Skocz do zawartości

Mój RWD 5 Relacja


ppompka

Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzewam że ppompka po postu nie umie jeszcze odpowiednio wyrzucić modelu przy stracie z ręki, ale jak mawaiją trening czyni mistrza.
Bardzo możliwe ponieważ to dopiero mój 2 model a pierwszy z silnikiem
Jako, że masz 13 lat pozwolę sobie wyciągnąć wnioski za Ciebie: należy okleić kadłub modelu taśmą klejącą, bo oklejony znosi znacznie więcej niż nie oklejony.

W wieku 13 lat mózg istnieje i nadaję się do użytku :mrgreen: Co do oklejania to pomyślę jeszczę(nienawidzę tego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 132
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Co do oklejania to pomyślę jeszczę(nienawidzę tego).

 

Tu się nie ma nad czym zastanawiać - tu trzea oklejać. Trochę szkoda że swojego pierwszego depro trenerka nie okleiłem taśmą klejącą. Kto wie, może by latał znacznie dłużej niż 2 loty (kiedy to urwał się cały tył). Powiem Ci tak, dopóki nie nauczysz się latać, to nie przykładaj wielkiej wagi do efektu jaki otrzymasz po oklejaniu, tylko do korzyści jakie ono niesie. Jak już opanujesz lot modelem silnikowym, to będzie można się zastanawiać nad tym czy warto czy nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób jak radzi Strejla_u,może się wydawać że taśma wygląda niepozornie i jedynie dodaje wagi,ale model po oklejeniu znacznie zyskuje zarówno na wytrzymałości jak i na sztywności całej konstrukcji.W razie kreta (przy modelu oklejonym taśmą pakową) szanse zastania na miejscu katastrofy kupki śmieci drastycznie spadają w stosunku do modelu nie oklejonego tasmą.Model może i przytyje kilka gram,ale za to będzie pancerny,jeśłi będziesz miał kiedyś okazję sprawdź sobie wytrzymałość na skręcanie (zwichrzanie)skrzydeł oklejonych i nieoklejonych taśmą.

 

PS.Powodzenia przy ponownym oblocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odbudowałeś kadłub to mam dla Ciebie pewną radę: zastosuj się do zaleceń od Fokkera:

 

Pierszy "lot" powinien odbyć się z ręki i bez silnika - znaczy na nie właczonym - tak radziły starsze podreczniki, ………….. a chodziło własnie o sprawdzenie wszelkich niedociągnięć czyli trymowanie modelu jesli trzeba było. Czyli nad wysoką trawą rzucony do przodu model powinien prostolinijnie lecieć do przodu opadając.

 

Jeśli możesz zdemontuj podwozie to pozwoli zminimalizować ewentualne uszkodzenia (Oczywiście nie zapomnij wyważyć bez podwozia). Jeśli trawa będzie odpowiednio wysoka nic się RWD nie stanie. Trenując nad wysoką trawą możesz się nauczyć odpowiednio rzucać i przekonać się czy model jest w stanie samodzielnie szybować, czy jest prosto zbudowany czy nie trzeba czegoś wytrymować. To naprawdę dobra metoda na początku drogi. Ja tą metodę stosuje nawet przy fabrycznych zestawach które powinny latać „od reki”

Jak model będzie szybował poprawnie wystarczy po wyrzucie włączyć silnik i model zacznie lecieć (oczywiście jeśli będziesz miał zapas wysokości na rozpędzenie modelu).

 

Cały czas się zastanawiam dlaczego model zwala się na skrzydło. Prawdopodobnie ma za małą prędkość i przepada.

Przyczyny:

śmigło 10x8 może za bardzo obciążać silnik do tego silnika chyba powinno być 10x6,

natomiast ja raczej stawiam na zbyt małą wydajność prądową pakietu zasilającego.

Zadałem sobie trud i skontaktowałem się ze sprzedawcą. Jest to pakiet do zasilania zabawkowych modeli samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyne zwalania sie na skrzydło prawdopodobnie znam. Chyba był to brtak wyważenia poprzecznego. Pakiet chyba wydaje prądowo ponieważ po pełnym naładowaniu model wyrywa się z ręki. Co do śmigła to mam 10x6. Podwzia nie będe robił ponieważ jest ono mi narazie niepotrzebne i dokłada mi 50g (mam gunowe koła). Jutro może odbedzie sie oblot ale nie jestem pewien. Jeszce jedno czy wychylenie SW ma 15 stopni w góre i tyle samo w dół czy to wystarczy do sterowania

 

EDIT: Mam pilny problem z pakietem ponieważ po naładowaniu pakiet jest ciepły ale to normalne. Problem polega na tym że po odłaczenu od łądowarki pakiet miał 11,4V reaz pakiet na 10,8 i dalej jest ciepły, a odłączony od ładowarki jest już godzinę. Czy cos moze sie stać bo nomalnie boje sie położyć spać żęby nie sie pakiet nie zapalił czy coś. PROSZĘ O PILNĄ POMOC !!!!!!!!!!!! Pakiet ma już 10,5V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszce jedno czy wychylenie SW ma 15 stopni w góre i tyle samo w dół czy to wystarczy do sterowania

Wystarczy, spokojnie

 

PROSZĘ O PILNĄ POMOC !!!!!!!!!!!

 

Nie wiem co się może dziać, ale wsadź pakiet do doniczki na wszelki wypadek. N chyba, że masz tą specjalną kieszeń do lipoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbył się 2 oblot modelu iiiiiiii LATA :jupi: Tylko pakiet nie był do końca naladowany i krótko polatał poniewarz zaczynało brakować mu mocy i próbowałem lądowac i niestety skończyło się połamaną wręgą silnika. Co do pakietu jest coś nie tak ponieważ powinien po naładowaniu trzymać napięcie a nie spadać o volta. Naładowany pakiet 8celowy powinien mieć w okolicach 11,5V a nie 10,5V Ładowarka bez obciażenia ma ok. 13V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem znowu latać rwd i mam znowy wyłamanę wręge silnika. Akku odmawia mi współpracy i podejrzewam nie daje rady z prądem. Gdy pokręci jakieś 7-8s na max obrotach silnik staje. Gdy dam gaz na 8 to potem może pracować chwile na pełnych i gaśnie. Teraz muszę rozgladnąć się za jakimś pakietem który dałby radę. Nie Macie żadnych propozycji gdzie mozna takowe nabyć. Dodam że to ni-cd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle kombinujesz, teraz to wyjdzie nawet do 200zł drożej, ale w końcu i tak będziesz musiał kupił takie rzeczy jak lipole i silnik/regiel 3F. Nie ma sensu brnąć z stare systemy. OK, miałeś okazję, spróbowałeś... i co ?? :ass: Nie musisz przecież wszystkiego na raz kupować... zacznij od lipola i ładowarki do niego. Albo skorzystaj z tego, ze dlar nisko stoi i kup na www.unitedhobbies.com . Nie wyjdzie aż tak drogo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.