Skocz do zawartości

długie ładowanie pakietu Li-pol


ratownik12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem pakietu Li-pol 11.1V 800mAh, jest to oryginalny pakiet od Big Lamy E-sky'a, problem w tym, że długo się ładuje a dokładniej 3 godziny. Oczywiście do ładowarki podpięty jest balanser, a pakiet podłączam jak ostygnie, chociaż jakoś szczególnie mocno się nie nagrzewa - no i moje pytanie w związku z tym czy da się z tym coś zrobić, może wymienić w sklepie (jest jeszcze na gwarancji), a może w ogóle to ja jestem strasznie niecierpliwy i to normalny czas ładowanie takiego pakietu - chociaż słyszałem, że max 2 godziny...

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uściślijmy: to co nazwałeś DSA-20R-12 FEU to zasilacz, a nie ładowarka, a EK2-0851to ładowarka.

W opisie tej ładowarki jest napisane:

Prąd ładowania : dobierany automatycznie, max. 0,8 A

 

W końcowej fazie ładowania prąd stopniowo maleje i dlatego cykl ładowania może długo trwać. Poza tym, najpewniej nie mierzyłeś rzeczywistego prądu ładowania - może być on sporo mniejszy od tego z opisu.

Takie ładowarki - zabawki mogą mieć spory rozrzut parametrów.

 

Aha, jeszcze jedna sprawa: jest to ładowarka bez przetwornicy i do ładowania pakietu 3s potrzebuje na wejściu napięcia wyższego niż 12,6V, a w praktyce jeszcze więcej. Jeśli zasilacz daje napięcie niższe, to w ogóle nie doładuje pakietu 3s. Jeśli napięcia zasilacza jest "na styk", to ładowanie będzie b. długotrwałe, bo prąd ładowania będzie malutki. Pewnie u Ciebie tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikon, skąd o tym wiesz? Jesteś tego pewien?

Może się mylę, ale nie podejrzewam tej ładowarki o taką "mądrość".

Była kiedyś o tym dyskusja na Forum:

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=4377&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

Generalnie potwierdza się to z moimi obserwacjami (pomiar prądu ładowania poszczególnych cel).

 

Pozdr.,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ładowałaby ogniwa po kolei to po odłączeniu w trakcie ładowania napięcia na celach były by mocno rozjechane. Miałem dokładnie tą ładowarkę i kilka razy przerywałem ładowanie a napięcia były równe.

Poczytaj wątek który podlinkowałem. Ładuje ogniwo po ogniwie, ale w trakcie ładowania przełącza pomiędzy ogniwami - w ten sposób ładowane są w miarę równomiernie.

 

Pozdr.,

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.