Jump to content

Zawody F3K 3.05.2007 Bielsko-Biała


Rafal B.

Recommended Posts

Witam wszystkich



 

 

W imieniu organizatorów mam zaszczyt zaprosić wszystkich modelarzy, którzy latają modelami DLG ( kategoria F3K i F6D) na zawody, które odbędą się w Bielsku - Białej dnia 3.05.2007r. na lotnisku Aeroklubu Bielskiego

 

Termin zawodów odbiega od tego w kalendarzu ale spowodowane jest to prośbą modelarzy z północy gdyż nie bardzo uśmiechała im się podróż pod koniec długiego weekendu :-) w czasie wielkiego powrotu Polaków do domu.

 

Zawodników prosi się o przybycie na lotnisko na godzinę 9 00 i jest to również planowana godzina rozpoczęcie zawodów.

 

Zawody zostaną rozegrane według regulaminu F3K . W terminie późniejszym poinformujemy jakie dokładnie zadania będą rozgrywane. Podczas zawodów zostanie rozegrana również klasa F6D.

 

Opłata startowa będzie wynosić około 30 zł (może ulec zmianie ale niewielkiej, płatne zaraz przed zawodami lub po) dla wszystkich zawodników i aby wystartować nie trzeba posiadać licencji modelarskiej !!!

 

Każdy z zawodników powinien obowiązkowo mieć ze sobą stoper ( najlepiej elektroniczny ) i jakiś długopis lub cienkopis (według regulaminu F3K zawodnik, który nie leci w danej grupie może pełnić role sędziego stąd wynika nasza prośba).

 

Zgłoszenie do zawodów powinno zawierać:

-imię i nazwisko

-wiek (przy większej ilości juniorów zostaną oni osobno sklasyfikowani)

-kanały ( wskazane aby każdy posiadał dwie pary kwarców)

 

 

Zgłoszenia należy wysyłać:

Jurek Juraszek (główny organizator)

Kom: 504126534 e-mail: ares95@poczta.onet.pl

 

Rafał Budzoń

Kom 603637111 e-mail: rafael5@o2.pl

 

EDIT Zapisy i zgłoszenia będą przyjmowane do 25 kwietnia.

Rejestracja zawodników odbywać się będzie do godziny 9 00 na terenia lotniska więc PROSIMY wszystkich o punktualne przybycie.

Zapraszamy serdecznie

Link to comment
Share on other sites

Guest Góra

A do kiedy można się zapisywać?

 

Być może zdążę ulepszyć modelik - nowe skrzydełko i stateczniki powinny być już gotowe w przyszły weekend :D

Link to comment
Share on other sites

ja juz mam wolne caly ten tydzien to pewnie przyjade w piatek, jest tam gdzie zostac na noc?

 

Ano miejsce noclegowe się znajdzie. Tylko nie wiem jak blisko lotniska będziesz samochodem?

 

Do wyboru jest akademik schroniska młodzieżowe i chyba jest nawet parę hoteli.

 

Ps zawody są we czwartek :-p

Link to comment
Share on other sites

Nie obawiaj się o liczbę zawodników bo będzie nas dużo. Dziś rozmawiałem z Jurkiem to jest 7 osób zarejestrowanych ale póki co pomorze się nie odezwało i Wrocław też milczy. Liczymy ze 12 osób powinno być na 100%

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam

 

Tak jak obiecywałem pod spodem przedstawie jakie zadania chcemy rozegrać:

 

Zadanie 1 - "E" Wszyscy w góre ostatni na ziemi, maks 3 min

 

Zadanie 2 - "B" Ostatni lot, maks 5 min, czas trwania zadania 10 min

 

Zadanie 3 - "C" Ostatni, przed ostatni lot, maks 3 min, czas trwania zadania 10 min

 

Zadanie 4 - "H" Wydłużanie czasu lotu o 15s od 30s do 120s,czas trwania zadania 10 min

 

Zadanie 5 - "J" 3 z 6 lotów maks 3 min czas trwania zadania 10 min

 

Zadanie 6 - "I" Poker 5x maks 3 min czas trwania zadania 10 min

 

Zadanie 7 - "P" 1,2,3,4 min maks czas trwania zadania 12 min

 

Zadanie 8 - "E" Wszyscy w góre ostatni na ziemi, maks 3 min

 

Zadanie 9 - "B" patrz wyżej

 

Zadanie 10 - "J" patrz wyżej

 

Życzę udanych treningów :D

 

Organizator zaznacza że kolejność rozgrywanych zadań może ulec zmianie

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zawody skończone :-)

 

Pogoda była idealna dużo noszeń ale i co za tym idzie dużo duszeń. Zawodnicy również dopisali. Na starcie stanęło 19 zawodników z rożnych części Polski, niektórzy stawiali swoje pierwsze kroki, ale dzielnie sobie radzili :-)

 

 

Zawody w F3K wygrali:

Pierwsze miejsce - Radek Pilski

Drugie miejsce - Jerzy Juraszek

Trzecie miejsce - Rafał Budzoń (tak to ja :-D)

 

 

Zawody F6D wygrali:

Pierwsze miejsce - Radek Pilski

Drugie miejsce - Jerzy Juraszek

Trzecie miejsce - Stan Radzikowski (debiutant)

 

Za niedługo przedstawię całą tabelę wyników oraz pare zdjęć.

Link to comment
Share on other sites

Latał ale został pokonany przez Wjagre :-)

 

EDIT: Były dwa modele brawo. Jeden producenta i drugi innego zawodnika. Oba byłe węglowe. Myślę że modele póki co trzeba jeszcze dopracować (opracować nowe stateczniki a nie latać na tych od rmini) i wtedy będzie można coś powiedzieć na ich temat no i nie wiem jak z wagą gotowego modelu.

 

Jeśli myślisz o kupnie jakiegoś modelu to duża liczba osób latała modelami takim jak slingshoty (całe modele lub skrzydła w kombinacji z innymi kadłubami i statecznikami), lighthowki (dwa modele, robione w USA http://rcbuilder.com/lh_guide/welcome.htm) i był również model produkcji polskiej o nazwie Grot http://www.sklepekspert.prv.pl/f3k.htm Parę osób latało modelami typu super gee 2 robionymi własnoręcznie.

Link to comment
Share on other sites

Jak obiecywałem zamieszczam wyniki:

 

F3K

lp	 imię i nazwisko	punkty	%
1	 Radosław Pilski	8000	100,00
2	 Jerzy Juraszek	7961	99,51
3	 Rafał Budzoń	7453	93,16
4	 Krzysztof Hilbrycht	7249	90,61
5	 Cezary Kiepas	7219	90,24
6	 Tadeusz Piątek	7030	87,88
7	 Adam Siama	6991	87,39
8	 Jarosław Grzesica	6839	85,49
9	 Stan Radzikowski	6730	84,13
10	Maciej Dobrzyński	6243	78,04
11	Michał Salomon	5825	72,81
12	Jan Ochman	5819	72,74
13	Krzysztof Gil	5700	71,25
14	Dariusz Cacoń	5591	69,88
15	Jacek Grzesica	5129	64,08
16	Paweł Borkowicz	4891	61,14
17	Grzegorz Porębski	4495	56,19
18	Stanisław Salomon	3296	41,20
19	Edward Trzopek	1813	22,61


 

 

 

I F6D

lp	imię i nazwisko
1	Radosław Pilski
2	Jerzy Juraszek
3	Stan Radzikowski
4	Tadeusz Piątek
5	Budzoń Rafał
6	Krzysztof Hilbrycht
7	Jarosław Grzesica
8	Cezary Kiepas
9	Adam Siama
10	Maciej Dobrzyński
11	Jacek Grzesica
12	Michał Salomon
13	Dariusz Cacoń
14	Jan Ochman
15	Krzysztof Gil
16	Edward Trzopek
17	Paweł Borkowicz
18	Grzegorz Porębski
19	Stanisław Salomon

Link to comment
Share on other sites

Były dwa modele brawo

Kto jeszcze latał modelem Brawo (Bravo?) ?

 

Z tego co pamietam poszczegolni zawodnicy latali nastepujacymi modelami

 

lp	 imię i nazwisko	model
1	 Radosław Pilski	Supergee 2 (skrzydla szklane)
2	 Jerzy Juraszek	        Wjagra, wlasna konstrukcja (skrzydla zeberkowe z kesonem- tak jak F1A)
3	 Rafał Budzoń	        Wjagra
4	 Krzysztof Hilbrycht	Lighthawk
5	 Cezary Kiepas	        wlasna konstrukcja, skrzydla ze styroduru kryte tkanina szklana
6	 Tadeusz Piątek	        Longshot (?)
7	 Adam Siama	       Grot
8	 Jarosław Grzesica	Wjagra
9	 Stan Radzikowski	Wjagra (?)
10	Maciej Dobrzyński	skrzydlo Supergee 2 (szklane) + kadlub Slingshot
11	Michał Salomon	   ?
12	Jan Ochman	        Bravo
13	Krzysztof Gil	          Lighthawk
14	Dariusz Cacoń	?
15	Jacek Grzesica	        Wjagra
16	Paweł Borkowicz	      R-mini (?)
17	Grzegorz Porębski	?
18	Stanisław Salomon	Blaster
19	Edward Trzopek	    R-mini (?)


F3K

lp	 imię i nazwisko	punkty	%
1	 Radosław Pilski	8000	100,00
2	 Jerzy Juraszek	7961	99,51
3	 Rafał Budzoń	7453	93,16
4	 Krzysztof Hilbrycht	7249	90,61
5	 Cezary Kiepas	7219	90,24
6	 Tadeusz Piątek	7030	87,88
7	 Adam Siama	6991	87,39
8	 Jarosław Grzesica	6839	85,49
9	 Stan Radzikowski	6730	84,13
10	Maciej Dobrzyński	6243	78,04
11	Michał Salomon	5825	72,81
12	Jan Ochman	5819	72,74
13	Krzysztof Gil	5700	71,25
14	Dariusz Cacoń	5591	69,88
15	Jacek Grzesica	5129	64,08
16	Paweł Borkowicz	4891	61,14
17	Grzegorz Porębski	4495	56,19
18	Stanisław Salomon	3296	41,20
19	Edward Trzopek	1813	22,61


 

 

 

I F6D

lp	imię i nazwisko
1	Radosław Pilski
2	Jerzy Juraszek
3	Stan Radzikowski
4	Tadeusz Piątek
5	Budzoń Rafał
6	Krzysztof Hilbrycht
7	Jarosław Grzesica
8	Cezary Kiepas
9	Adam Siama
10	Maciej Dobrzyński
11	Jacek Grzesica
12	Michał Salomon
13	Dariusz Cacoń
14	Jan Ochman
15	Krzysztof Gil
16	Edward Trzopek
17	Paweł Borkowicz
18	Grzegorz Porębski
19	Stanisław Salomon

Link to comment
Share on other sites

Oto uzupełniona lista:

 

lp	 imię i nazwisko	model
1	 Radosław Pilski	Supergee 2 (skrzydla szklane)
2	 Jerzy Juraszek	        Wjagra (skrzydła z Wjagry kadłub konstrukcji własnej), wlasna konstrukcja (skrzydla zeberkowe z kesonem- tak jak F1A)
3	 Rafał Budzoń	        Wjagra (skrzydła z Wjagry kadłub konstrukcji własnej)
4	 Krzysztof Hilbrycht	Lighthawk
5	 Cezary Kiepas	        wlasna konstrukcja, skrzydla ze styroduru kryte tkanina szklana
6	 Tadeusz Piątek	        Longshot (?)
7	 Adam Siama	       Grot
8	 Jarosław Grzesica	Wjagra
9	 Stan Radzikowski	Wjagra 
10	Maciej Dobrzyński	skrzydlo Supergee 2 (szklane) + kadlub Slingshot
11	Michał Salomon	  Longshot
12	Jan Ochman	        Bravo
13	Krzysztof Gil	          Lighthawk
14	Dariusz Cacoń	       Bravo
15	Jacek Grzesica	        Wjagra
16	Paweł Borkowicz	      Wjagra, konstrukcja złożeniowa (skrzydła longshot, kadłub slingshot, stateczniki Wjagra )
17	Grzegorz Porębski	Longshot (?)
18	Stanisław Salomon	Blaster
19	Edward Trzopek	    R-mini 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.