Skocz do zawartości

Zasięg DX6i ?


kefir

Rekomendowane odpowiedzi

Dla uściślenia, czy w modelu masz odbiornik z kompletu, tzn. AR6200?

Czy masz możliwość powtórzenia testu aparaturą z firmową anteną?

Jak masz dostęp do odbiornika AR7000 lub wyższego to zrób test przy pomocy logera, tu opisałem jego działanie http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=6812&postdays=0&postorder=asc&highlight=loger&start=45

W tych nadajnikach są bardzo przyzwoite antenki, nie wiem czy przez przeróbkę nie pogorszyliście parametrów wypromieniowania sygnału. Jak znam towar powszechnie dostępny na rynku to takie 5dBi można między bajki włożyć, poza tym zawężacie już wiązkę trzeba pilnować prawidłowego ustawienia anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam AR 6200 z satelitką

mam możliwość choć już sprawdzałem i były jeszcze większe problemy

nie mam odbiornika AR7000

co do przyzwoitości standardowych antenek to nie wyglądają za dobrze ale mogę jeszcze podłączyć antenkę 3dbi od D-LINK

A tak w ogólę robię jeszcze antenę BIQUAD na 2,4GHz jak mi doradził diem

Co do testów zasięgu przez użytkowników latających standardowo to wiem że to problem bo przy 1000m już prawie nie widać modelu

 

Takie pytanie jeszcze mi się nasuwa czy to nie nadajnik jest za słaby ? może jest rużnica między dx6+ar6200 a dx7 +ar7000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno było jak rozbierałem DX6i, ale zdawało mi się, że sama końcówka nadawcza nie różniła się od tej w DX7. Trzeba by sfotografować dla porównania.

Różnic w działaniu AR6200 i AR7000 bym się nie doszukiwał, satelity przecież są identyczne, a do działania wystarczy, że sygnał złapie tylko satelita. Wspomniałem o AR7000, bo to najniższy z odbiorników mogących współpracować z logerem.

Rozumiem, że na wyjściu z nadajnika masz teraz RSMA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na pływaniu Monssonem wnuk po raz kolejny rozebrał antenę w swoim nadajniku, dlatego mogłem wykonać tą fotkę w porównaniu z przyzwoicie wykonaną „gumką”, a tu zdarzają się różne gnioty.

resP1010586.jpg

Jak widać konstrukcja obu anten jest jednakowa, więc przez dołożenie dodatkowego złącza pogarszasz parametry o wartość tłumienia tego złącza.

Jedyne uzasadnienie to faktycznie zastosowanie tu anteny panelowej, ale nie bawiłbym się w samoróbki, a poszukał dobrej firmówki i to najlepiej z jak najkrótszym kablem. Pozostaje jeszcze celowanie w model, z tego względu, chociaż już raz naraziłem się na krytykę ciągle uważam, że do odległości rzędu 2 km lepsza jest dobra dookolna, wówczas problem może być tylko wysoko nad głową, ale to można pominąć, bo przecież wylatując lub lądując lecimy nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jego antena też miała 5.5dBi? Im większy zysk anteny, tym bardziej różni się rozkład pola z anteny. Pozostaje dookólna ale główny listek promieniowania jest coraz węższy i trzeba celować aby na kierunku odbioru byl silny sygnał. Podejrzewam, że oryginalna antena ma około 2dBi. Często kluczem do sukcesu nie jest wypromieniowana moc ale zapewnienie prawidłowego łącza. Dorobiona przez ciebie przejściówka mogła pogorszyć dopasowanie anteny i mogła sporo pogorszyć sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie gdzie mogło pogorszyć to połączenie na gwincie bo przecież ten kabelek PIGT-UFL-RSMAM jest oryginalnie zarobiony z tego co widzę to sama końcówka anteny tuż za tą tulejką dopasowującą jest anteną reszta chyba się nie liczy

Zastanawia mnie to że mówicie że nie sukcesem zasięgu jest moc a połączenie hmm to czemu futaba 7 ma zdecydowanie większy zasięg ?

często na zagranicznych forach zasięg np.spektrum DX7 i odbiornik AR7000 jest maksymalny 1,4km

Tak się zastanawiam nad przejściem na 35MHz Bardzo mnie męczy futaba 10cap :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

album_pic.php?pic_id=2348

 

nie mogę wyjąć końcówki kabelka, pękła jak na zdjęciu. Pytam o to bo wczoraj tuz po

 

wymianie baterii Extrim z odległości ok 100 m spadł na ziemie. Zdarzyło mi się już to

 

wcześniej ale jakoś wyszedłem z opresji. Jak mogę jeszcze sprawdzić zasięg? oprócz

 

"przepisu" z instrukcji?

 

Wiecie może gdzie można kupić taką antenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile nie przesunęła ci się tulejka dopasowująca to ok ale 100m to przegięcie

gdzieś widziałem taką antenkę jak znajdę dam znać

A zobacz czy czasami nie wyskoczyła wtyczka w aparaturze taka malutka trzeba ją bardzo dokładnie wsadzić i nie może być luźna (to ważne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.