Skocz do zawartości

awaria silnika ?


ToMarkov

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj przy ladowaniu moim RWD samolot troche kapultowal i uderzylem smiglem w ziemie ale juz prawie przy zerowej predkosci. Chcialem ponownie uruchomic silnik i nie chcial sie krecic, tak ledwo ledwo. Jak zdejme smiglo o silnik pracuje normalnie, jak zaloze smiglo z propsaverem to ma takie straszne opory i wogole nie chce sie krecic i wydaje dziwny dzwiek. Nie slyszalem wczesniej takiego. Dodam ze wciskajac mocno oske mam wrazenie jakby chciala ona wejsc do srodka, poprstu da sie niemalze przelozyc ja na druga strone silnika. Wczesniej znaim zamontowalem silnik probowalem naciskac na wal i nic sie nie ruszalo, nawet o 1mm a teraz tak jakby spręzynuje. Nie wiem o co chodzi, czy silnik padl ? czy da rade jakos temu zaradzi ?

Silnik to Tower Pro 2408-21 Gold Mount - dzwonek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tak to wyglada jakby byla poluzowana surba mocujaca silnik. Zaraz to obczaje i dam znac.

 

zobaczcie na zdjeciach jak wyglada ten silnik. Oprocz srub mocujacych go do loza to jest jeszcze jedna srubka mocujaca jakby wal do calosci. Postaram sie to imbusem dokrecic na maxa ale nie wydaje mi sie zeby to wplynelo na mozliwosc jego rozlozenia na czynniki 1. Wczesniej nie moglem tego ruszyc a teraz bez wiekszej sily moge wyjac czesc z walem z silnika. Zobaczcie.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie - ustalacz daje się na gwint śruby na całym obwodzie - nadmiar w razie czego ucieknie na zewnątrz (ma rzadką konsystencję). Po odcięciu dopływu powietrza i po krótkim czasie zestala się tworząc warstwę tworzywa między śrubą a gwintem. Taką śrubę da się odkręcić już tylko kluczem :). A użyłem dokładnie tego kleju (kupionego w Castoramie).

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, dokrecilem ta srube na AMEN, uzylem tez ustalacza i nadal czasami sie tak zachwowuje. Nie wiem od czego to moze zalezec, czasami kreci az milo.. a czasami poprostu zakreci i w lewo, prawo, troche ruszy smiglem w obie strony i sie wylacza. Musze brac GAZ na sam dol.. i znowu do gory i czasami zaskoczy i dobrze śmiga. Co to moze byc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TP PRO MAG-8 25A , jak podlaczam zasilanie do regla przy wlaczonym nadajniku po 1 sec SLYCHAC krotkie BEEP , i jak nie rusze gazem to po chwili slychac BEEP x4. Jezeli szybko po pierwsyzm BEEP rusze gazem to juz tego BEEPx4 nie slychac. Nie wiem czy poprawnie to programuje ale nie moge zabardzo sie w tej instrkucji polapac.

Moj pakiet to 3S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No juz nie mam sil, probuje wszystkimi sposobami ktore znalazlem w internecie i zero sukcesu.

Wszystko krecilo sie jak nalezy i nagle BACH... znowu te same objawy, kreci sie jakby chcialo a nie moglo, tak jakby nie zaskakiwal silnik heh dziwnie to naprawde wyglada.. sprobuje pozniej dolaczyc filmik jak dorwe jakis aparat bo juz naprawde mam dosyc. Nie wiem czy to wina silnika czy ja cos zle robie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.