Skocz do zawartości

Jaką aparaturą kupić 2000-2500zł


Damian-str

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Miałem wczoraj 18 urodziny (Przy okazji chcę podziękować za wszystkie życzenia), a że uzbierało się parę złotych myślę o kupnie nowej aparatury.

 

Jak dotąd latałem na sanwie VG6000, teraz chcę kupić coś z wyższej pułki na 2,4GHz.

 

Znalazłem dwie ciekawe aparatury: Futabe 10CAP, i JR DSX9, niestety ich cena w Polsce jest wysoka.

:arrow: Czy znacie jakieś sprawdzone sklepy za granicą np. w USA?

Słyszałem, że nadajniki sprzedawane np. w Azji czy Stanach różnią się od tych z Europy?

:arrow: Czy wiecie jak to jest w przypadku tych dwóch nadajników, na pewno JR różni się trymerami, a czy są jakieś inne znaczące różnice?

:arrow: A może polecicie jakąś inną aparaturą w cenie ok.2500zł.

 

Pozdrawiam Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też chcę kupić jedną z nich ale czekam na niskie waluty ... ostatnio znalazłem JR DSX9 II za 1400PLN, ale wysyłka to ok 100$, czyli już nie tak różowo zakładając ze w razie awarii trzeba wysyłac po świecie Tx i płacić za przesyłki, dlatego lepiej dołożyć troszkę i mieć gwaranta w kraju.

 

futaba ma 10 kanałów, a JR ma ich 9 i dodatkowo futaba chyba ma więcej proporcjonalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T10 To fajne , wygodne radio.Nowsza wersja to T10CG 2,4Ghz Fasst.Masz tu parę fotek menu nadajnika.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

 

MODE można zmieniać dowolnie spośród czterech dostępnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu jest bardzo zbliżone, dodatkowo jest więcej pamięci modeli (chyba 20) i dodane kilka rzeczy w menu Heli.Dokładniej nie wiem co.Czytałem na jakiejś zagranicznej stronie test szybkości T10 w trybie Fasst.Wynika z tego testu tyle że to najszybsze radio na rynku zostawiając w tyle DSX9.Podaję to jako ciekawostkę bo do moich potrzeb jest i tak w 100% wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z odbiornikami pasują do wszystkich nadajników czy też są różne :?:

 

Zamawiał ktoś z was już w tym sklepie, i czy ta promocja obowiązuje tylko dla klientów z innych krajów, czy gdyby na przykład mój znajomy kupił mi ten nadajnik „na miejscu” w stanach to promocja również będzie obowiązywać :?:

 

Pozdrawiam Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednakże promocja faktycznie dotyczy tylko towarów wysyłanych za granicę.

Co do kodowania regionów to jest tak, że aparatura jest kodowana i moduł. Z aparaturą kupioną u nas nie będzie pracował moduł kupiony u chinoli bez wcześniejszej wizyty nadajnika w serwisie celem zmiany regionu. Dotyczy to jedynie 12fg,12Z i 14MZ. Nie dotyczy to jednak odbiorników. Sam aparaturę kupiłem u nas w wimarexie, ale kolejne 4 odbiorniki w Towerhobbies i nie mam najmniejszych kłopotów z ich współpracą.

W zasadzie to teraz sam bym Sie przychylił do propozycji Sławka - T10 to świetny sprzęt i ma podświetlany ekran( a 12FG nie ma). Za różnice w kasie kupiłbym odbiorniki.

 

Na koniec nadmienić należy, że Futaba ma potwornie drogie odbiorniki. Weź to pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli byłbyś zainteresowany DSX9, to informuję, że pojawiła się Gold Edition, oznaczona DSX9G. Na ebayu bywają poniżej 2k zł ze sklepów w Hong Kongu.

Albo z 7 kanałowym odbiornikem: http://www.infinity-hobby.com/main/product_info.php?cPath=50_70&products_id=4615&osCsid=166ac879278ff3d18f0e02bd7a930b3e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.