Skocz do zawartości

Turnigy Li-po


Grzechu

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam posiadam dwa takie pakiety Turningy:

 

T2200-3-20.jpg

 

Spec.

Minimum Capacity: 2200mAh

Configuration: 3S1P / 11.1v / 3Cell

Constant Discharge: 20C

Peak Discharge (10sec): 30C

Pack Weight: 185g

Pack Size: 103 x 33 x 24mm

Charge Plug: JST-XH

 

 

 

Oraz dla porównania dwa takie :

 

 

 

F2200-3-20.jpg

 

Spec.

Capacity: 2200mAh

Voltage: 3S1P / 3 Cell / 11.1v

Discharge: 20C Constant / 25-30C Burst

Weight: 176g (including wire, plug & shrink wrap)

Dimensions: 100x34x27mm

Balance Plug: JST-XH

 

 

Turningy sprawiają wrażenie lepiej wykonanych - maja grubsze przewody prądowe, są zabezpieczone przed uszkodzeniem mechanicznym cel z przodu i tyłu pakietu - Flightmaxy tylko z przodu - i co najważniejsze moja ładowarka z balanserem Turningy ładuje dokładnie do napięcia 4.20V na cele (każda z 6 cel w tych dwóch pakietach ma tyle samo) Flightmaxy już inaczej 4,15 do 4,21 w zależności od celi i pakietu.

Turningy są gabarytowo minimalnie większe ale są to różnice rzędu 2-3 mm.

 

Flightmaxy ładowałem już po około 30 razy - pracują bez zarzutu - Turningy mam nowe - wypowiem się jak trochę polatam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turnigy mają inny standard (JST-XH). Musiałem przelutować na Deans T.

 

Niezupełnie. JST-HX to złącze balancera. Wtyki to zabezpieczone plastikiem coś na zasadzie goldów. Co nie zmienia faktu że też musiałem przelutować na Deansa.

 

Ja zaczynam właśnie testować wersję 2200mAh 25C 3s. Jak potestuję (a testuję z EagleTree) to dam znać o wynikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Kupiłem Fullymax 3s 1300 mAh 25C i taki sam pakiet Turnigy, po kilkunastu ładowaniach i lotach tym samym modelem mam już jakieś porównanie. Regulator mam ustawiony na odcięcie pakietu przy 3V na celę, ładuję prądem 1C. Do Fullymax ładowarka niezmiennie „wbija” około 1420 mAh, Turnigy początkowo 1380 mAh, przy kolejnych ładowaniach pojemność nieznacznie, ale sukcesywnie spada, obecnie 1320 mAh. Po locie Fullymax jest ciepły, ale do momentu odcięcia latam średnio 25 min, natomiast Turnigy tylko letni, lecz czas lotu to maksymalnie 15 min w identycznych warunkach. Kolega , który też ma taki pakiet stwierdził to samo, krótszy czas lotu, ciekawe .... Ale za tą cenę chyba warto kupić.

 

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Fullymax
może chodziło o pakiety fligthmax? http://allegro.pl/item745642300_pakiet_lipo_zippy_flightmax_3s_11_1v_2200_mah_20c.html. Również zastanawiam się wziąć turnigy 2200 mah 3s ale
Turnigy początkowo 1380 mAh, przy kolejnych ładowaniach pojemność nieznacznie, ale sukcesywnie spada, obecnie 1320 mAh.
to mnie trochę martwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.