Skocz do zawartości

moje loty dlg


krzysiek w

Rekomendowane odpowiedzi

bylem o 9-10,potem naladowalem accu i znowu poszedlem o 14 do 15

Ze wzgledu na duze zaludnienie bylem zmuszkony latac na łaczce (choc z daleka wyglada jak smietnik :P ) za siatka

 

nie kumam co to jest to ladowisko dla smiglowców....

moze ci chodzi o ten kawalek betonu???? (na lewo bardzo niedaleko jest wejscie do muzeum)

 

http://youtube.com/watch?v=dFSnm73-b50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ci chodzi o ten kawalek betonu???? (na lewo bardzo niedaleko jest wejscie do muzeum)

Dokladnie tam latalem :D bo wygodnie podjechac do samego wejscia samochodem od seniorow lotnictwa i latasz majac samochod 20m od siebie za siatka wiec jak cos trzeba to masz pod reka.

Co do latania na terenie muzeum i lotniska to jest taka niepisana umowa z dyrektorem muzeum ze modelarze latajacy moga spokojnie wjechac od glownego wejscia do muzeum tylko trzeba w kasie powiedziec ze jedzie sie na pas z modelem. DAwniej ( nie wiem czy teraz ) wjazd dziki na plyte od strony akademikow yl zagrodzony przez ogrodzenie przedzielajace pas. Mozna tam bylo podjechac i przechodzic przez szczeline ale zawsze wygodniej podjechac na sama plyte kolo laczek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to waga ci wyszła godna podziwu. Próbowałeś go wywazyć bardziej na ogon i dać mu kąt płata 1,5stopnia. Jak nie to koniecznie po wlataniu się w ten model spróbuj tego.

 

Zobaczysz wtedy jaki on potrafi być szybki (to zalata tego profilu) , tylne wyważenie pozwoli też ci latać wolniej na tzw.rzęsach.

 

Ja mam już to przećwiczone. Fajnie jak byś miał też klapolotki w nim. Jak je wywalisz 3stopnie w dół to model pięknie zwalnia np. w termice , jak je wywalisz w górę 2 stopnie to nim wyzej rzucisz. To tak jak byś czasem nie używał tego. Ja kiedyś nie uzywałem i przezyłem szok jak zaczęłem stosować. To bardzo przydatne i otwiera nowe możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latalem juz z takim wywazeniem,przy ciszy super sie robi zakrety na ogonie, ale jak mocniej dmuchnie to nie ma szans by leciec do przodu,a kazdy zakret konczy sie 20m odemnie.Jak przestanie wiec to moze wróce do tego ustawienia.

co do drugien rady to nie mam mixera klapolotek wiec nie moge sobie tego ustawic.Latam caly czas na neurtalnych ustawieniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz a ja powiem że stosuje mały kąt i tylne wyważnie żeby model własnie radził sobie z wiatrem. Tylko że mój trochę cięższy jest ale własnie tak latam.

 

Jak mocno wieje to też na wysokosci trymuje go mniej tzn.w dół bardziej i jest ok. Wtedy zawsze idzie do przodu. Im wiekszy wiatr tym trzeba szybciej latać , wtedy się dłużej utrzymasz.

 

Tylne wyważenie i spory wiatr (koło 8m/s):

 

http://video.tinypic.com/player.php?v=358xn9e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.