Skocz do zawartości

Ustawienia Futaby 9C


wojo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie , mam model z dwoma serwami na wysokości. jak je spiąć w nadajniku futaba 9C. Co prawda zrobiłem to chyba w miejscu gdzie jest mikser z klapami. Ale to chyba bez sensu bo jest to włączane przełącznikiem. jak niechcący go wyłączę to,....... gleba.

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnij jedno serwo pod kanał nr. 2, drugie pod ostatni - powiedzmy 8(AUX to się chyba tam nazywa), ustaw sobie na dowolnym mikserze wysokość (kanał 2) jako master, a 8 jako slave, a position przełącznika na NULL (zawsze włączony). Ustawiałem tak koledze w 4.5m Kobuzie i wszystko hula :)

 

Sprobuj funkcje Ailvator. Spina kanaly 2 i bodajze 8 (pisze z pamieci).

takie ustawienie robi od razu naprzemienne wychylanie sterów wysokości, jak w odrzutowcach, np F-22, a to jest chyba niepotrzebne :) no chyba, że potrzebne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za podpowiedzi spróbuję Waszych ustawień. Jeśli jeszcze ktoś miałby jakieś pomysły, to bardzo proszę. Myślałem że w takich radiach jest prostszy system na taką ewentualność. Odbiornik mam również Futaby 9 kanałowy 149 DP.

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moge sie zgodzic. Wystarczy ustawic wychylenie lotek na 0% (w menu tego miksera), a wysokosci na 100% i voila. Tak mam w Ravenie i dziala bezproblemowo i zgodnie ze sztuka :)

no to w takim układzie oba rozwiązania są dobre i można stosować je zamiennie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jest najprostsze rozwiazanie. Wchodzisz w mikser, lotki ustawiasz na zero procent, wysokosc na =/- 100%, aktywujesz mikser i gotowe. Podpinasz serwa pod 2 i 8 kanal, ew bawisz sie rewersami i jest ok.

 

Po co kombinowac dowolnymi mikserami, skoro ten zostal do tego wymyslony??

Dowolne miksery mozna wykorzystac do czegos innego wowczas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.