Skocz do zawartości

programowanie ROYAL EVO 9 ????


chiboogi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam prosbe do uzytkownikow aparatury multiplex royal evo 9.

 

Kolega potrzebuje skorzystac z funkcji "klapo-lotki" i nie bardzo wiemy jak to zaprogramowac i gdzie.... Mnie na razie ta funkcja jest niepotrzebna ale fajnie byloby wiedziec gdyz to przydatna funkcja....

Dziekuje za wyjasnienia. Pozdrawiam /TOMEK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Możesz dać to pod on/of albo przełącznik 1,2,3 albo pod pokrętło .

Co żywnie dusza zapragnie.

Napisz jak chcesz mieć a ja to wrzucę na kolejnych zdjęciach ,ale dziś nie chce mi się iść po radio.

Oraz czy coś chcesz do miksować w jakim czasie z jakim opóźnieniem czy tylko tak standardowo ,same klapolotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to trwało ale dopiero dziś w końcu poskładałem w domu meble i dostałem"wolne"

Ja poradziłem sobie tworząc nowy mikser.

1.Klikasz na"kluczyk"

-wybierasz "mixer def."

-wybierasz wolny mixer (mix7,8,9 itd.)

-wchodzisz i wpisujesz jego nazwę (ja napisałem "Klapolot")

-ustawiasz na pierwszym polu Alieron

-na drugim miejscu AUX2 i zatwierdzasz

-na trzecim miejscu możesz wrzucić cokolwiek co ma jeszcze z tym wszystkim zadziałać

-dotyczy to także 4 miejsca

(nie zmieniasz ani tych kreseczek obok ani strzałek

2.Klikasz na klawisz serwo

-wybierasz "Asigment"

-dla kanałów na których mają być lotki(klapolotki) wstawiasz zamiast Alierona nasz mikser Klapolot

-Np Klapolot ustawiasz na kanale 1 i 5 ,z czego w opcji Calibrate dla kednego z nich ustawiasz rewers

3.Klikasz na Klawisz SUMY (ghi3)

-wybierasz Klapolot

-ustawiasz procentowe wychylenia sie klapolotek.Dla testów miałem 70 dla ALierona

i 15 dla AUX2

4.Ponownie klikasz na kluczyk

-wybierasz Asigment

-wybierasz Controls

-szukasz AUX2

-zatwierdzasz enterem

-przechodzisz na---- i poruszając wajchą ta która ma włączać/wyłączać klapolotki zatwierdzasz enterem. W miedzy czasie --- zamienią sie na literę wajchy.

I tyle.

To jeden z wielu możliwości.

Nie brałem instrukcji bo pewnie można to zrobić z domyślnych mikserów.

Ale ten sposób daje Ci prosty sposób na dołożenie (do miksowanie) wysokości po włączeniu klapolotek .

Wystarczy że przy definiowaniu mixera Klapolot na 3 miejsce wrzucisz wysokość , a w Sumie podasz ile procent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Klikasz na"kluczyk"

-wybierasz "mixer def."

-wybierasz wolny mixer (mix7,8,9 itd.)

-wchodzisz i wpisujesz jego nazwę (ja napisałem "Klapolot")

-ustawiasz na pierwszym polu Alieron

-na drugim miejscu AUX2 i zatwierdzasz

Sprawdziłem Tomkową instrukcję i działa :)

Nie mogłem tylko zrobic opóźnienia ruchu klap (drugie zdjęcie).

Zamieniłem "AUX2" na "Flap" i jest ok.

Tylko ważne są te strzałki pod napisem "Klaplot"( w mojej wersji akurat dobrze jest tak, jak na pierwszym zdjęciu):

evo9d.JPG

evo9e.JPG

 

Tochę problemów miałem tutaj (nie wiem, co Tomek tu chciał osiągnąć):

3.Klikasz na Klawisz SUMY (ghi3)

-wybierasz Klapolot

-ustawiasz procentowe wychylenia sie klapolotek.Dla testów miałem 70 dla ALierona

i 15 dla AUX2

U mnie ustawiłem tak:

evo9f.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te procenciki to zakresy działania.

Przy takim ustawieniu klapy /klapolotki wychylą się na max -a .

A przecież nie muszą :D

Można ustawić na jakąś konkretną wartość.

Zresztą jak wszystko (chyba) w tym radiu.

Klapy można ustawić tak jak u Huberta albo dać jako 3 pole i mieć klapy osobno ,a klapolotki osobno pod jednym włącznikiem.

Ale to do bardziej zaawansowanych modeli.

Cieszę się że mogłem pomóc. :mrgreen:

W ten sposób można programować oczywiście całą resztę.

Zmieniając tylko to co się wkłada do mixerów i nadając inne nazwy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości programowania Re 9 coraz bardziej mnie zaskakują.Wczoraj w modelarni przy dużej pomocy Tomka (Chiboogie)ustawiliśmy moją ,ale w jeszcze inny sposób ,którego nie umiem opisać .

Tomek (Moderator) Twoja "łopatologia" sięgła ideału ,przynajmniej dla mnie.

Wesołych Świąt Koledzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam…

Dziękuje za pokazanie „kolejnej możliwości” ustawienia klapolotek.

Postanowiłem posiedzieć troszkę nad aparaturą i oto moje rezultaty.

 

Skorzystałem z domyślnych ustawień mikserów dla szablonu szybowca.

Aby ustawić funkcję klapolotek ustawienia dokonałem w „SPOILER”.

 

1 – wchodzimy do menu MIXER:

a) wybieramy AILERON+, w opcji „spoiler” ustawiamy w procentach wychylenie klapolotek.

1a.jpg

 

B) wybieramy ELEVATR+, w opcji „spoiler” ustawiamy w procentach wychylenie wysokości. (opcja dla kompensacji )

1b.jpg

 

2 - teraz ustawiamy na jakim przełączniku funkcja będzie uruchamiana:

a) wchodzimy do menu SETUP, następnie „Assignment”, potem „Controls” i wybieramy „Spoiler”. Ustawiamy przełącznik który chcemy użyć do uruchomienia funkcji klapolotek.

2a.jpg

 

- można wybrać przełącznik 3-poziomowy (np. L). Wtedy mamy możliwość wysuwania klapolotek na 2 poziomy, połowę wysokości i całość.

- można wybrać przełącznik 2-poziomowy (np. N). Wtedy klapolotki są włączane i wyłączane. ON-OFF

- można wybrać suwak (np. E). Wtedy możemy wysuwać klapolotki proporcjonalnie w zależności od potrzeb.

- można tez wybrać przyciski na drążku (długi drążek). Ja osobiście wybrałem tą opcję. W łatwy sposób włącza się bez potrzeby ściągania dłoni z drążków.

 

3 – można też ustawić szybkość wysuwania i chowania się klapolotek. Ustawienia dokonuje się w menu CONTROL:

a) wybieramy „Spoiler” i w „Run time” ustawiamy w sekundach opóźnienie otwarcia się klapolotek. (0s-4s)

3a.jpg

 

 

 

 

USTAWIENIA W MIXERACH:

 

miksery.jpg

 

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem że warto byłoby przetłumaczyć 6 tabelek które są bardzo ważne w programowaniu mikserków… Wstawiam pierwszą z nich. Tłumaczenie pozostawiam komuś kto zna bardziej język niż ja… nie wszystko rozumiem. Miejmy nadzieje ze mamy na naszym forum wybitnych amerykano-polako :)

 

symmetrical.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.