Skocz do zawartości

latanie na półwyspie helskim


krankor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam może niepoważne trochę pytanie, ale zapytam. Czy słyszał ktoś z Kolegów o jakichkolwiek przepisach ograniczających latanie modelem nad półwyspem helskim, konkretnie w okolicach Jastarni. Mam tam spędzić kilka dni i korci mnie żeby poszybować tam np. wieczorem, gdy się trochę uspokoi powietrze. Nie mam zamiaru latać nad Helem, czy jakimiś obiektami wojskowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety żeby tam polatac musisz dzwonić na FIS do Gdańska. Jastarnia jest o tyle dziwna że leży w strefie MRT56 i na dodatek bliskość posiadłości prezydenckiej.

 

Kilka lat temu za czasów pana A.K jeden glajciarz przeleciał nad posiadłością, porobił fotki toples pierwszej damy i od tamtej pory latanie tam zostało strasznie obostrzone :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to uważaj aby twój model nie został zestrzelony patriotem :)

 

a tak serio to chyba ich powaliło a skąd np. P. Kowalski ma wiedzieć ze nie można tam latać czy na rogatkach miasta jest to napisane, chyba nie więc mogą Ci na skakać. Z resztą w Jastarni jest takie małe lotnisko skąd są robione loty widokowe.

 

 

PS.

porobił fotki toples

teraz już wiemy dlaczego przerzuciłeś się na glajta :D

 

 

EDIT: literówka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem tego wyraźnie, chodzi o polatanie modelem oczywiście, konkretnie orłem, którego trzymam na awatarze :) tak może kawałek wzdłuż linii brzegowej. A o zestrzelenie chyba nie należy się bać, ślad cieplny mały, materiały to EPP głównie, a wygląd raczej mylący. Ale fakt, za szpiegostwo mogą mnie zestrzelić, bo czasem zakładam mu pod skrzydło kamerkę FCO2. A wiadomo jak to jest, najpierw zestrzelą a potem będą pytać co było na pokładzie :twisted:

 

 

Niedużo odpowiedzi, ale i za te nieliczne serdecznie dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.