Jump to content

Łopaty drewniane...


blackriver

Recommended Posts

Wczoraj znajomy latał spalinową 50 3D na drewnianych łopatach, nowy przyzwoity komplet. W czasie zawisu śmigłowiec "wybuchł" i spad na ziemię, wyglądało to tak jakby ktoś strzelił w heli z działka plot. Wstępne szkody określone na 300 - 400 złotych, odcięta belka przez łopatę która została, wygięty wał o ok 2 - 3 cm mierzone na końcu, pokiereszowana głowica (ramka flybara)

 

foto mocowania łopaty

 

20090730.jpg

 

reszta łopaty została w okuciu, druga po wygięciu wału odcięła belkę ogonową i zostały z niej drzazgi na rozpałkę. Heli na wysokości 2,5 - 3 m, cała łopata przeleciała 30 -35 m jak bełt z kuszy, na szczęście omijając modelarzy.

 

Czy ktoś z was miał takie wypadki z drewnianymi łopatami?

Link to comment
Share on other sites

Czesc,

 

Drewniane lopaty to wciaz tylko drewno. Najwieksze wrazenie (na mnie) robi widok wygietego w L albo wrecz zerwanego walu glownego po tym jak jedna lopata "odstrzeli", to co wygina wal to "jedynie" niezrownowazona sila odsrodkowa, to daje pojecie z jakimi momentami mamy do czynienia w naszych zabawkach.

Co do lopat drewnianych w raptorze - producent wrecz nakazuje zrobic wspomniana modyfikacje. Zdjac folie pod okuciami, drewno "utwardzic" klejem CA, i przykleic okucia na epoxy. Druga sprawa to obroty na wirniku, na raptorowych drewniakach nie wolno przekraczac podajze 1800 obrotow, no ta, ale jak to sprawdzic w spalinie nie majac obrotomierza ? U siebie ustawilem "na oko" dajac max 85% gazu na krzywych, przy najblizszej mozliwosci sprawdzenia obrotomierzem wyszlo mi ze mam .... 2100 obrotow, a bylem pewien ze nie przekraczam 1900. Drewniaki kosztuja mniej pieniedzy niz weglowki, ale znacznie wiecej uwagi.

 

Grzesiek

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.