Skocz do zawartości

silnik do modelu toto-7


xks_de

Rekomendowane odpowiedzi

Jak rany, co się wszyscy uparli na loty Totami pionowo w górę...

Muszę Motylastemu powiedzieć, żeby w końcu zaprojektował helikopter albo lepiej rakietę.

Zdecydowanie lepiej rakietę :twisted:

Dobrze, że w górę a nie pionowo w dół

Plany a realizacja, to duża różnica hehe

gdzieś czytałem że tym silnkiem można wyciągnąć ponad 1500g ciągu

No to sprawę masz prostą. Przypomnij sobie gdzie czytałeś i jaki to silnik, a potem tylko ognia i w górę....

Napisz jak poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na silniku nie da rady :(

GWS model GWBLM001A daje na śmigle 8x4 i pakiecie 2S tylko 76.96W i 380g ciągu (wg producenta http://www.gwsus.com/english/product/motor/gwblm001.htm ).

To wystarcza niestety tylko na to, żeby Toto-0 szedł jakieś 30-40 stopni w górę... O ja biedny, nie zrobię Totem zawisu i nie doznam oświecenia... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na silniku nie da rady :(

GWS model GWBLM001A daje na śmigle 8x4 i pakiecie 2S tylko 76.96W i 380g ciągu (wg producenta http://www.gwsus.com/english/product/motor/gwblm001.htm ).

To wystarcza niestety tylko na to, żeby Toto-0 szedł jakieś 30-40 stopni w górę... O ja biedny, nie zrobię Totem zawisu i nie doznam oświecenia... :cry:

 

Jak mówi przykład Buddy i Newtona - oświecenie najłatwiej osiągnąć po walnięciu czymś ciężkim w głowę. Niekoniecznie musi to być owoc. Toto chyba mógłby być. :mrgreen: Jakby oświecenie nie nadeszło, to wciśnij do środka jeszcze ze 3 pakiety 5S. Albo pół cegły :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już to widziałem ale tam nie ma napisane jak podłączyć zasilanie odbiornika :(

ale już wiem co zrobię

kupię UBEC i zasilę z niego odbiornik żeby nie obciążać regulatora

 

a i mam jeszcze jedno pytanko:

 

czy kable silnika i regulatora mam połączyć kolorami (to znaczy że czerwony z czerwonym,

niebieski z niebieskim i czarny z czarnym)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda temat, który zapodał Pedro tyczy się modeli dwusilnikowych, ale można tam ujrzeć o co chodzi.

 

Do odbiornika podłączasz ten przewód, który wygląda jak od serwa i jest zakończy czarną wtyczką. Trzy grube, nie połączone ze sobą przewody podłączasz do silnika. Dwa grube, z reguły czarny i czerwony, do pakietu.

 

Zanim zapytasz, do tych przewodów przylutuj końcówki bananowe, tzw. Goldy. Wielkich prądów w Toto-7 nie masz, więc 3,5mm2 będą wystarczające. Potrzbujesz 3 komplety. Żeńskie na regulator (żeby nie zwarły się, gdy nie ma podłączonego silnika), a męskie na silnik. Nakładasz na nie koszulki termokurczliwe tak, żeby końcówki po podłączeniu silnika nie miały na łączeniu wystających metalowych odcinków. Inaczej może się zrobić nieprzyjemny pożar.

 

Jeżeli twój pakiet ma już końcówkę, to dokupujesz do niej wtyczkę tego samego typu i lutujesz do przewodów regulatora (tych dwóch grubych) Pamiętaj, że czerwony to plus. Nie pomyl się.

 

Jeżeli nie masz wtyczki, możesz dać dwa Goldy, takie same jak silnik. Ale tym razem, żeńskie lutujesz do pakietu, z tych samych powodów co w/w. Oczywiście, końcówki izolujesz termokurczką. Można też dać dwa goldy różne, np. męski na plus, a żeński na minus. Chroni to przed błędnym podłączeniem biegunów, ale też pozwala na omyłkowe zwarcie ze sobą biegunów pakietu. Chyba, że żeński będzie mniejszy miał przekrój niż średnica męskiej końcówki. :wink:

Problemu tego nie masz przy użyciu złączki typu T-deans, złączka ta ma mniejszą obciążalność prądową niż goldy. Ale do Tota powinna wystarczyć. Jej budowa chroni końcówki przed zwarciem i błędnym podłączeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.