Skocz do zawartości

Mój RWD 5 Relacja


ppompka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 132
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Myslisz, że jak nie poradziłes sobie z bardzo prostym modelem to poradzisz z Piperem, ktory latał gorzej od RwD ? I to jest własnie "myslenie" młodziaków - nie wyszło z tym to zrobię nowy. A moze by tak zastanowić się co poszło nie tak lub co wyszło w budowie modelu nie tak :!: :?: przecież pisałem ci , że na 100% trafisz na problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagadzam się z 100% z tymi słowami.

 

Dzięki Marcin za poparcie. Za parę dni znowu zaczynam zamęczać uczniów więc muszę się już wdrażać do pracy. Jak ja tu lubię ... :mrgreen:

 

PPompka - mówisz, że twój model waży za dużo bo aż ponad 700g? To popatrz jak lata model o wadze lekko ponad 800g do lotu na zwykłym silniku 3f "dzwonek" taki sam, ktorego nie chciałeś przyjąć:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Marcin z tym wywodem już sienie zgodzę? Ta łódź z filmu maxym obciązona ważyła aż 880g. Silnik to 2408-21.

 

 

Mój RWD ciągle zwalał się na skrzydło. Mam wrażenie że to przez wagę ważył ok. 700g Czyli za dużo.

 

Ppompka - jakie obciążenie pow. skrzydła ma twój model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na symulatozre to ja już kilku sekundowy zawis robie. Co do doby doświadzczonej to fakt, tego brakuje ale tak jak pisałem wcześniej z modelerzem w moim mieście straciłem kontakt. Co do ocbiążenia pow. to policzyłem najpierw kawałek skrzyła który jest kwadratem a potem resztę sktrzydła czyli trapez dodałem do siebie te dwa wyniki i pomnożyłem przez 2, więc chyba policzone dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku kariery modelarskiej także zbudowałem RWD 5 niestety nie mogłem go oblatać . I następnym modelem był trenerko -akrobatl z lotkami górnopłat zero wzniosu . Super latał - lata i pewnie będzie latał :) na pamiątkę utworzyłem nawet temat na pfmrc . :)

 

pozdrawiam i życzę udanego kolejnego oblotu . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że to mój pierwszy post na tym forum Witam Wszystkich.

 

Tak sobie czytam, i jako „posiadacz” i „latacz” RWD5 by Skazoo w wykonaniu cegła (810g) mam pewne sugestie/pytania.

 

1. Czy pakiet który masz w modelu to ten który pokazywałeś jako link na Alle…. Jeśli tak to obawiam się że ten pakiet może mieć za małą wydajność prądową. Może na to wskazywać zachowanie silnika przy próbie „wkręcenia go na obroty” i efekt przerywania jego pracy. Moim zdaniem takie małe AA mogą zasilać silnik 400 z małym śmigłem 5” a nie duże śmigło na przekładni. Oczywiście mogę się mylić ale coś mi się wydaje że mam rację. Proponuje skontaktować się ze sprzedawcą i dokładnie odpytać się o parametry. Możesz się zdziwić.

2. Na jakie napięcie nasz silnik 400. Pierwotnie mój RWD miał silnik 7,2V i nie miał siły wystartować z ziemi pomimo że pięknie kołował po lotnisku. Okazało się że silnik na 6V (zalecany przez Skazoo) i silnik na 7,2V mają zupełnie inne charakterystyki nie do końca można je stosować zamiennie. Oczywiście po starcie z ręki model latał na silniku 7,2 V ale brakowało mu mocy.

O moich perypetiach z RWD można poczytać na forum u Alexa: http://forumrc.alexba.eu/ipw-web/bulletin/bb/viewtopic.php?t=8622&postdays=0&postorder=asc&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy silnik który podarowałem koledze ppompka a on wsadził go do tego modelu RWD, to napęd z modelu EG elektric, czyli powinien spokojnie na pakiecie 8 cell ciągnąc model o wadze ok.800-900g. Podejrzewam że ppompka po postu nie umie jeszcze odpowiednio wyrzucić modelu przy stracie z ręki, ale jak mawaiją trening czyni mistrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odbuduję nowy kadłub to pwenie będzie troche mniej bo nie będe go taśmą oklejał

 

To ja Ci powiem tak. Przygotuj sobie dwa kawałki depronu. Weź pierwszy kawałek do ręki i złam go. Proste, prawda?

Weź teraz kawałek taśmy klejącej i oklej drugi kawałek depronu. Złam tak przygotowany kawałek pianki.

 

Jako, że masz 13 lat pozwolę sobie wyciągnąć wnioski za Ciebie: należy okleić kadłub modelu taśmą klejącą, bo oklejony znosi znacznie więcej niż nie oklejony.

Powodzenia w odbudowie - nie zrażaj się niepowodzeniami! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.