Skocz do zawartości

Łódź strażacka przeróbka na rc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem ostatnio łódź strażacką. Działa ona w ten sposób że wkłada sie baterie ustawia ręcznie ster włącza przyciskiem i łódka pływa w jednym określonym kierunku. Teraz ostała rozebrana na części pierwsze i przygotowana do przeróbki na rc. Oczywiście przyda sie troche rad ogólnie dotyczących budowy łodzi.

 

Kilka danych które napewno pomogą:

dł.47 cm, szer.17 cm

Przekładnia 2:1

śruba średnica 4,5cm

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

Edit

 

Wybór padł na bezszczotke wiec poprzednie pytania wywaliłem z postu żeby sie śmietnik nie robił.

 

Zastosuje silnik dzwonek Tower Pro BM2408-21 KV-1750 obr/V zasilany lipolkiem 2s.

I teraz pytanie zostawić przekładnie czy połączyć silnik kardanem bezpośrednio z wałem?

 

2 pytanie do elektroniki.

dajcie jakieś opinie o tych produktach jak ktoś miał z nimi styczność.

 

http://www.modelarski.com/produkt-Odbiornik_FM_35mHz,3017.html

 

oraz regulatory

 

http://www.rc-modele.pl/product_info.php?cPath=96&products_id=2365&osCsid=40a026aba942de95a1dbe43ec6c04ce6

 

http://www.rc-modele.pl/product_info.php?cPath=96&products_id=2939&osCsid=40a026aba942de95a1dbe43ec6c04ce6

 

Linki już działają.

 

 

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIlnik masz chyba za szybki. Lepszy, moim zdaniem był wolnoobrotowy. Woda jest gęsta i lepiej w niej wiosłować, niż młócic. :P Ale to zależy od śruby i od tego czy chcesz mieć ścigacz, czy portowy kapeć, który będzie cumował spokojnie na pozycji i lał wodę.

Znając życie, to wszyscy chcą mieć ścigacze ;)

Ale tu widać szczotkę i raczej wolny napęd.

Popraw linki, bo wszystkie są 404.

Najbardziej mnie ciekawi, czy chcesz naprawdę zrobić pełnoprawną łódź strażacką czyli - lanie wody i obrotowe działko? Działko można obracać przerobionym serwem, ale już tłoczenie wody, to dodatkowa pompka.

Za to atrakcja, że hej. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał ze 20 lat temu dokładnie ten model :D

 

Rewelacyjnie to pływało w "Oczku" w parku Szymańskiego w Warszawie.

 

Osobiście zostawiłbym tam silnik szczotkowy tyle że ja mam takie silniki, a kupować je teraz to trochę bez sensu...

 

Na pompkę do działka wodnego można wykorzystać pompkę spryskiwacza szyby od samochodu (lub - jeszcze lepiej - pompę paliwa) - mają stosunkowo duże ciśnienie i niewielkie gabaryty, tyle że zasilane są na 12V i ciągną spory prąd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na zdjęciach zostawiłem przekładnie. I całe szczęście bo bez niej to by chyba łódka na plecach leżała.

Dzisiaj odbyła sie oficjalna próba na wodzie i wypadła bardzo dobrze. Jak sie uda nakręcić to może wstawie jakiś filmik.

 

Co do pytania "Najbardziej mnie ciekawi, czy chcesz naprawdę zrobić pełnoprawną łódź strażacką czyli - lanie wody i obrotowe działko?" to powiem że bardziej interesuje mnie przeróbka tego co jest niby "łodzią strażacką" na łódź turystyczną taką jak sie zazwyczaj widuje na rzekach czyli wiadomo flaga z tyłu, barierki naokolo, koła ratunowe na bokach kabin itp. Cała pójdzie pewnie do malowania na jakieś ciekawsze barwy. Tytuł troche może zmylić. Bardziej by pasował przerobienie łódki bez RC na RC.

 

Podpowiedzcie jeszcze coś o tym sprzęcie co podałem w linkach bo to jest teraz dla mnie najważniejsze. Resztą sie zajmiemy jak już łódka bedzie miała własny zabezpieczony przed wilgocią osprzęt rc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.