Skocz do zawartości

Futaba T8FG


Artek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ja posiadam trochę starszą Futabe bo T9CHP ale na prawdę świetne radyjko :)

Multum funkcji których i tak się nie wykorzysta :)

Radek faktycznie Futaba T10tka to super radio i jestem 100% pewien, że będzie Ci się podobała ;)

Odnośnie tej T8Fg... Cóż nie będe krytykował softu bo nie używałem tego radia ale z wyglądu taka nie bardzo jak dla mnie :) Menu w sumie trochę podobne do T9tki ale większość Futab ma prawie, że identyczne menu ale mogę się mylić :)

I pytanie: Używał ktoś Fassta do T9CHP ? Myślałem nad assanem ale odbiorniki potrzebuję 9k. i nie żadne micro...

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest FASST do FF9 ale T10 (35Mhz) posiada w gnieździe modułu w.cz dodatkowe złącze przez które komputer nadajnika przesyła do modułu 2.4 dane (zapewne te w trybie Fasst).Mowa tu o modułach serii TM-8,10 .FF9 takowego złącza nie posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawekmod ja zamówiłem ciut inną wersje bez wymiennego modułu jest to typowo wersja na 2,4 z antenką w fabrycznym gniezdzie. Nie wiem czy jest jakaś różnica w programowaniu wszystko wyjdzie w praniu.Mam cichą nadzieje, że bedzie do wyboru region czyli moc nadawania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem że CG to 2,4Ghz.Jak ja swoja kupiłem to nie było jeszcze CG.Na stronce Futaby masz instrukcję ( niestety po ichniejszemu) o czym zapewne wiesz.Ja tam jestem zadowolony , moja wersja 35mhz jest dostosowana do 2,4GHz i podejrzewam że część menu uaktywni się po włożeniu modułu TM10. http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=19542&start=0 tu zdjecia mojej sztuki w innym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś Fassta do T9CHP ? Myślałem nad assanem ale odbiorniki potrzebuję 9k. i nie żadne micro...

Pzdr.

Ja od roku posiadam moduł Fasst TM-8 w Futabie T9CHP Super i odbiornik R608FS. Przez cały okres użytkowania zero zakłóceń, jestem bardzo zadowolony.

Znajomy używa modułu Assana także w FF9 i także nie narzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po wszystkim radio przyszło pierwsze wrażenia super wykonanie jest genialne w menu juz poszperałem i poprogramowałem modele jest dosyc proste i przejrzyste.Może ktos powie jak wyłączyc moduł nadawczy w trakcie programowania i jak działa funkcja sprawdzenia zasięgu poprzez odpalenie nadajnikia trzymając klawisz push ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Od paru dni stałem się posiadaczem owej FUTABY T8FG. Wcześniej dużo czytałem, sprawdzałem i jednak zdecydowałem się na zakup aparatury 8-kanałowej a nie 10 jak Radek. Kryterium była nie tylko cena - 8 kanałów jak dla mnie to i tak wystarczająco. Co do softu... Od dziesiątki różni się chyba tylko tym, że ma 5-ciostopniową krzywą gazu a nie 7-mio jak w T10CG. Następna sprawa to zasięg... Moc obydwu nadajników - T10CG jak również T8FG jest identyczna - 90mW. Na początku ery FASST było 10 i zasięg ok 1000m. W sklepie RCskorpion napisali mi, że w testach przeprowadzonych na lotnisku zasięg na wysokości 2m wynosił niecałe 10km. Czy to prawda? Nie wiem, ale na pewno postaram się sprawdzić jak to jest w rzeczywistości. Co do postu kolegi:

antena działa bardziej kierunkowo

nie zgodziłbym się z tym. Nawet w instrukcji piszą, aby antena radia nie celowała w model - grozi to utratą zasięgu. Jak tylko porobię testy napiszę jakie są moje spostrzeżenia.

Jak dla mnie radio jest przemyślane konstrukcyjnie - duża powierzchnia styku z podłożem chroni radio od wywrotki. Radio może i wygląda na duże, ale najważniejsze, że dobrze działa i ma ogrom przydatnych funkcji. Co do mojego poprzedniego radia - Sanwy RDS 8000 wydaje się lżejsze. Poza tym skusiły mnie małe kompatybilne i niedrogie odbiorniki do FASSTa firmy Robbe. Trudno byłoby płacić 350zł za odbiornik do modelu halowego. Oczywiście takie odbiorniki zastosowałbym jedynie do niedużych elektryków, a oryginalne do większych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

T8FG ma tyle samo kanałów co T10 czyli 8 proporcjonalnych i dwa załącz/wyłącz.

Im wyższa częstotliwość tym polaryzacja anten ma większe znaczenie co nie oznacza oczywiście że jest bez znaczenia w niskich częstotliwościach. Antena GP ma najmniejsze natężenie pola bezpośrednio nad sobą a można właśnie tak rozpatrywać antenę w aparaturach rc czy to 35MHz czy 2,4GHz , tak więc celowanie anteną bezpośrednio w model to raczej najgorsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: System FASST Futaby jest najszybszym systemem na rynku przy którym JR wymięka.Zanim pojawi się dyskusja proponuje poszukać na rcgroups testów nadajników.

Zawsze jak czytam takie posty pojawia sie wielki "banan".Normalny smiertelnik z nadajnikem na lotnisku nie zauwazy roznicy miedzy fasst,ifs,hott,wea,czy innego 2,4Ghz :rotfl: Roznica predkosci jest ale do sprawdzenia przy pomocy odpowiednich urzadzen,jako ciekawostka i nic wiecej.Ja roznicy w szybkosci miedzy 35Mhz a Weatronic 2,4Ghz nie zauwazylem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Wiesiek, kwestia szybkości kiedyś była poruszana w kilku tematach o nadajnikach dlatego tez ją poruszyłem. Ponoć najbardziej tą prędkość można odczuć w helikach. Napisałem to czysto informacyjnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.