Skocz do zawartości

Akumlatorki co zrobic ?


wosiekpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wyzej wymienione akumlatorki 800 mA laduje pradem 0.1A , minelo juz 544 minut i weszlo 863 mA czyli wiecej jak napisane na pakiecie. Teraz nie wiem czy akumlatorki sa takie jak opisane na opakowaniu czy tez miernik Imaxa B6 pokazuje cos innego. Za kilka dni dojdzie zamowiony miernik z UH wtedy bede mial wieksze mozliwosci spradzenia jak sie laduja akumlatorki.

 

 

 

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś już wspomniał że do ładowania 8 x Ni-XX jest potrzebne zasilanie samej ładowarki w okolicach 15-18V.Naładowana celka ni-xx potrafi osiągnąć napięcie ponad 1,5V.8 takich celek to 12V więc ładowarka zasilana z akumulatora 12V nie da rady tego naładować.Mojego Sharka 20 zawsze zasilam z przetwornicy napięcia 18V/3A chyba że ładuję pakiet odbiornika to zmniejszam na 15V.Jak do tej pory problemów nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyzej wymienione akumlatorki 800 mA laduje pradem 0.1A , minelo juz 544 minut i weszlo 863 mA czyli wiecej jak napisane na pakiecie.

No i dobrze! Dolicz do nominalnej pojemności 40% na straty, przy małych prądach nawet do 60%. Pod koniec ładowania kontroluj temperaturę pakietu - może być ciepły, ale niech nie parzy...

 

Nie wiem czy ktoś już wspomniał że do ładowania 8 x Ni-XX jest potrzebne zasilanie samej ładowarki w okolicach 15-18V.

Tak, o ile ładowarka nie ma własnej przetwornicy. Wszystkie procesorowe, jakich używałem miały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to samo słyszałem o Sharkach 10 i 20 a jednak nie dawały rady naładować pakietu 8cell a więc proponuję zasilić ładowarkę napięciem 15V/3A i sprawdzić czy naładuje pakiet 9.6V.O ładowarkach krążą legendy że mają przetwornice podnoszące zasilanie a tymczasem mój Shark 20 chyba w takie urządzenie nie jest wyposażony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję zasilić ładowarkę napięciem 15V/3A i sprawdzić czy naładuje pakiet 9.6V

Ładuję pakiet do JR (9,6V 2500mAh) Sharkiem 10 pędzonym Toshibą 15V/5A. Daje radę.

Robię dokładnie tak samo ( w tym momencie akurat ładuję pakiet w swoim nadajniku T10) z tym że zasilanie u mnie to 18V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Moj ma 12 V 6 A i kupilem go w UH jako zasilanie do Imax B6 bo taki byl polecany. Mysle ze tutaj nie jest problemem zasilanie ale same akumlatorki bo sa dziadowskie. W tej chwili laduje Lipola 2150 mA i jak na razie wszystko idzie dobrze. Jutro wsadze akumlatorki GP 2500 bo takie mam i zobacze ile w nie wejdzie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w ładowaniu lipola i ni-xx polega na tym że lipola ładuje się stałym prądem a jak osiągnie 4,2V na celę to pod koniec ładowania prąd spada praktycznie do kilku mA i stabilizowane jest napięcie żeby nie przekroczyć progu 4,2V/celę.Ni-xx ładuje się stałym prądem aż do samego końca a zakończenie ładowania następuje po wykryciu spadku napięcia na pakiecie o kilkadziesiąt mV.Dlatego tak ważne jest utrzymanie napięcia zasilania ładowarki o te 3 do 5V powyżej napięcia naładowanego pakietu ni-xx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.