Skocz do zawartości

Złamana antena pomocy !!!!!!


ppompka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Latając wczoraj moim skrzydełkiem miałem nieprzyjemne zdarzenie-mój samolot chciał mnie zbombardować ;D ,a ja schyliłem się i już było po antenie :cry: . Gdzie mogę dostać taką antene ma ona 96 cm wys. po rozłożeniu, ma 7 segmentów, a ich grubość to: 7m, 6mm, 5mm, 4,4mm, 3,5mm, 2,5mm, 2mm i grzybek na końcu 10 mm. Czy gdybym znalazł taką antene w elektronicznym czy będzie ona dobra do tego radia, czy nie zmniejszy ona zasięgu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu złamałem antenkę wE-sky 0404 - 95cm, gwint mocujący, wewnętrzny M5.

Dostałem antenę od ręki w sklepie modelarskim (konkretnie AK hobby), kupiłem "zamiennik" od Rangera za 10zł. Okazał się dużo lepszej jakości niż oryginał.

Ok. 20zł kosztowała taka sama antenka ale Futaby. Ale musiałbyś zapytać,bo nie mają tego w katalogu online. Ale to już uznałem za rozrzutność :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy taka antana jak w linku pasowała by do takiej aparatury

http://www.tegaky.org/~rcplane/propo/efly100b.jpg

Proszę o szybką odpowiedz bo moge ją w tej chwili zamówić i chciałbym jak najszybciej polatać.

EDIT: Antene zamówiłem, a narazie kupiłem w elektronicznym 5, a nie 7 segmentową przełożyłem końcówkę z gwintem i działa. Ciekawe jak długo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dam rady jej zlutowąć ponieważ na "lotnisku-boisku" zgubiłem 2 te miedziane części i bez tego antena wpada do środka. A tak wogle to już rozbabrałem już ją na rurki :mrgreen: . Czy ilość segmentów w antenie ma jakieś znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena jest już w aparaturze, a końcówke przełożyłem ze złamanej anteny do nowej. Ta różnice że w nowej są o 2 segmenty mniej, a długość jest taka sama. Nowa zdaje się mieć nawet większy zasię :D . Tą z allego też zamówiłem więc w razie czego będe miał drugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.