Jump to content

MC-16s i regiel Multicont BL 37 -plusowy przewod odbiornika


dyra63

Recommended Posts

Witam,czy konieczne jest wypi?cie przewodu ?+? czerwonego ,od regulatora Multicont BL 37 przy podlaczaniu do odbiornika GRAUPNER R-16 scan ,tak jak napisano w instrukcji z aparatury GRAUPNER .Jestem nowicjuszem w dziedzinie elektro i nie chce niczego zjarac na samym poczatku .Moze ktos lata na podobnej konfiguracji sprzetowej .Przepraszam za pisownie ,pisze na konsoli do gier na ktorej brakuje polskich czcionek .Jestem na ukonczeniu budowy Easy Glidera Pro - pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

W regulatorze występują 3 czerwone przewody.

Jeden od zasilania

Jeden z tych trzech idących do silniki

I jeden z tych trzech, którymi się podłacza regulator do odbiornika.

 

Prawdopodobnie chodzi o ten ostatni kabelek.

Jeśli tam odetniesz czerwony (środkowy), to nie podasz napięcia zasilania z regulatora na odbiornik. Jeżeli odbiornik zasilasz w inny sposób (oddzielny pakiet lub oddzielny UBEC) to tak właśnie należy zrobić.

Jeśli natomiast odbiornik ma być zasilany z wewnętrznego BECa w regulatorze, to czerwony jest jak najbardziej potrzebny.

 

Trochę podejrzane, że jest o tym napisane w instrukcji od aparatury. Mógłbyś zacytować ten fragment?

Link to comment
Share on other sites

Cytuje :?jezeli zamierzsz uzyc akumulatorkow odbiornika wraz z regulatorem obrotow wyposazonym w zintegrowany uklad BEC dodatni przewod (czerwony) musi byc na ogol odlaczony od 3-pinowej wtyczki regulatora ,jednak moze sie to roznic w zaleznosci od typu regulatora ?koniec cytatu .Przepraszam za pisownie ,pisze na konsoli do gier na ktorej brakuje polskich czcionek.

Link to comment
Share on other sites

W Twoim regulatorze jest BEC (czyli układ eliminujący konieczność zasilania odbiornika z akumulatorów specjalnie dla serw i odbiornika).

Ale zasada jest taka, że albo BEC, albo akumulator do odbiornika i serw.

Decyzja należy do Ciebie i zależy od zapotrzebowania na prąd (BEC ma jakąś ograniczoną wydajność: w BL37 jest to 1,5A, a w BL37v2 3A).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.