Skocz do zawartości

Jak543D Phoenix Model


Rekomendowane odpowiedzi

Zakończyłem składanie nowego Jaka 54.o rozpiętości 1600mm .Przewidywana przewidywana przez producenta waga do lotu 3600g. Po zamontowaniu silnika OS75AX okazało się że do wyważenia muszę dołożyć na dziób ok.250g ołowiu.Myślę że tego balastu udało by się pozbyć przesuwając serwa z ogona do przodu. Nie wiem czy takie obciążenie w tej wielkości modelu może mieć duże znaczenie w lataniu 3D , i czy w związku z tym warto robić taką poprawkę w celu zmniejszenia wagi modelu. Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez ołowiu środek ciężkości przesunie się do tyłu około piętnastu do dwudziestu milimetrów. Nie wiem czy takie przesunięcie jest dopuszczalne. Jeśli chodzi o serwo gazu to jest ono usytuowane bardzo blisko środka ciężkości modelu, więc jego zmiana nic tutaj nie pomoże. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość przesunięcia o kilkanaście centymetrów do przodu serwa kierunku(jest sterowany linkami )oraz serwa od gazu.Są umieszczone na jednej półce kilka centymetrów za środkiem ciężkości.Może dało by się w ten sposób zbić trochę wagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem z moim Diamantem.Wyliczyłem sobie w jakich granicach może byś ść.Dałem bardziej tylny ale i tak musiałem zmienić silnik na cięższy.Ale mnie brakowało 400g.Tobie przy 200g może wystarczy ść. bardziej do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.