Skocz do zawartości

4in1 E-sky


bzik4

Rekomendowane odpowiedzi

ten od lamy też ma wyjścia na 4 serwa

Nawet 5. Odbiornik w 4in1 jest tak naprawdę 6 czy 7 kanałowy, ale część modułów nie ma połączeń i szpilek do kanałów >4.

To jest EK2-0705B - wersja B. W stosunku do starej wersji EK2-0705 ma chyba jakieś różnice w elektronice, na RCGroups coś piszą o innym nadajniku do modułów EK2-0705B. Co ciekawe, na moim tez pisze EK2-0705B, a ma tylko szpilki na 4 kanały (2 do serw i 2 do drugiej płytki).

 

EDIT -> http://www.rc711.com/shop/product_info.php?cPath=22_26&products_id=53

ESky 4 in 1 mixing controller (with gyro,mixer,ESC,receiver) 35Mhz

NEW with 3 more connector sets for LED lights (Dauphin)

Czyli tak naprawdę to nie wiadomo, czy to są wyjścia kanałowe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsy faktycznie od HB CP2.

Składa się z odbiornika 6-kanałowego, który można odłączyć i używać oddzielnie. Druga połówka to mikser/regulatory/żyroskop

Mikser dotyczy tylko silnika ogonowego, bo miksery do sterowania tarczą są w nadajniku.

 

Regulator zaszyty w tym pierwszym ma większą obciążalność dla silnika głównego. Fizycznie siedzą dwa takie same tranzystory, a w obwodzie silnika ogonowego - jeden.

 

Ten drugi 4in1 to oczywiście sprzęt od Lamy. Żeby dostać się do odbiornika, trzeba go rozbebeszyć. Wyjścia regulatorów na pojedynczych tranzystorach (identycznych jak w poprzednim). Mikser zaszyty w tym 4in1 jest chyba identyczny jak w pierwszym - steruje tylko silnikiem od dolnych łopat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorobił piaty kanał a w 4in1 dolutował szpilki

Owszem, przecież o tym pisałem, że można uzyskać chyba 6 czy 7 kanałów z tego odbiornika - przerabiając go samemu.

Natomiast nie wiem, co tak naprawdę wychodzi na tych złączach w fabrycznych modułach, bo Dauphin ma chyba ten sam, 4-kanałowy nadajnik co inne ESky-owe "Lamy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiQ27, z tego co pamętam jak jeszcze miałem lamę to "ktoś" pisał że w nadajniku 4ch dorobił piaty kanał a w 4in1 dolutował szpilki podłączył włącznik oświetlenia dzięki temu mógł zapalić światła z aparatury w czasie lotu. :D

Można uzyskać 5 kanałów, bo na tyle pozwala płyta elektroniki w nadajniku. Jest jeszcze kanał "6", ale jest on tylko rewersem kanału 1.

Ale E-sky zmienia swoje produkty. Np. aparatura z literką "D" przy numerku już nie ma tych dodatkowych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze kanał "6", ale jest on tylko rewersem kanału 1.

Na RCGroups czytałem, że można z 0404 zrobić 0406, czyli w pełni 6-kanałową z mikserami CCPM - taką jak od Belta itp. Ale to chyba taka trochę sztuka dla sztuki, te nadajniki są strasznie plastikowe... mój miał "fabrycznie" zepsuty zaczep sprężynki centrowania jednego kanału.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.