Skocz do zawartości

Mocowanie bowdenu do metalowego snapa


Mamonir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie. W jaki sposób można skutecznie połączyć bowden (taki jak na foto) z metalową gwintowaną końcówką snapa (jak na foto) lub odrazu ze snapem (jak na foto).

 

Połączenia mają pracować w spalinowym trenerku.

 

Dzięki za wszystkie konstruktywne odpowiedzi.

 

m%20bowden%20czerw%20logo.jpg

 

2012_o%20white%20logo.jpg

 

kovove-vidlicky_m2_01.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm tylko drut ma 1mm średnicy a tuleja 2mm. Ja na wysunięty drut daję krople ca i wsuwam go w w biały rdzeń.Potem wkładam to na żywicy lub CA do części ze zdjęcia nr 2 i zagniatam.Jeszcze nigdy mi się to nie urwało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie na CA, bo 'toto' białe się kruche robi i :ass: , sprawdzone :cry: .

Nie wiem, czy drut ma średnicę 1 mm, ale kiedyś ok 0,8 mm i (jak się człowiek uparł) można było zawinąć i wkleić razem z częścią białą na żywicę + obciśnięcie/zagniecenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w jaki sposób lutujesz? drut ma 1mm a tulejka 2mm.Zalewasz to po prostu cyną?
Tak.

Właśnie tak jak pisał Karlem, biały plastik się wykruszył a drut z niego wysunął się mimo że był zaciśnięty. Lutowany jeszcze nigdy mnie nie zawiódł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ca chyba rzeczywiście się to białe lubi kruszyć.Nie wiedziałem co jest przyczyną :?

Co do twojej metody to drut na końcu lutu się nie wygnie pod działaniem siły? Nie jest w tym miejscu otulony tym białym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czyli nie jest otulone akurat w tym miejscu gdzie najbardziej może się wygiąć(chodzi mi o samo łączenie).To że jest dosunięte nie znaczy że "trzyma" :wink: .Producent chyba też nie przewidział takiego sposobu montowania :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie, że dołożę swoje zdanie. Ja tak robię od lat i nigdy nie zawiodło.

Metoda pierwsza:

drut po prostu zaginasz na takiej długości jaka jest głębokość otworu w części 2. Jedno zagięcie starcza, lub możesz zagiąć trzykrotnie i po włożeniu w otwór zalewasz cyną. Zagięcia służą do zredukowania luzów pomiedzy drutem 0,8 a otworem w końcówce z gwintem do snapa.

Metoda druga:

sklejasz drut CA z tym białym plastikiem i ten plastik wkręcasz bezpośrednio w snap metalowy. Trzyma jak diabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.