Skocz do zawartości

Pierwszy akrobacik. SPEED 400 aero


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 tygodnie później...

Witam

Wiec zbudowany super ale ja bym doradził :

1- Przedłużyć przednia część o wartość taka jak od natarcia do wregi przedniej.

umieścić aku z przodu w dolnej części a srodek ciezkosci dobrać położeniem serw .

2- zwiększyć szerokość lotek o ok 1 cm

3- wzmocnic kadlub sklejka 1 mm tzn kratownice nad skrzydlem

4- w skrzydlach wzmocnic czesc przy kadlubie i krawedzi skrzydla

nie wiem czy to jasno opisałem :lol:

Nie wiem ile model wazyl teraz jest na emeryturze wiec wisi i czeka na reaktywacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dwia najdłuższe elementy kadłuba i te zaraz nad skrzydłem to sosna nie balsa. (inny odcien na zdjęciu)

 

skrzydła maja dwa dźwigary z sosny i krawędź natarcia to 5x5 balsa + keson z balsy 1mm.

O lotkach będę pamiętał. a kadłub planuje wydłużyć o 4 może 5 cm.

 

EDIT: wzmocniona tam jest wedle rady Kamil_rc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Długooo nic nie pisałem, ale tak to bywa, praca szkoła itp. Niedawno skoczyłem Speeda i pomyślnie go oblatałem. niżej fotki jak sie prezentuje i krótki filmik kręcony przy dość mocnym wietrze. Model rewelacja miałem pewne obawy przy oblocie ale z chwilą rzucenia modelu z 1/2 gazu lot w górę pod kontem bliskim 45 stopni mnie nie dość ze zaskoczył to uspokoił. Oczywiście przed realnym oblotem odbyły sie "loty" pod żyrandolem w celu ustawiania sterów.

Ciekawostka: model został obklejony folia do przyciemniania szyb samochodowych z lidla która była na promocji za 9 zł. 300x100cm i do tego dwa paski chyba 150x50cm.

 

for1.jpg

częściowo obklejony jak dla mnie świetnie sie już prezentował.

 

for2.jpg

Waga gotowego do lotu, w tym Pakiet 3S 2200, aluminowy kołpak i smigło składane AeroNaut Cam Carbon 7x6, regiel 30A TP, 2 Serwa Esky i jedno Gws, odbiornik Dynam.

 

for3.jpg

tuz przed wyjściem na oblot:)

 

for4.jpg

Już po paru lotach jak widać nadal cały.

 

W trakcie Operatorka wystraszyła sie niskiego przelotu i zrezygnowała z dalszego kręcenia ;)

Film

 

Edit: Link już poprawiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.