Jump to content

Co to za nuta ??? pomocy !!!


Mortez

Recommended Posts

  • Replies 41
  • Created
  • Last Reply
Posted

Troszeczkę przypomina zniekształcony refren "Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca" - Eleni... ale chyba nie to. :P

Posted
Kurzce fajny utworek Disco Polo a nie mogę go posłuchać w original version. help !!!

W oczekiwaniu na rozwiązanie tego kłopotu, poszperaj na stronach o znanym festiwalu rockowym w Twojej okolicy.

Może tam znajdziesz jakąś nową "nutę", która ci się spodoba.

Posted

Przecież wszystkie utwory disco polo maja ten sam rytm i melodię więc co za różnica jaki tytuł? :twisted:

Posted
Przecież wszystkie utwory disco polo maja ten sam rytm i melodię więc co za różnica jaki tytuł? :twisted:

 

 

No z jednej strony tak ale ta akurat dobrze w ucho wpada

 

 

A co do festiwalu to nie lubię tego typu muzyki :P

Posted

W życiu zawsze jest odwrotnie. Ja słucham "szarpidrutów" wszelkiej maści a mieszkam w polskiej stolicy disco z pola. Może się zamienimy mieszkaniami? ;D

Posted
W życiu zawsze jest odwrotnie. Ja słucham "szarpidrutów" wszelkiej maści a mieszkam w polskiej stolicy disco z pola.

 

No rzeczywiście nigdy nie jest tak jak byśmy chcieli . :wink:

Guest Jerzy Markiton
Posted

Łoch Diem, Diem.......Po ichniejszymu abo po naszymu ? Gańba Cie je ?

- Jorguś

Posted

Chopoki, mocie kaj jako oficyjalno, jak by to pedzieć po polsku "Wykładnia transkrypcji gwary śląskiej w słowie pisanym" ? :D

Posted

Jeśli znalazł by się ktoś ,kto zna ten utwór to proszę o podanie tytułu bo jest on bardzo mi potrzebny !!!!

Posted

Mortez kichej to, posuchej se wodzionki.

 

Miq ciynzko sie tak po naszymu pisze. Przydolby sie jakis silesia.translate.google :D

Posted

Mortez a może literatura bydzie lepszo?

 

Pan Hilary

 

Loto, tyro pan Hilary, do dekla mu piere

Bo kajś ten boroczek posioł swoi brele.

Szuko w galotach, kabot obmacuje,

Przewraco szczewiki, psińco znajduje.

Bajzel w szranku i w byfyju

Tera leci do antryju.

"kurde" - woło - "kurde bele!

Ktoś mi rombnoł moi brele!"

Wywraco leżanka i pod nią filuje,

Borok sie wnerwio, gnatow już nie czuje.

Sztucho w kachloku, kopie w kredynsie,

Glaca spocona, caly się trzynsie.

Pieroński brele na amyn kajś wcisnyło

Za oknym już downo blank sie sciymniło

Do zrzadla oroz zaglondo Hilary-

Aż mu po puklu przefurgły ciary.

Spoziyro na kichol, po łebie sie puko,

Bo znejdly sie brele - te, co tak ich szukoł.

Czy to ni ma gańba? - Powiydzcie sami,

Mieć brele na nosie a szukać pod ryczkami.

 

 

;D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.