Skocz do zawartości

Łopaty drewniane...


blackriver

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj znajomy latał spalinową 50 3D na drewnianych łopatach, nowy przyzwoity komplet. W czasie zawisu śmigłowiec "wybuchł" i spad na ziemię, wyglądało to tak jakby ktoś strzelił w heli z działka plot. Wstępne szkody określone na 300 - 400 złotych, odcięta belka przez łopatę która została, wygięty wał o ok 2 - 3 cm mierzone na końcu, pokiereszowana głowica (ramka flybara)

 

foto mocowania łopaty

 

20090730.jpg

 

reszta łopaty została w okuciu, druga po wygięciu wału odcięła belkę ogonową i zostały z niej drzazgi na rozpałkę. Heli na wysokości 2,5 - 3 m, cała łopata przeleciała 30 -35 m jak bełt z kuszy, na szczęście omijając modelarzy.

 

Czy ktoś z was miał takie wypadki z drewnianymi łopatami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Drewniane lopaty to wciaz tylko drewno. Najwieksze wrazenie (na mnie) robi widok wygietego w L albo wrecz zerwanego walu glownego po tym jak jedna lopata "odstrzeli", to co wygina wal to "jedynie" niezrownowazona sila odsrodkowa, to daje pojecie z jakimi momentami mamy do czynienia w naszych zabawkach.

Co do lopat drewnianych w raptorze - producent wrecz nakazuje zrobic wspomniana modyfikacje. Zdjac folie pod okuciami, drewno "utwardzic" klejem CA, i przykleic okucia na epoxy. Druga sprawa to obroty na wirniku, na raptorowych drewniakach nie wolno przekraczac podajze 1800 obrotow, no ta, ale jak to sprawdzic w spalinie nie majac obrotomierza ? U siebie ustawilem "na oko" dajac max 85% gazu na krzywych, przy najblizszej mozliwosci sprawdzenia obrotomierzem wyszlo mi ze mam .... 2100 obrotow, a bylem pewien ze nie przekraczam 1900. Drewniaki kosztuja mniej pieniedzy niz weglowki, ale znacznie wiecej uwagi.

 

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.