Skocz do zawartości

Akumlatorki co zrobic ?


wosiekpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Takie pytanie zadaje bo mam nadzieje ze mi pomozecie i przy okazji mnie oswiecie.

Zaczne najpierw od akumlatorkow zakupionych na ebay-u. Kupilem 32 szt , 16 AA 2500 mA i 16 AAA 1000 mA. Ich zakup byl kompletnym niewypalem. Ladujac Imaxem B6 wchodzi w nie ( 2500 ) ok 200 mA . Pakiet zlozony jest z 8 takich akumlatorkow ktore zasilaja aparature Futaba. Trzeba szybko ladowac bo zaraz po starcie zalacza sie alarm o slabych akumlatorkach. O aparecie cyfrowym to szkoda pisac , kilka fotek z lampa i tez sie wylacza.

http://cgi.ebay.es/6-x-AA-2500-Ni-MH-Pilas-Recargables-NiMH-rechargeable_W0QQitemZ260460925267QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_186?hash=item3ca4ae5153&_trksid=p3286.c0.m14

 

Dlatedo tez mam pytanie dotyczace akumlatorkow Sanyo. W innym watku na forum znalazlem taki sklep i zastanawiam sie nad zakupem tych akumlatorkow:

http://www.skapiec.pl/site/cat/76/comp/234381

Z tego co wyczytalem w internecie akumlatorki Sanyo sa dosc dobre poniewaz maja maly opor wewnetrzny przez co mozna dosc duzo z nich wydusic. Ciekaw jestem jaka jest Wasza opinia.

 

Drugie pytanie mam odnosnie lipoli.

Otoz ladowalem 3 pakiety pradem 0.5 A , dwa to ABF 3S 2200mA 20C i trzeci to Rhino 2150 mA. Ladowalem je ladowarka Imax B6 w trybie balancer . I to podejzewam ze byl moj blad. Dzis rano wsadzilem ABF - a do modelu i na start. Po wyrzucie po kilku sekundach silnik sie zaczymal i wlaczyl buzzer informujacy o slabym pakiecie. Nawet nie zdazylem zareagowac i kret. Na szczescie niewiele sie stalo. Sprawdzilem nastepne pakiety i tez slabe. Tak wiec podlaczylem Rhino ( praktycznie nowy , moze ze dwa razy uzyty ) i ustawilem ladowanie na charge. Weszlo prawie 2100 mA czyli praktycznie caly pakiet. Niestety dwie cele byly ok zas trzecia o prawie 0,5 V wiecej. Pozniej wsadzilem do modelu i znow na start. Tym razem poszedl w gore jak burza. Szybko go wywindowalem ale duzo nie polatalem z uwagi na nasilajacy sie wiatr ( Phoenix RTF og 930 gr ). Wyladowalem i przygladalem sie kolegom jak lataja na spalinowkach.

W zwiazku z lipolami mam pytanie , czy dobrze ladowalem , jesli ustawilem w trybie balancer. Moze trzeba ladowac jako charge i pozniej przestawic na balancer aby wyrownac cele.

I na koniec , mam pytanie co sadzicie o akumlatorkach A123 2300 mA Life Po z HC , czy sa warte zakupu. Chodzi mi glownie czy jakosciowo spelniaja parametry dotyczace pojemnosci i poboru pradu. Wydaje mi sie ze zrobilem blad kupujac , w sumie cztery lipole 3S kiedy za ich cene moglem kupic Life.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam Imaxa B6 od ponad roku i prawie zawsze pakiety laduje w trybie balansowania - nigdy problemu nie mialem.

Jedynie pakiety firmowe laduje jako fast charge jak mi sie spieszy, ale zawsze pozniej je balansuje - po lataniu.

Moze to smiesznie zabrzmi, zle zawsze po naladowaniu pakietu sprawdzaj ile w niego weszlo jakie ma napiecie koncowe lacznie i napiecie cel (imax ladnie i czytelnie to wyswietla).

Sprawdz ustawienia w ladowarce czy sa ok.

Sprawdz napiecie zasilajace - byc moze masz spadki i Ci odcina ladowanie zaraz po wlaczeniu ?

Ile A ma zasilacz ?

Zainwestuj w miernik i sprawdzaj napiecie pakietow przed zabraniem na lotnisko ;)

 

LiFe nie uzywam poki co wiec sie nie wypowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zasilacz to kupiony w UH zestaw 12 V 5 A badz akumlator w samochodzie. Jako miernik uzywam albo samego Imaxa albo tez kontroler lipo i life naszej produkcji

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=5309

do ktorego mam wieksze zaufanie. Z lipolami problem jaki mam to ze sa rozjechane. W tej chwili nie mam ich w domu wiec nie moge podac konkretnych napiec ale w kazdym pakiecie dwie cele sa prawie takie same zas trzecia troche odstaje.

Nie wiem czy jest jakis sposob na wyrownanie , probuje w trybie balancer ale niezbyt dobrze to wychodzi. Nawet sie zastanawiam czy nie rozebrac pakiety i z dobrych cel zrobic nowe. Jednakze poniewaz przymierzam sie do Life pewnie nic nie bede z nimi robil.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o akumulatory AA, polecam Sanyo Eneloop. Najlepsze jakie dotychczas miałem.

 

Mam też ładowarkę Imax B6 i ładuję nią zawsze w programie balansowania. Pomiar napięć w ładowarce był jednak kalibrowany, bo w nowej odbiegał znacznie od wskazań miernika. Pomiary poszczególnych cel odbiegały od rzeczywistości nawet o kilkadziesiąt mV. Po kalibracji jest jako-tako.

 

Używam także akumulatorów LiFe 2,3Ah firmy A123. To bardzo dobre akumulatory, aczkolwiek trzeba być świadomym kilku rzeczy:

- ładować tylko programem dla nich przeznaczonym,

- niższe napięcie pracy - z grubsza 4s LiFe odpowiada 3s Lipol,

- ciężkie - pakiet 4s to równo 300 gram,

- bardzo stroma charakterystyka rozładowania - jest prąd i nagle koniec, nie ma już nic,

- oddają naprawdę spore prądy - zdarzyło mi się dwa razy uruchomić na lotnisku pakietem 4s samochód z rozładowanym akumulatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o akumulatory AA, polecam Sanyo Eneloop. Najlepsze jakie dotychczas miałem.

Podpisuję się pod tym

 

Mam też ładowarkę Imax B6 i ładuję nią zawsze w programie balansowania. Pomiar napięć w ładowarce był jednak kalibrowany, bo w nowej odbiegał znacznie od wskazań miernika. Pomiary poszczególnych cel odbiegały od rzeczywistości nawet o kilkadziesiąt mV. Po kalibracji jest jako-tako.

Wprawdzie to temat nie o ładowarce, ale miałem styczność z tą ładowarką. Odsprzedałem ją natychmiast po kupieniu. Różnice napięć na zbalansowanych celach dochodziły do 0.2V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzieki wszystkim za porady , zamowie wiec Sanyo Enelopy choc z opisu wynika ze sa one o pojemnosci 2000 mA kiedy normalne maja 2700 mA. Chce kupic 8 szt do Futaby i 4 do aparatu. Zas do samolotu zakupie pakiet ze Stanow. Na zdjeciu widac ze maja one zlacze do balancera choc nie jestem pewien czy je trzeba wyrownywac.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pisze o Life . O lipolach to wiem ale o Life nie za bardzo.Wracajac do Imaxa to kalibrowaniu troche czytalem ale poki co jeszcze sie nie zdecydowalem. W sumie nie jestem zbyt z niej zadowolony. Mysle takze o zakupie miernika , ktory zdaje sie ze posiadasz tj miernika z UH ktory pokazuje miedzy innymi ile weszlo do pakietu , nap , moc itd. W tej chwili jego cene jest troche wyzsza , poczekam za spadnie z ponad 50 do 30 paru $.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem z tą ładowarką .

Nie ładowała cadmów i nimhów.

Myślałem , że kupiłem kiepskie pakiety (Sanyo 2700)

Kolega Darek na innej ładowarce wpuścił niemal 2000 w pakiet Cadm 1800 który u mnie ładował się max 400.

Zmień deltapak na 20 lub ile tylko możesz najwięcej .

Naładujesz do końca .

U mnie to zadniało i jest teraz o.k.

 

Pakiety Fe też ląduje pięknie .

W programie przestawiasz próg lipola na Fe3,3 V i jedziesz .

Dobrze też dla pakietów ustawić wszystkie parametry i zgrać pod konkretny numer(save 01-10).

Potem tylko "load" dla danego pakietu i ładowanie leci jak ta lala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Te 50 $ pare to cena miernika a nie akumlatorkow , moze troche zamieszalem i dlatego tak wyszlo. Teraz zabieram sie na ladowanie wg porady kolegi Tomka. Najpierw je rozladuje i pozniej bede ladowal na nowo.Moze bede mial szczescie i cos z nich bedzie chociaz musze napisac ze ladowalem je za pomoca ladowarki Vivianko i tez nie wiele weszlo

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Delta ustawilem na 20 bo wiecej sie nie da.Czas ladowania nie zmienialem . Najpierw rozladowalem pakiet zlozony z 6 akumlatorkow 2500 mA . Ladowarka pokazala ok 98 mA . Pozniej je ladowalem , jaki czas nie moge napisac po wylaczylem ladowarke kiedy pokazalo sie full. W kazdym razie weszlo 298 mA do 6 akumlatorkow . Taki badz podobny wynik uzyskalem w czasie innych ladowan tych samych akumlatorkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.. nie wiem jak to jest ,ale ręczne ustawienie rozładowania ,a potem ręczne ustawienie ładowania.

wszystko o.k.

Z automatu -rozładuj/ładuj 300mA. :crazy: :shock:

 

W każdym razie przy ręcznym ładowaniu w padnięty pakiet 2700 upchałem 1700mA i ok.1600mA oddało czyli rewelacji nie ma ,ale jak na pakiet do kosza ,to dostanie nie jest tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Dzis zrobilem pakiet z 8 akumlatorkow. Najpierw je rozladowalem i pozniej ladowalem tym samym pradem tj 300 mA i weszlo 460 mA czyli niewiele. Teraz rozladowywuje akumlatorki 800 mA 4.8 V . Poniewaz juz dosc dawno ich nie uzywalem wiec nie uplynelo nawet 10 min i sa juz rozladowane. W tej chwili sie laduja ale zmniejszylem prad na 200 mA.

Jak sie skonczy proces ladowania wysle nastepny list. Poki co zamowilem akumlatorki Sanyo 2000 mA Eneloop.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.