Skocz do zawartości

Projekt spawara


marceli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ;)

Ponieważ ostatnio robiłem porządki w modelach/pozostałościach po modelach,

to postanowiłem z części które posiadam zrobić sobie "spawarkę" ;)

 

Płaty od jantara 2,4m, wątek tu

 

Kadłub kupiłem na aledrogo, jako f3j/m nawet fajnie wzmacniany, foty:

 

Usterzenie motylek, zamówiłem w modellocie coś od fregaty.

Silnik od jantara, jakiś duży hyperion już nie pamietam co za on, ale będzie kręcił 12x8 cala śmigłem szybko.

 

Jak już zbiorę resztę elementów napiszę dalej, założenie jest takie, że ma szybkooo latać ;)spawara1.jpg

spawara2.jpg

spawara3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub kupiłem na aledrogo

Wygląda podobnie jak z modellotu ;)

 

Usterzenie motylek, zamówiłem w modellocie coś od fregaty.

 

Jeśli jeszcze nie zaczęli robić, to sugeruję uzgodnienie wykończenia. Ja bym proponował grubszą tkaninę (dostałem 25 która jest zbyt słaba i łatwo ją wgnieść, a nawet nadłamać statecznik, co przy malowaniu mi się zdarzyło) i biały żelkot dla estetyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten kadłub jest mniej więcej do 2metrówki a tu prawie aż pół metra więcej - coś nie bardzo ;/ jakby to było gdzieś różnica do 0.2m ( ja tak mam i i tak jest za krótki ) to można jeszcze kombinować ale .... może być problem z wyważeniem, głupio wyglądać, no i jakieś tam konsekwencje w locie....no ale mimo to życzę powodzenia i mam nadzieję ,że się jednak uda :)

ps. proszę popatrzeć czy się silnik zmieści...;/

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jakiś inny kadłub niż z modellotu.

Przynajmniej sprzedający inny, kadłub wzmacniany węglem wygląda w miarę solidnie, chociaż myślałem, czy nie wstawić jeszcze troszkę laminatu w ramach wzmocnień.

 

Kolega zrobił na takim lekki szybowiec, chyba 2,5m rozpiętości, skrzydła konstrukcyjne i jakoś lata ;)

 

Wiecie, takie płaty mam i silnik to stosuję. Te jantarowe są 2,4m i na prawdę b. mocne, przetrwały to, czego kadłub nie przetrwał. Profil też mają dość cienki i do szybkich lotów (S 3021)

 

Złożę, polatam, zobaczymy, na pewno macie trochę racji co do miejsca, długości ramienia itp.

 

No ale jest to projekt low cost, poza tym jakieś wyzwanie przynajmniej dla mnie (że nie gotowy z zestawu a troszku kombinacji )

 

Plan jest taki, żeby wstawić mu maks duży napęd (pod względem szybkości), ustawić mały kąt zaklinowania i SPRÓBOWAĆ polatać nim szybko tak, jak się da.

 

Silnik jest opisany tu , śmigło zakładałem 13x6 i chodził, pi razy oko 430W.

No dobra, może to nie do końca spawarka będzie ale powinien szybko śmigać.

 

Wszelkie uwagi/propozycje i porady mile widziane, łatwiej teraz coś zrobić dobrze niż potem poprawiać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ścisłości, kadłub to produkcja Przemka Guni. Większość zna człowieka lub słyszała. Posiadam ten kadłub, też przerabiałem go pod elektryka. Całkiem przyzwoita robota. Ja akurat miałem prawie gotowe skrzydła 2m, więc zaadoptowałem je i na nich latałem. (Też z usterzeniem motylkowym, samodzielnie zrobionym)

 

@marceli

Uwagi po oblocie miałem takie:

- kadłub ma dość duży kąt zaklinowania skrzydła, na spływie doszedł klin grubości około 7 mm (profil starych skrzydeł Clark Y) Jak zaczniesz składać wszystko do kupy to przyjrzyj się i sam ocenisz jak to wygląda

- 2 m skrzydło do tego kadłuba jest troszkę za małe, w mojej ocenie najlepiej wkroić tam coś około 2,2m - w czasie lotu na 2 m skrzydle jak się patrzy na model od dołu to taki trochę obrzyn...

- pilnuj rozłożenia masy dziób - ogon, ja trochę spaprałem półkę mocowania serw od motylka (mogła być bliżej dziobu) i trzeba było dodać na dziób troszkę ołowiu.

- generalnie kadłub dobrze wykonany, za nieduże pieniądze, podatny na przeróbki. Ja swojego wzmocniłem tkaninką i węglem wręgę mocowania silnika i tyle. Szlifnięty, pomalowany i po kłopocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do serv dobrze jest miec jakis dostep wiec pewnie dasz je pod skrzydlo. Za skrzydlem kadlub mocno cie sie zweza i moze byc problem z upchnieciem tam odbiornika. Taka klapke mam w swoim exp pro ale to model 3 metrowy wiec i przekroje kadluba sa wieksze. W twoim przypadku klapka mocno oslabi kadlub. Domyslam sie ze bedzie tylko jedno zrodlo zasilania. No tak to juz jest w moto , zawsze malo miejsca :)

 

pozdrawiam - KK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.