Jump to content

[P] Plany motoszybowca z napędem z tyłu


Linux

Recommended Posts

Witam, wiem, że męczę z tymi planami, jednak model Wicherka na razie nie dojdzie do skutku z powodu, że do spaliniaka potrzeba skompletować skrzynkę, dokupić serwa itp. A ja na razie na to kasy nie mam, a na początku tego nie przemyślałem.

Po przejściach z moją Funtaną doszedłem do wniosku że wolę modele motoszybowców i taki model chcę zrobić.

Jako mój pierwszy model zrobiłem TOTO-0 lata świetnie, jednak chcę coś większego i staranniej wykonanego. Więc myślę o kolejnym TOTO, teraz pytanie 1 czy 2, ważne jest aby płat był składany do transportu.

 

Jednak po mojej głowie chodzi pomysł co by zbudować model motoszybowca z napędem tylnym, coś pokroju Easy Star'a z Multiplexu dlatego też temat w tym dziale, dysponuje ktoś planami motoszybowca 1,3m - 1,6m który przypomina Easy Star'a lub ma po prostu napęd z tyłu ?

Jeśli takowych planów nie ma, zadowolę się TOTO, może jednak inne propozycje ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Swego czasu zbudowałem taki model 1500mm na 3f i 8xKAN. Latał. Później z powodu moich błędów były niegroźne krety. Kadłub kilka razy naprawiany zrobił się brzydki i przerobiłem. Usunąłem wieżyczkę na której było skrzydło i silnik oraz sklejane elementy. Dokleiłem nową konstrukcję płozy. Za skrzydłem wkleiłem wysięgnik z blachy aluminiowej skierowany do przodu, zakończony silnikiem 3f i śmigłem 8x4 GWS. Lipole. Lata dobrze, wysokość dowolna czas lotu dowolny do rozładowania.

Uwaga. W poprzedniej i obecnej wersji muszę na silniku trymerkiem skierować ster kierunku w lewo a w przejściu do lotu ślizgowego ustawić na środku. Zmiany ustawień silnika nic nie dały.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.