Skocz do zawartości

SE.5 rozp. 1012mm


Karol93

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiony rysunek to zapewne wręga za siedeniem pilota w stronę ogona modelu. SE miał własnie charakterystyczną tę cześć ogona - czyli poprzez pokrycie "przebijały" wykończenie kratownicy. Te listewki na poszyciu sa własnie po to by uzyskać taki efekt(folia rozciągając się przywrze do listewek i poszycia). Weż fotkę lub rysunek samolotu to uzmysłowisz sobie o co biega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Przecież podałem ci wczesniej link do strony gdzie pokazują kolejne etapy budowy tego modelu: http://www.aerodromerc.com/

Może to tobie wydaje się , że to jest poszycie. Czy to czasem nie jest pełen obrys wręgi? Nie widze twoich planów więc mozemy sobie gdybać. Gdyby to faktycznie było poszycie balsowe i na to listewki profilujące to spokojnie mozesz pominąć to poszycie i zostawić tylko listewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, kadlub sie po trochu klei, ale zanim wyschnie wikol, zabrałem sie za podwozie. Mam już je powyginane, ale nie wiem jak je teraz zlutować... Mam kwas, paste lutowniczą i ten biały proszek.... (nazwy zapomniałem). Jak tego użyc żeby to zlutować ? Udało mi się pobielić drut (po prostu do kwasu i wytażać w cynie) ale nie mam zielnego pojęcia co dalej :\ Co teraz ? Miedziany, cienki drut oczyszczony z izolacji mam, cyne tez. Poprosiłbym o dalsze instrukcje ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Dopasuj oba elementy podwozia, owiń drucikiem.Potem kropla kwasu i lutowanie z odrobiną cyny.Jeżeli masz cynę z kalafonią to musisz ją wytopić roztapiając na kawałku płytki ceramicznej (byle nie na blacie) .Jak już zlutujesz to poczekaj aż wystygnie.Po lutowaniu kwasem Mozesz całość umyć w roztworze soli kuchennej żeby zobojętnić kwas.Łyżeczka na szklankę wody wystarczy.Zawszę tak robię i nie zdarzyła mi się korozja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie... - używam palnika gazowe, z racji że mam słabą lutownice (70W). Do pobielania to nie przeszkadza ale czy do lutowania mocowania nie lepiej pomęczyć się lutownicą ? Czy można używać palnika, tylko po prostu na malutkim "gazie" ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Soli, Kwas nie żre wtedy metalu w miejscach gdzie nie doszedł lut.Potem i tak myję wszystko ludwikiem i suszę.Jakoś się nie zawiodłem na tej metodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić ładowarke (poprzedniego e-skya spaliłem poprzez złe podłączenie - z + do akumulatora) i chce sie również zaopatrzyć w balse, ponieważ przy ostatnich zakupach materiałów zapomnialem, że 1,5mm mam za mało...

Niestety e-skyowską ładowarke mają tylko w perfecthobby, a tam mają najciensza balse 2mm - może jej uzyc zamiast 1,5mm (balsa na żeberka)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,5 to aż za dużo, w modelu tej wielkości możesz użyć lekkiej sklejki np. balsowo-lipowej albo z owocówek. Praktycznie zawsze robi się tak, że słoje układa się wzdłuż dłuższego boku elementu, i dotyczy to także żeber, podłużnic etc.

Prostokątne wręgi możesz skleić z 4 listewek z twardej balsy czy sosny, na zakładkę albo na styk o ile równo utniesz końce pod kątem 45st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile jest to dobrej jakości lotnicza sklejka i o ile ma co najkmniej 3 warstwy będzie odpowiednia na mniej obciążone wręgi.Tak naprawdę to cięzko cokolwiek doradzić gdyż sklejka sklejce nie równa,dostępna dziś sklejka ma przeważnie wytrzymałość drewna na rozpałkę w kominku :P .Sklejka co niektórych firm jest naprawdę wykonana z jakiegoś gównolitu zamiast z porządnych fornirów.Osobiście sądzę że sklejka 1,8mm będzie wystarczająca,jeśli masz wątpliwości zrób prosty crash test wzdłuż i w poprzek słoi-powinieneś w palcach wyczuć czy się nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pkt.1-Dlaczego czepiasz się tak nieistotnych pierdół,nie masz nic sensownego do napisania co by cos rzeczywiście wniosło do tematu?

Pkt.2-Pojecie gównolitu zna każdy posiadacz chińskich silników i tym podobnych mchińskich wyrobów

Pkt.3-jeśli naprawdę Ci się nudzi to zamiast zaśmiecać niepotrzebnie temat Karola takimi postami lepiej poczytaj książkę o materiałoznawstwie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.