Skocz do zawartości

Zawody F3K 3.05.2007 Bielsko-Biała


Rafal B.

Rekomendowane odpowiedzi

No fajowo tam musiało być.

 

Gratulacje dla Radka i Rafała

 

Mam małe pytanko ile kosztuje taki zwycięzki model (choć wiem że model to nie wszystko )? Czy on został zbudowany przez właściciela samodzielnie czy zbudowany z zestawu?

 

Rafał a twój modelik -jaki to koszt choć orientacyjnie?

 

Chciałbym wiedzieć tylko jakiego rzędu sa to kwoty? Jakich serw używacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radka model jeśli ma się już wszystko do worka próżniowego to może sam model zamknąć się w 200 zł maks a nawet i taniej ale podkreślam to wtedy gdy mamy wszystkie elementy do worka próżniowego i formy.

 

Mój model jest droższy dużo.

Same skrzydła to kwota rzędu 700 zł do tego kadłub i stateczniki ( cenowo chyba 100 zł lub więcej jak robi się samemu to cena mniejsza ale podkreślam trzeba mieć formę na kadłub bo zrobienie formy to kolejne koszty)

 

Wyposażenie to w zależności:

- wariant 1 - 4 serwa hs55 200 zł (około) odbirnik Rex5 100 zł (około) i 4celki akku to cena 30zł

-wariant 2 2 serwa TS 1118 200 zł (około) 2 serwa SS 1816 200 zł (około) Rex 5 lub Rex 7( 100 - 130 zł, waga obu odbiorników rożni się o 1 gram) 4 celki akku cena 30 zł.

 

Tak więc koszty są zróżnicowane ale jesli chodzi o Europe to i tak mamy jedne z niższych za moim zdaniem dobre modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Bede kaske chyba se zbierał pomału na coś fajnego.

 

Czy oboje uzywacie sk? Wiem że niektórzy ich nie mają? Zdaża się komuś wygrać bez sk?

 

Jakie aku uzywacie 4aaa? Czy są za ciężkie?

 

No i jeszcze jedno ile wasze modeliki mają wagi do lotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latanie bez sk to samobójstwo :-P Przydaje sie i to bardzo w szczególności gdy chcesz krążyć płasko. Ligthowk potrafi zrobić zakręt wokół kołka 8)

 

Chyba wiekszośc osób używa takich akku http://mixmodel.esco.pl/product_info.php?products_id=352&osCsid=4829d29a6d44cae01a9260a47121cfc5

oraz takich http://mixmodel.esco.pl/product_info.php?products_id=312&osCsid=4829d29a6d44cae01a9260a47121cfc5

różnica w wadze 4 celek wynosi 1 gram :-)

 

Innych pakietów zasilajacych razcej nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomiałes napisać ile takie zawodnicze maszyny ważą do lotu ale juś sporo wiem.

 

Co do aku to już mam podobne na dobry początek ale 300mah ;-)

 

Może jeszce w woli ciekawości byś zdradził z jakim max.wiatrem sobie taki model poradzi bo latam sporo na zboczu i wiatry 10-12m/s nie sa u nas żadkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model Radka 250 gram a mój ni mniej ni więcej jak 320 lub 330 (można powiedzieć że to dużo nawet bardzo dużo) Model zawodniczy taki uniwersalny powinien ważyć w granicy 300 gram.

 

Jurek Juraszek latał ostatnio z wiatrem ciągłym 9 metrów na sekundę a w podmuchach do 15 metrów. Ale przy takim wietrze większość rzutów kończy się na plecach. A latanie to razcej tak jak latawcem. Ale wystarczy doważyć model (nie każda konstrukcja to wytrzyma) i można już latać :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radka model jeśli ma się już wszystko do worka próżniowego to może sam model zamknąć się w 200 zł maks a nawet i taniej ale podkreślam to wtedy gdy mamy wszystkie elementy do worka próżniowego i formy.

 

Mój model jest droższy dużo.

Same skrzydła to kwota rzędu 700 zł do tego kadłub i stateczniki ( cenowo chyba 100 zł lub więcej jak robi się samemu to cena mniejsza ale podkreślam trzeba mieć formę na kadłub bo zrobienie formy to kolejne koszty)

Polemizowałbym z takim porównaniem.

To trochę jak porównywanie jabłek i gruszek, bo porównujesz koszt materiałów (i to tez nie jest takie proste do oszacowania, bo nie kupisz zbyt tanio 0.1m^2 wegla jednego rodzaju, 0.1m^2 drugiego rodzaju, 0.1m^2 kevlaru itd.), bo z kosztem gotowego skrzydła, a największym czynnikiem generującym ostateczny koszt takiego modelu jest praca - wykonanie samego modelu i narzędzi/przyrządów do jego zrobienia (formy,szablony itd.)

 

Malinn, przyjedz na jakies zawody i porownaj skrzydlo Longshota (ktory nie jest wcale zly) z moim, albo ze skrzydlem Wjagry. Diabel tkwi w szczegolach (a niektóre z nich mogą być nawet niewidoczne gołym okiem i tylko od budującego możesz się o nich dowiedzieć :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starty w zawodach raczej mnie niestać ale przydał by się lepszy model do nauki kominów łapania. No i na wydemce taki longshot mysle by pieknie latał już przy wietrze pewnie 2m/s.

 

W każdym razie dzieki za wszytskie info.

Może na przyszły rok uzbieram na coś lepszego niz te moje bobo-zuni i posmakuje co to prawdziwe dlg ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polemizowałbym z takim porównaniem.

To trochę jak porównywanie jabłek i gruszek, bo porównujesz koszt materiałów (i to tez nie jest takie proste do oszacowania, bo nie kupisz zbyt tanio 0.1m^2 wegla jednego rodzaju, 0.1m^2 drugiego rodzaju, 0.1m^2 kevlaru itd.), bo z kosztem gotowego skrzydła, a największym czynnikiem generującym ostateczny koszt takiego modelu jest praca - wykonanie samego modelu i narzędzi/przyrządów do jego zrobienia (formy,szablony itd.)

 

Nio w sumie to skupiłem się na materiałach, pominąłem fakt pracy włożonej w model a jak wiadomo jak się robi samemu to jest tego dużo ale jeśli by dodać koszty zrobienia np: formy na kadłub, worka i całego systemu próżniowego i np szablonu na stożek to bardziej opłaca się kopić model. rozwiązaniem myślę dość dobrym jest zarazić znajomego i kogoś jeszcze wtedy można by koszty porozkładać i np samemu zrobić sobie formę na skrzydła i dalej eksperymentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.