Skocz do zawartości

Dobór śmigła.


Luki17

Rekomendowane odpowiedzi

Pomóżcie mi dobrać śmigło do modelu RTF Cessna 480. Oryginalne śmigło 9x8. W sklepie nie mieli oryginalnych więc dali mi 9x4,5 APC powiedzieli, że będzie dobre. Dzisiaj oblatywałem model io kolega stwierdził, że model ma za duży ciąg, jest za szybki i leci na silniku nie na skrzydle. Jakie śmigło byście polecali?

 

Model to RTF Cessna 480. Silnik bez szczotka, niestety producent nie podaje nazwy ani danych technicznych. Waga modelu do lotu 695g. Pakiet 3s 1500mAh. Tzn. samolot nabiera prędkości i to za dużej.Trzymany w ręku, gaz na 3/4 i wyrywa z ręki. I jest bardzo podatny nawet na małe ruchy drążkiem lotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałeś bardzo mało danych, żeby coś poradzić. Jeśli oryginalnie było 9x8, to znaczy że są bardzo małe obroty silnika. Prawdopodobnie to silnik szczotkowy z przekładnią (nie napisałeś, ale się domyślam). A znowu z tego wynika, że nadnmiaru mocy prawdopodobnie nie masz i wszelkie inne śmigło od zalecanego będzie pracowało gorzej.

 

To, co Twój kolega skwitował stwierdzeniem że " leci na śmigle", to nie efekt za dużego ciągu, tylko zbyt małej prędkości modelu i lotu w tzw przeciągnięciu - model ustawia się wtedy śmigłem do góry i nie chce się rozpędzić. Za mała prędkość oczywiście wynika ze złego śmigła. 9x4.5 ma za mały skok (to ta druga liczba, po x).

Prawdopodobnie będziesz w stanie latać na śmigle 9x6, ale lepiej poszukaj takiego 9x8.

 

Mogę się też mylić, to wszystko moje domysły, Jak napiszesz coś więcej o modelu i o zachowaniu się w locie, możemy dalej podyskutować. Może zdjęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.