Skocz do zawartości

Koledzy jaki silnik wstawić do ASW-28


Stoko90

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jaki silnik możecie polecić do ASW-28 powiem ze waga do lotu wynosi 600g a oryginalny silnik bezszczotkowy słabo wynosi model w górę :( Dodam również że latam na pakietach RAY 2S (1100mAh oraz 1600mAh) Dobrze by było gdyby to nie był jakiś dość drogi zestaw mam na myśli regiel+silnik bo chyba oryginalny regiel nie będzie się nadawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi o piankowy model Pelikana?

Jeśli tak, to model o takiej masie nie poleci, lub będzie latał bardzo źle. Przerabiałem to na własnej skórze. Ten model nie lubi dużego obciążenia powierzchni.

Jest o tym modelu długi wątek - poczytaj!

 

daj taki który ma ciąg 500-600g

Wśród modelarzy panuje dziwna mania przewymiarowywania silników w szybowcach. To nie akrobat, który ma mieć unlimited vertical.

Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zważyłem model z pakietem 1600mAh waga wyrzuciła mase 697g. ;/ Przyznać trzeba że są problemy z lotem w górę pod niedużym kątem , trzeba naprawdę płasko się wznosić , teraz moje pytanie przy pakiecie 2S jaki silnik polecacie z jakim regulatorem ? Martwi mnie tylko jedno ze mam pakiet 2S a nawet 4 takie pakiety ;/ silnik myślę że do kilograma uciągu by się przydał albo nawet ponad kilogram aby to latało bo narazie to jest latająca cegła ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wporządku , chodź myślałem już nad takim silnikiem RAY CD 3536/08 link ( http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=4697 ) wymagany regiel minimum 40A a koszt takiego regla to jest sporo ponad 3 stówki ;/ Powiem jeszcze tak że chciał bym dzwigać aparat o masie 105 gramów czyli wychodzi z aparatem 800g to prawie 1000g, myślę meloow że 600g to będzie za mało :|

 

EDIT:

 

Meloow faktycznie link który podałeś z drugim silnikiem ma uciąg do 900g , na dodatek wystarczy regiel 18A czyli przez ten regiel dość spore koszty tne , już zdecydowałem się na ten silnik RAY C2836/08 myślę że bedzie wporządku . Jestem ciekaw czy będe mógł go wykorzystać do innych modeli , nie orientujesz się może jaki regiel mam w ASW ten stockowy nic nie można w tych google znaleść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ASW miał silnik 30 gram o kv chyba 1500. Pakiet 1200 2s, śmigło o ile pamiętam 8x4. Pełen gaz to było koło 12A.

Mogę się mylić w szczegółach, bo model sprzedałem już dawno.

Przewymiarowujesz wszystko w tym modelu. Będziesz miał szybko latającą cegłę, wpadającą w korkociąg przy byle okazji.

 

Widziałem jednak niedawno bardzo ładnie latającego ASW kolegi Rufio. Skontaktuj się z nim.

 

wychodzi z aparatem 800g to prawie 1000g

zdecydowanie nie poleci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cobra masz może namiar na kolegę Rufio nr gg ?? Ja chętnie wrzucę filmiki na youtube z moimi lotami z ASW i ocenicie jak mi latanie wychodzi :) Nie chodzi oto że zrobie z ASW latającą cegłę to juz jest latająca cegła która na dodatek nie ma mocy na latanie ;/ jeszcze jak przyjdzie wystartować pod wiaterek nie wielki to model w miejscu stoi i jest rywalizacja kto odpuści albo wiatr albo silnik , nie ma poprostu ze tak powiem powera na latanie , do jakiegoś modelu do masy 400g gotowego do lotu to napewno będzie fajnie zasuwał ale nie przy ASW.

 

EDIT:

 

Tomek czego mówisz że z aparatem nie poleci ?? Przecież wszystko zależy od ciągu i mocy silnika no wiadomo ze jeszcze od paru innych istotnych elementów ale silnik to serce całego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie ASW ma tyle ważyć i wtedy dobrze lata! To jest lekki, delikatny model.

 

Nie mam niestety żadnego kontaktu do Kolegi Rufio.

 

Tomek czego mówisz że z aparatem nie poleci ?? Przecież wszystko zależy od ciągu i mocy silnika no wiadomo ze jeszcze od paru innych istotnych elementów ale silnik to serce całego modelu.

Źle podchodzisz do tematu. Musisz jeszcze sporo poczytać. Sorry, nie chce mi się argumentować na ten temat. Może znajdzie się ktoś z większą cierpliwością. Mnie chwilowo jej brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy 700g to jest lekki model ?? Tomek czytam na forum goście mają gotowe akrobaty oczywiscie tez z EPP gotowe do lotu o wadze 400g a tu mam 300g wiecej nie wiem gdzie tu jest nawet to 700g , nie mogę mówić bo faktycznie waga 700g jest nawet przydatna , przy delikatnych podmuchach wiatru model nie zachowuje się jak gazeta , tylko sęk w tym że nie chce się wzbijać w góre wzbije się może 15m i juz wiecej nie pójdzie spada na dziób i można tak walczyc i walczyć ,a regiel jest tak nagrzany że dziwie się ze jeszcze się nie zapalił , własnie wycinam chłodzenie do kabiny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.