Skocz do zawartości

ROOFMATE...


Abrax

Rekomendowane odpowiedzi

Ośmielony opisem, że można tu zadawać wszelkie pytania:

Mam taką płytę o nazwie roofmate, grubości 50mm. Przypomina płytę depronową. Waga podobna. Czy jest szansa wyciąć, skleić z niej jakiś model? Jeśli tak to, jaki, w jaki sposób (grubość...), czy są jakieś plany. Próbowałem zadawać "pytania" w google ale chyba dobrałem złe słowa bo niczego nie uzyskałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy robią modele z pianek ociepleniowych. Ale przewaznie te płyty mają znacznie niższą wytrzymałość mechaniczną i trzeba to wziąść pod uwagę. Są bardziej kruche.

 

Miałem na myśli jakieś proste modele, szybowce. Bardziej do zabawy niż "poważnego" modelarstwa. Może uda mi się wciągnąć w hobby 5 letniego syna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jest to taki material podobny do depronu,niebieski(mialem go w rekach) to sie da.

Wogle sie da prawie ze wszystkiego, z drewna sie da, z foli,z papieru, szkla...nawet z wegla (sam widzialem)

A pytanie zadaj na tym forum w okienku "szukaj".Znajdziesz tu plany i opisy budowy wielu samolotow dla poczatkujacych- "To-to","Zefirka","RWD"-to sa polecane modele, i oblatane i opisane, wiec nie bedzie trudno dobrac do nich wyposazenie i wyregulowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drutem na goraco tnij :)

Poszukaj na forum - gdzies byl temat jak zbudowac wycinarke.

Latwo, szybko i skutecznie.

Odpalę piłę łańcuchową i potnę na równe 6cio i 3 mm kawałeczki :)

W sumie z tej 50tki to ja mogę pełny kadłub zrobic... i "wyrzeźbić" skrzydła. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę z 5mm, ja użyłem 5,5mm i wysmarowałem cały wikolem/żywicą. Lekki, a jaki wytrzymały :devil: (pomalowany,wywikolowany,wyżywicowany 170g ). Zostało mi zamontować serwa w skrzydła, wyszpachlować (ale bez przesady, jeden kret przy pierwszym locie to i tak piękny nie będzie :mrgreen: ) Przyjemnie się robi ToTo, głównie jako pierwszy model :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę z 5mm, ja użyłem 5,5mm i wysmarowałem cały wikolem/żywicą. Lekki, a jaki wytrzymały :devil: (pomalowany,wywikolowany,wyżywicowany 170g ). Zostało mi zamontować serwa w skrzydła, wyszpachlować (ale bez przesady, jeden kret przy pierwszym locie to i tak piękny nie będzie :mrgreen: ) Przyjemnie się robi ToTo, głównie jako pierwszy model :jupi:

 

To nie 5mm tylko 50mm - 5 cm :)

Ale zachęciłeś mnie do TOTO-2 :)

Powodzenia w budowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5cm to jak znalazl na kadlub, kiedys przegladajac neta ,na jakiejs japonskiej stronie natknolem sie model wykonany z grubego styropianu.Byl to kawalek styropianu taki z 60x60x600 do tego byly doslownie doklejone skrzydla, serwa odbiornik i aku zamontowane w dziurach rzezbinych w styro.Calosc pokryta papierem pakowym.Paskudztwo, ale latalo.

Na skrzdla proponowalbym jednak kupic podklady pod panele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.