Skocz do zawartości

Futaba wypuszcza rozbudowane- 12 kanałowe radio na 2.4Ghz


Patryk Urban

Rekomendowane odpowiedzi

Jest tez tak ,że sporo osób ma zakłócenia ale na drązkach swojego czasu było tak głośno ,że na lotnisko przyjechała ekipa z Siemianowic skanowali całe pasmo modelarskie jedynie co znalezli to sygnał na poziomie 2s z wysokiegpo napięcia . Mysle ,że zadna z czołowych firm nie wypusci na rynek czegos co nie zostało dokładnie sprawdzone najczesciej winny jest sobie sam własciciel który sobie antene pozwijał bo model wyglądał kiepsko albo kilka razy przypadkowo dostała sie pod smiglo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Gość slawekmod

Różnie bywa z zakłóceniami, trudno je przewidzieć.Czy to PCM czy PPM to skutki mogą byc opłakane.Każdy z systemów ma jakieś zalety i wady, ale temat był wałkowany w innym dziale i nie ma chyba sensu się nad tym rozwodzić.Futaba czy inna firma na pewno sprawdzają sprzęt przed wypuszczeniem na rynek.Przecież tu chodzi o naprawdę dużą kasę.Jest jeszcze taka sprawa że na wysokości 100 -200 metrów i wyżej tych zakłóceń bardzo przybywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,polecam do przeczytania reportaż w sierpniowym FMT, ze zlotu modelarskiego Joe Nall

2007 w USA.Spotkanie 600 modelarzy,gdzie mimo tylu pilotów zawsze wolne były kanały, ponieważ duża cześć latała już na 2,4 GHz.Jednym z głównych punktów pokazów była prezentacja firmy JR, w której było jednocześnie 15 modeli w powietrzu od odrzutowców po helikoptery latających bardzo blisko siebie i sterowanych nadajnikami 2,4GHz. :shock:

Chciałbym na koniec zacytować słowa autora reportażu, że nie ma już pytania czy wejdzie

2,4GHz, jest natomiast pytanie kiedy i jaką firmę wybierzemy, z którym się całkowicie zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Nie mam Icoma 706 tylko duobandera IC-32E.Nie wiem czy się da zakłócić 706-ką odbiorniki na 35 MHz.Być może ktoś rozszerzył zakres nadawania w tym Icomie i sięga 35 MHz, albo któraś z harmonicznych właziła na odbiorniki, najprędzej z zakresu 7MHz.Ale to trzeba chcieć zakłócić.5 harmoniczna z zakresu 7MHz wyjdzie w paśmie 35 MHz czyli w modelarskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watpie zeby futaba wypuszczala radio 2.4GHz ktore przeznaczone jest glownie do latania rc z swiadomoscia ze 2.4GHz to najgorsze co moze byc?? :)

 

Ten nadajnik (bo mowa o 12FG, prawda?) występuję również w wersji na "normalne częstotliwości. Ja mam go w wersji 35MHz - naprawdę świetne radio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może koledzy ciut pokory? Poczytać? Zrozumieć? .....

Polecam bardzo ciekawe i merytoryczne uwagi Piotra Piechowskiego z pl. rec.modelarstwo. I praktyczne spostrzeżenia Jarka Hajduka z używania sprzętu Spectrum.

 

Gdzie mogę poczytać więcej o tym radio .....?

 

Pozdrawiam brać SP :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.