Skocz do zawartości

[P] Plany motoszybowca z napędem z tyłu


Linux

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem, że męczę z tymi planami, jednak model Wicherka na razie nie dojdzie do skutku z powodu, że do spaliniaka potrzeba skompletować skrzynkę, dokupić serwa itp. A ja na razie na to kasy nie mam, a na początku tego nie przemyślałem.

Po przejściach z moją Funtaną doszedłem do wniosku że wolę modele motoszybowców i taki model chcę zrobić.

Jako mój pierwszy model zrobiłem TOTO-0 lata świetnie, jednak chcę coś większego i staranniej wykonanego. Więc myślę o kolejnym TOTO, teraz pytanie 1 czy 2, ważne jest aby płat był składany do transportu.

 

Jednak po mojej głowie chodzi pomysł co by zbudować model motoszybowca z napędem tylnym, coś pokroju Easy Star'a z Multiplexu dlatego też temat w tym dziale, dysponuje ktoś planami motoszybowca 1,3m - 1,6m który przypomina Easy Star'a lub ma po prostu napęd z tyłu ?

Jeśli takowych planów nie ma, zadowolę się TOTO, może jednak inne propozycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Swego czasu zbudowałem taki model 1500mm na 3f i 8xKAN. Latał. Później z powodu moich błędów były niegroźne krety. Kadłub kilka razy naprawiany zrobił się brzydki i przerobiłem. Usunąłem wieżyczkę na której było skrzydło i silnik oraz sklejane elementy. Dokleiłem nową konstrukcję płozy. Za skrzydłem wkleiłem wysięgnik z blachy aluminiowej skierowany do przodu, zakończony silnikiem 3f i śmigłem 8x4 GWS. Lipole. Lata dobrze, wysokość dowolna czas lotu dowolny do rozładowania.

Uwaga. W poprzedniej i obecnej wersji muszę na silniku trymerkiem skierować ster kierunku w lewo a w przejściu do lotu ślizgowego ustawić na środku. Zmiany ustawień silnika nic nie dały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.