Skocz do zawartości

plany z DXF na PDF


jadek

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś chciał by przerobić plik DXF, DWG albo jakiekolwiek pochodne CAD-owskie na PDF JPG lub inne graficzne, to służę pomocą. Dobrze orientuję się w AutoCad-ie (moje narzędzie pracy) więc mogę poprzerabiać i przeskalowywać jak tylko chcecie. Dawajcie znać tu albo na PW.

 

Aha i żeby nie było wątpliwości to oprogramowanie mam oryginalne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jadek

No i niestety jest problem. Projekt samolotu zrobiony jest w calach. Rozpiętość samolotu to 59.69 cala. Domyślam się, że nie bardzo ci się uśmiecha siedzieć z kalkulatorem i przeliczać wszystko na milimetry, więc przerobie to. W milimetrach wychodzi rozpiętość 1516. W pliku pozmieniałem wymiary ale wszelkie opisy pozostają w calach np średnica kółka podana jest 3" więc takie rzeczy będziesz sobie musiał przeliczać.

 

Daj znać czy odpowiada Ci taka rozpiętość i czy potrzebujesz wymiarów na planach - mogą przeszkadzać przy wycinaniu, ale moim zdaniem są potrzebne. Na wszelki wypadek zrobię dwie wersje: z wymiarami i bez.

 

Aha no i przy tej rozpiętości to plany samego skrzydła zajmą ok 20 kartek A4 :devil: w sumie nie wiem czy się zmieścimy w 40. Może wygodniej by Ci było po prostu zanieść to do miejca gdzie wydrukują Ci to z Cada. Nie masz gdzieś w pobliżu punktu gdzie mają plotter ? Sprawdziłem i cały projekt zmieści się na 4 planszach A1. Koszt jednej takiej planszy to ok 5-7 zł a będziesz miał problem z głowy i pewność że nic Ci się nie poprzesuwa podczas klejenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Już te plany wczoraj koledze przerobiłem na A4 PDF i wysłałem, całość zajęła 5 minut :) Myślę że kolega sobie poradzi zarówno z wydrukowanie planów jak i odczytaniem i przeliczeniem cali na mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Gdyby kolega chciał przygotowywać plany pod laser, to nie prosiłby o przerobienie ich na kartki A4 :)tom000, jest dokładnie tak jak mówisz, przerabiałem raz plany pod laser z calowych na metryczne, nie tylko trzeba zwrócić uwagę na grubość materiałów, ale poprzerabiać i poprzesuwać wszystkie wpusty i wypusty w elementach, aby to miało ręce i nogi :) Sprawą normalną jest, że wysłałem plany koledze w skali 1:1 czyli o rozpiętości prawie 1600 mm, nie pamiętam dokładnie. Myślę też, bez obrazy oczywiście, że 30 letni chłop ( ;) to tu to bez obrazy) poradzi sobie z zamianą cali na mm i odpowiednim doborem materiałów budując model ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.