Skocz do zawartości

Zerwana folia - pomocy!


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam!

 

Po ostanim lataniu (i rozbiciu Mad Maxa), tak się zdenerwowałem że zerwałem z niego całe poszycie...

 

I teraz jest problem chce go przywrócić do stanu latalności, ale tu jest zonk ukryty...

 

Poszycie jest zerwane w 65%, i nie wiem co z tymi pozostałymi procentami zrobić...

 

Próbowałem skrobać, to kesonm uszkadzam, pomyślałem czy nie wystarczyo by tego zmatowić, i na to butapren i koc ratunkowy?

 

Co wy na to? Wystarczy zmatowić, czy muszę się bawić mozolnie?

 

Pozdrawiam, Bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to przerabiałem. Ja odrywałem folię podgrzewając ją suszarką do włosów. Potem pozostałe na kesonie ślady po kleju zmyłem rozpuszczalnikiem uniwersalnym. Wyszło b. dobrze. Nie ma śladów po folii, nic sie nie powichrowało. Ale ważne jest podgrzewanie folii przy zdejmowaniu!

 

EDIT:

 

Zapomniałem napisac waznej sprawy, u mnie keson był zalaminowany cienką tkaniną, dlatego mogłem go zmyć rozpuszczalnikiem. Podejrzewam ze na gołą balsę nie jest to najlepsze rozwiązanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie pomogło w tym że podgrzewałem (1 miejsce ok. minute) i nic to nie dało, taki sam efekt jak bez podrzewania, ale jeszcze juto popróbuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogło w tym że podgrzewałem (1 miejsce ok. minute) i nic to nie dało, taki sam efekt jak bez podrzewania

 

A czym podgrzewałeś bo jak suszarką to podejżewam że za słąba najlepsza by była opalarka :) Albo w tych miajscacz przeszlifuj bardzo ciękim papierem ściernym lub zdram nożykiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek,

czy będzie jakieś info w dziale Kraksa?

 

Czym nagrzewasz folię? Może temperatura jest za mała? Najfajniej jest pracować opalarką albo palniczkiem, tylko musisz uważać, żeby oprócz rozbicia modelu... z dymem go nie puścić :D

 

No i nie bądź taki nerwowo-nadpobudliwy. W naszym hobby pośpiech to najgorszy doradca! Zresztą, sam na pewno wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Możliwe że suszarka jest za słaba, jutro spróbuje opalrką, kiedy będę w modelarni...

 

Ładziak, co do kraksy, to nic nie bedzie bo wlasciwie polamal sie tylko statecznik, a i tak nie mam żadnych zdjęć z lotów...

 

Pozdrawiam, Bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.