Skocz do zawartości

Futaba T8FG


Artek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Bez obrazy dla fanów futaby ale to wygląda jak mydelniczka . Czy futaba zaczyna gonić hitecka ? W radiu za 2 tys spodziewał bym się wykonania na miarę FF8 czy FF9 a to co widać na fotkach śmierdzi na odległość zapakowaną w inna obudowę FF9 po małym lifcie który na moje oko raczej dotyczył oszczędności materiału i wykonaia. Tak na marginesie na co komu parę tysięcy modeli i karta sd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa: czy przypadkiem wygląd to nie rzecz gustu? Ponoć o tych się nie dyskutuje .Czy sam wygląd radia jest wyznacznikiem jego przydatności do sterowania modelami ? Wynika z tego ze parametry nadajnika nie mają znaczenia.Kiedy wreszcie zakończą się te śmieszne dyskusje na temat designu nadajników.Tak na marginesie całej sprawy dotyczącej nadajników: nie dałbym za JR 12 tych 4 czy 5 tyś złotych tylko dlatego że to JR.

 

PS: System FASST Futaby jest najszybszym systemem na rynku przy którym JR wymięka.Zanim pojawi się dyskusja proponuje poszukać na rcgroups testów nadajników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamyczek_RC, wyobraź sobie, że są na świecie ludzie z innym niż Twój punktem widzenia. JR 12X, który posiadasz, mnie osobiście się nie podoba. W przeciwieństwie do np. 9303. Nowy zapowiedziany JR zbiera komentarze typu "Transformers". Robot, który może się złożyć w autobus. Też mi się średnio podoba. Ale są tacy, którym się taki design podoba - zapewne tzw. młodsze pokolenie, i którzy chcą mieć 50 pamięci modeli. A że na przeciętną kartę SD (koszt 10zł) wchodzi 5000, to już dobrodziejstwo inwentarza. I myślę, że bardziej chodzi o to, że pewnie można tę kartę przełożyć do drugiego nadajnika i latać, a nie mozolnie ustawiać te 50 modeli na tym drugim.

 

W związku z tym proszę takie sądy zachować dla siebie albo przynajmniej przedstawiać je w innej formie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamyczek jak dla Ciebie to jest 9 po liftingu, to Ty pilnie musisz udać sie do okulisty i czytaj na przyszłosc instrukcje, bo wielkosc wyswietlacza nie decyduje o tym czy radi ma duzo opcji. porównujesz te dwa nadajniki zobacz najpierw instrukcje z TG8 a potem porównaj ją z JR 12X i zobacz czy w tej futabie brakuje czegoś co masz w swoim JR. Do futaby 8TG możesz wgrac oprogramowanie z nowymi opcjami na stronie producenta jest dostepne oprogramowanie które wgrywasz z karty SD, więc jaki problem wgrać sobie soft za jakis czas z rozszeżeniem dla mnie ten nadajnik za te pieniądze jest swietny.Mówisz, że spodziewasz się wykonania FF9 a tam była popełniona niezła gafa z obudową z której złazi farba, wieć w tym wypadku Hitec do którego porównujes FF9 jest lepiej wykonany, bo Eclipse po 5 latach nie wygląda jak FF9.Mógłbym kupić 12X tylko po co dla samego miecia ? co mi po nadajniku jak nie wykorzystam nawet 20% opcji.Programując model giganta z silnikiem benzynowym w nowych nadajnikach nawet do 1000zł nie wykorzystuje sie nawet połowy mozliwosci, więc pytanie po co komu taki drogi nadajnik skoro mechanika jest identyczna tylko zmienia sie obudowa i soft ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek jeśli chcesz napiszę ci czego nie ma 8TG w stosunku do 12X ale nie analizowałem różnić zbyt dokładnie . Co do mechaniki to 12X ma wszystkie drążki podparte na łożyskach i do tego obudowy odlane ze stopu aluminium. A wyświetlacz i procesor jest znacznie szybszy od 9X widać to podczas poruszania po menu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cie bez maniactwa z szybkoscią procesora, to jest co najmniej niepoważne. Czy goni Cie ktoś przy programowaniu nadajnika ? Potencjometry na łożyskach masz nawet w Graupnerach MX12 za 450zł , więc nie ma sie czym podniecać, a futaba daje teraz potencjometry zrobione w innej technoligii bez mozliwosc scierania sie po latach także spokojnie łożyska też są.Zanim coś skrytykujesz poczytaj, bo wiedzę, że dajesz sie nabierać na wszystkie chwyty marketingowe jakie Ci tylko podrzucą.To co zachwala JR jest standartem w Futabie a nawet Hitec i nikt o tym nie pisze, więc ja bym się tak nie napalał, bo pisanie o tych łozyskach to tak jak chwalenie sie, że silnik żarowy ma śrubke składu mieszanki :lol2:

 

PS jeżeli juz jesteś taki skrupulatny to odkrec obudowe a zobaczysz, że te łozyska są slizgowe czyli zwykła mosieżna tulejka, którą jestem w stanie wstwić sobie do nadajnika zabawkowego z kiosku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Radku drągi w tym radio drążki są podparte na łożyskach kulkowych , obudowa jest ze stopu aluminium , i lata nim Mistrz Świata poczytaj sobie : http://www.jrradios.com/Articles/Article.aspx?ArticleID=1735

i zapraszam na stronę JR do lektury bo krytykujesz coś czego nie miałeś w rązkach i nie masz o tym zielonego pojęcia ,udowodniłeś to pisząc o łożtskach ślizgowych ...

Nie zabieraj głosu w tematach w których jesteś laikiem a MX12 to kupię sobie jak zostaniesz Mistrzem Świata F3A ;) Troszkę szacunku do starszych synku bo jak widać mało wiesz i piszesz co ci ślina na język przyniesie . weź sobie do serca przysłowie "Mądry wie co mówi a głupi mówi co wie" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz miec i radio ze złota i nic to to nie da, a mistrz swiata poleci tak samo webrą z lat 80tych jak i Twoim JR 12X Pamietaj, że umiejetnosci nie kupisz ;D . Kulture możesz jeszcze nabyć, a to jaki jesteś mądry widać po Twoich postach wypisujesz bzdury i nękasz moderatorów, a ja nie życze sobie żeby zwracać się do mnie w ten sposób jestesmy kolegami z forum zwracamy sie do siebie jak koledzy, ale są jakies granice :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mądry wie co mówi a głupi mówi co wie" ...

 

Mądry raczej wie kiedy milczeć .............

 

ktoś inny mnie uprzedził więc nie będę dublował kary

 

może ponowimy temat tylko dla wybranych : "JR12X, SAITO FG36 i inne zabawki powyżej 1000usd"

 

Tyle razy mówiłem ze pasja ma łączyć nie dzielić ! Nie wszyscy to chyba widzą

swego czasu kolega nas opuścił z hukiem a teraz znowu robi szum - kompleksy jakieś? jest tylu biznesmenów u nas a żaden z nich udzielając rad nie postępuje w sposób który narzuca innym swój jedyny właściwy ideologicznie punkt widzenia innym ..........

 

Staram się wierzyć że kolega nie potrafi inaczej przekazać tego co chce powiedzieć ale ma dobre intencje ! jeśli jednak taki ton się utrzyma ...............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym aby powórcic juz do normalnej dyskusji na temat tej futaby i ograniczyc sie do wypowiedzi tylko na jej temat.Nie ważne czy jest plastikowa czy aluminiowa taką zrobili i tyle. Poważnie zastanawiam się nad kupnem.Menu juz rozpracowałem wirtualnie w PDF manual ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Jako nowy użytkownik tego forum pozwolę napisać swój pierwszy post.

 

Posiadam tą Futabę od jakiś 2 miesięcy kupioną za granicą, w sklepie RC711, użytkuję ją do dnia dzisiejszego i chciałbym podzielić się z wami moją krótką opinią. Tuż po rozpakowaniu paczki z nadajnikiem, od razu zauważyłem iż obudowa z której aparatura została wykonana jest "kiepskiej" produkcji, co na markę Futabe daje duży minus, plastik z której jest wykonany jest marnej jakości, farba nie jest zbyt dokładnie rozmieszczona przez co są tak jak by ciemniejsze plamy, widoczne pod światłem, bardzo łatwo się rysuje. Kolejnym mankamentem jest wyświetlacz, który pod światłem troche słabo widać (już nie ten wzrok co kiedyś :), ale wg. mnie jest temu winne podswietlenie które świeci zbyt jasno). Następnym, według mnie problemem są drążki, podczas ruszania nimi jest uczucie, jak by coś było nie dopasowane, tak jak w radiach z samochodzików z allegro za 300 zł, trochę twardo chodzą. Przycisk 3D "chodzi jak chodzi', trochę sie wyrabia chociaż zbyt wiele się nim nie bawie. Menu oraz jego obsługa jest dosyć przyjemna, akumulator trzyma do 2,5-3 godzin, co do zasięgu to raczej nie mam żadnych zastrzeżen, chociaż z porównaniu do Futaby T12FG który posiada mój syn (również FASST) jest jak by troszkę gorszy, antena działa bardziej kierunkowo. Odbiornik który jest w zestawie, jest dobrze wykonany, wtyczki siedzą ciasno, nic nie lata.

 

Ogółem mówiąc, sam nadajnik nie jest zbyt doskonały jak na tą cenę, jeżeli komuś zależy na jego kupnie, radziłbym pierw zobaczyć "na żywo" jak ten nadajnik wygląda itd, dopiero pózniej zdecydować, czy go brać czy nie. Porównując moje obydwa nadajniki, lepsza jest Futaba T12FG która jest naprawde dużo lepiej wykonana.

 

Pisząc ten post, chciałem się podzielić swoją opinią na temat w.w sprzętu dotyczącego jego użytkowania, nie chciałbym przez to "uraźić" żadnego użytkownika Futaby - moze mi się trafiła taka sztuka? nie wiem, w każdym bądź razie moja opinia jest zgodna z rzeczywistym stanem mojego sprzętu.

 

Pozdrawiam, Grzegorz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejnym mankamentem jest wyświetlacz, który pod światłem troche słabo widać (już nie ten wzrok co kiedyś , ale wg. mnie jest temu winne podswietlenie które świeci zbyt jasno).

Przczytaj dokladnie instrukcje- nie wierze, ze nie mozna przyciemnic wyswietlacza.

 

Następnym, według mnie problemem są drążki, podczas ruszania nimi jest uczucie, jak by coś było nie dopasowane, tak jak w radiach z samochodzików z allegro za 300 zł, trochę twardo chodzą.

Odkrec z tylu obudowe i doreguluj do wlasnych potrzeb drazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.