Skocz do zawartości

Fling - GreatPlanes - In-Box


JAFO

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Właśnie te bowdeny wyglądają za grubo i podejrzanie jak sugeruje Rapier.

Jestem przekonany, że jak byś włożył cieńsze (takie miałem w domyśle bo składałem ostatnio zuni 1,2m i colibri 1m - nie było żadnych problemów , a robiłem też 2 otwory w rurce ogona )było by ok i dlatego tak radziłem zamiast linek. Na pewno nie chciałem Ci zrobić problemu złośliwie....ani wpędzić w maliny...

 

Jeśli masz rurkę w rurce to wywal tą zewnętrzną i będzie ok. Jak nie to trza zakupić cieńsze bowdeny - np. z arthobby (Bowden 0.6mm) i też będzie ok.

 

Jak chcesz wrócić do nitek otwory spokojnie można za laminować tkaniną i żywicą dookoła rurki potem to zamalować czarnym markerem i śladu nie będzie.

Bez paniki przemyśl to na spokojnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szybko sie nie poddam :) .... "nerw" mi juz przeszedl. W koncu to moj samolot a i rozum tez Bozia dala. Jutro skocze po cienkie rurki bo innych nie mam w domciu i od razu wezme delikatniejsze druciki bo te zajada serwa na amen. Przy okazji wezme ta siersc z wegla :) i delikatnie postaram sie wzmocnic pret a przy okazji zamocuja sie te rurki.

Ciensze powinny ladnie przylegac i wygladac.

 

Modelik podoba mi sie bardzo i jesli tylko w sklepie beda potrzebne graty to moze w tym tygodniu bedzie oblot :)

 

Sorki ze sie wkurzylem ale chyba rozumiecie... wszystko na goraca i tak wyszlo...

Leze juz w lozku i czytam forum a tu znow pomocna dlon :) - dzieki, widze ze posklejac da sie sporo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Znasz kolego przysłowie że lepsze jest wrogiem dobrego . Moim zdaniem wszelkie twoje modyfikacje są zbędne i zamiast polepszać pogorszają . Osobiście skrzydło pozostawił bym rozkładane na środku, linki do napędu sa lekkie i pewne i są a w zasadzie były ok. Z tym skrzydłem jest tak że jak walniesz i pęknie na środku to wytniesz następny łacznik ze sklejki i latasz , a jak to wzmocnisz i skleisz to się złamie w innym miejscu i tyle... A jak złamiesz na środku to zaczyna się problem wszystko poklejone i do wyrwania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy tak czytam sobie moj watek i... sam sie zastanawiam o co tu chodzi.

Czesc osob polecala zrobic bowdeny :) - zrobilem (a w zasadzie za chwile bede robil)...

Jak pokazalem, ze sie nie mieszcza to dostalem reprymende ze bylo zostawic oryginal na linkach... potem zabawa w lacznik skrzydel i riposta o pozostawieniu go wolno. Teraz pojawia sie jak mocowac skrzydla - na gume czy w jakis inny sposob. Hmmm sam nie wiem co myslec bo doswiadczenie mam raczej skromne... Powiedzielbym tak... juz raz dalem ciala... i teraz... skoro porducent przewidziel gume to co bedzie lepsze? No i czy to rzeczywiscie polska przypadlosc zeby uciekac od manuala i robic po swojemu czy cos innego?

Powiem tak - narazie sprobuje na gume - potem zastanowie sie nad twardszym sposobem :) - ktos to chyba projektowal, ze moze byc wystrzelone z gumy przy takim ukladzie... boje sie ze znow przekombinuje... tymczasem ide pakowac bowdeny - mam nowe sliczne male i lekkie - niestety nie udalo mi sie kupic tej siersci z wegla wiec zabezpiecze szklem i zywica.

 

Mam nadzieje ze moje dywagacje nikgogo nie uraza - bo zakladam ze raczej chcecie pomoc niz zaszkodzic - tylko postawcie sie na moim miesjcu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol98

 

Ten plasterek to raczej nie jest wzmocnienie tylko osłona przed gumką by nie pocieła folii.

Jak cię guma w gatkach pije a jesteś w drodze to też podkładasz np. tkaninę na delikatne ciało :jupi:

 

 

JAFO

 

Co do bowdenów to jak ci ktoś radzi to jeszcze zostaje własny rozum. :D

Dajesz z każdej strony bowden prawie połowę grubości belki ogonowej to na zdrowy rozum belka choć to rurka węglowa a le to zawsze cienkościenna rurka i osłabiasz ją bardzo.

I tylko patrzeć jak by ci przy starcie ogon pokazał "gest Kozakiewicz"

 

EDIT:

 

Powiem tak kupiłeś modelik który został przygotowany pod prosty szybki montaż i przygotowanie do lotu.

Po co kombinować z innym mocowaniem i innymi napędami sterów?

Jest to modelik mały bardzo lekki który przy swojej wadze od pierdnięcia za przeproszeniem dostanie temiki.

Po co zmieniać gumę na inne mocowanie np. śruba.

To cięcie skrzydła by wstawić wzmocnienie pod śrubę i dodatkowy klocek z nakrętkąw kadłub plus może jeszcze jakieś wzmocnienia kadłuba.

Osłabisz skrzydło bo jest nieprzystosowane do śruby.

Dojdzie waga i modelik 1,2m będziesz zaraz z klockami i bowdenami mial wagę dwa razy większą niż ustawa przewiduje dla niego.

Zrób jak piszą w obstrukcji i lataj to nie akrobat pod silnik 100 że nowy model się przerabia bo podwozie się może rozkraczyć lub odmaszerować razem z wręga.

Jak zrobisz z niego puzzel po kilku lotach :rotfl: to będziesz wtedy eksperymentował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAFO: nie odbierz tego co napiszę za czepianie. Zauważ, że średnica bowdenów jest duża w stosunku do średnicy belki ogonowej. Oba bowdeny wyprowadziłeś na tej samej wysokości czyli w tym miejscu znacząco osłabiłeś belkę. Lepsze byłoby zastosowanie cieńszych bowdenów i wyprowadzonych z pewnym przesunięciem. Skoro już zrobiłeś tak to tak zostaw i staraj się nie walić ogonem przy lądowaniu. Druga sprawa, że to mały, lekki modelik i zastosowanie bowdenów odbije się czkawką w postaci większego balastu na dziobie.

Ja nie pisałem, że mocowanie skrzydła na gumę jest nieprawidłowe tylko nie powinno być to zrobione jak na zdjęciu. Polecam 4 gumy: dwie po prostej i dwie po skosach.

 

Generalnie szybowczyk ładny i życzę przyjemności z latania nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie siedze i sie zastanawiam co zrobic zeby nie zaszkodzic...

Cienszych bowdenow juz nie ma (i tak uzylem ostatecznie tych wewnetrznych pancerzy)

Oba otwory byly na tej samej wysokosci :(... generalnie to juz musztarda po obiedzie.

Teraz pytanie jak zabezpieczyc ta belke? - najprosciej i w miare skutecznie?

Moze 2 odcinki 5cm cienkich rurek weglowych po boakach lub gora/dol + mocno napieta tasma szklana? Sam nie wiem. Boje sie ze z zywica moge nabroic - a tasme zawsze moge odkleic (tj. nie zawsze) ale z wegla sie da :)

 

A moze z innej rurki o tej samej srednicy co boom zrobic taka "luske" i podkleic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.