Skocz do zawartości

Zebra PRO


wojcio69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zeszły sezon latałem Juniorem S z aparaturą Zebra PRO i było fajnie.

W tym roku wiosną zdemontowałem Zebre i zainstalowałem Sanwa RDS8000.

Zebra poszła na szafę zapakowana w fabryczne pudełki i kartron.

Dzisiaj postanowiłem ponownie Juniora S wyposażyć w aparaturę Zebra PRO a Sanwę przełożyć do Ventusa.

Po włożeniu zasilania do aparatury (Zebra) i zamontowaniu odbiornika w Juniorze, podpięciu serw i zasilania z 4szt. akumulatorków AA serwo wysokości ściągnęło ster w dół, serwo kierunku skręciło ster kierunku w lewo i... zero reakcji na machanie drążkami.

Obróciłem wtyczki w odbiorniku o 180 stopni i wogóle zero reakcji (myślałem, że odwrotnie wsadziłem wtyczki i dlatewgo taka reakcja).

Myślę sobie zrobię tak: włączyłem aparaturę podpiąłem regulator serwa pod odbiornik, podpinam pakiet zasilający do regulatora i... cisza, a przy odbiorniku sanwy było słychac najpier trzy szybkie bip a po chwili pięć wolnych bip, a tu cichutko jak w kościele.

Wyciągnąłem odbiornik z modelu odłączyłem od niego wszystkie serwa, podpiąłem jedno wolne serwo (Tower Pro SG91R) i w momencie podłączania lekko się przesunęło ale nie reaguje na poruszanie drążkami.

Nie mam drugiego odbiornika na 35MHz aby sprawdzić z innym.

Co jest powodem takiego zachowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt taki, jakby całkowicie nie działał nadajnik lub odbiornik. To nie sprawa anteny.

Prawdopodobnie serwa zachowują się w ten sam sposób niezależnie czy masz włączony czy wyłączony nadajnik?

Nadajnik można spróbować zdiagnozować w pośredni sposób, np sprawdzając (porównując) pobierany prąd z pakietu przy włożonym i wyjętym kwarcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam to samo, ale nie z Zebrą. Jednego dnia działało, a drugiego po naładowaniu akumulatora i podepnięciu pod odbiornik skręciły się tylko serwa a dalej kaplica.

Nie zdążył nawet wyschnąć klej :/ Stało się to po formowaniu baterii, ale napięcie na akumulatorze sprawdzałem i jest niby dobre... Przed formowaniem jak wyjąłem akumulator z opakowania i podłączyłem, wszystko działało.

Znalazł Pan przyczynę i rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.