Jump to content

hitec optic 6 i assan

qbacz

Recommended Posts

Pocieszające:)

A czy ktoś zanotował jakieś problemy w połaczeniu hitec-assan?

Zastanawiałem się jeszcze nad modułem syntezy, czy są wogóle jakieś powody aby brac synteze zamiast assana?

Nie jest to bezpośrednia odpowiedź na pytanie

A czy ktoś zanotował jakieś problemy w połaczeniu hitec-assan?

ale

używam HITEC Eclipse7 wcześniej z modułem SPECTRA, teraz TYLKO ASSAN.

Żadnych problemów.

Czy warto inwestować w syntezę - dla mnie nie: sensowny odbiornik to jakieś 100PLN a Assan 23USD w UH.

sam wolno przymierzam się do assana bo wkurza mnie długość anteny w opticu. wcześniej miałem sanwę i antena była zdecydowanie mniejsza.

co do modułu z syntezą to chyba szkoda kasy. ja mam wszystkie odbiorniki z syntezą ale nadajnik zwykły i w niczym mi to nie przeszkadza.

jak kupisz assana to napisz co i jak

• 1 month later...

Trochę odświeżę temat:)

Mam już w swoim opticu moduł assana i jestem mega zadowolony. Modelami steruje sie o niebo lepiej, lecą jak po sznurku. Dodatkowo ten moduł pobiera chyba mniej prądu, bo nadajnik wytrzymał ostatnio 280min, a napięcie wynosiło 9,9V (później naładowałem, bo na następny dzień potrzebny mi był pełen akumulator).

Dla niezdecydowanych, polecam!

Zasiegu nie mierzyłem, jedynie zrobilem test przy którym miałem problemy z 35mhz, czyli niski lot na "dużą" odległość kombatem (rozpiętość 800mm) poleciałem na ok 400m i nie było żadnego problemu, poza widocznością:), w góre ten zasięg powinien byc wiele większy.

Niestety mój motoszybowiec jeszcze nie jest odremontowany po wypadku (właśnie przez odbiornik hiteca 35mhz) a w ten sposób łatwiej by było osiągnąć wiekszą odległość.

Może wypowie się ktoś kto testował zasięg zestawów assana?

• 5 weeks later...

qbacz a jak z mocowaniem antenki do modułu? widać wkręca się ją prostopadle do tylnej ścianki nadajnika. czy nie przeszkadza to? czy antenę zawsze wykręcasz żeby nei urwać tego gniazdka? czy gniazdo jest solidnie zamocowane? czy ta antena wystaje w ogóle spod nadajnika ?

Wkładając nadajnik do walizki antenę odkręcam, czy przeszkadza? napewno trochę, ale nie jest na stałe, wiec tragedii niema. Trudno powiedziec czy gniazdko jest dobrze zamocowane, nie próbowałem go wyrywac:).

opticassan.jpg

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.