model.... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze jeden po drugim bo to dalszy ciąg prac na Revolverem:

 

Dzisiaj uporałem się z rurą która po zamontowaniu w wiertarce stołowej i ingerencji papierem ściernym wreszcie wlazła w otwory w skrzydłach i teraz pasuje jak ulał :lol:

 

IMG_0667.jpg

 

IMG_0669.jpg

 

Zaczyna wyglądać jak samolot :D jutro będe mial wskaźnik diodowy pakietu odbiornika i weekend postaram się zamontować tylne usterzenie :mrgreen: wolno to idzie ale jest jeszcze parę kwesti śrub calowych i metrycznych do rozwiązania - choćby wał silnika jest metryczną M7 :shock: rzadkość taki gwint a nakrętka od kołpaka w czym :?: no jak w calach :evil: i trzeba dorobić nową metryczną :crazy: prawie czuję się jakbym go od podstaw budował :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.