Skocz do zawartości

Futaba wypuszcza rozbudowane- 12 kanałowe radio na 2.4Ghz


Patryk Urban

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno został wypuszczony news na FlyingGiants.com

http://www.flyinggiants.com/forums/fg107/14699-flyinggiants-exclusive-introducing-futaba-12fg-modules-more.html

Wyszedł nowy nadajnik ale to nie wszystko. Wyszły moduły do starszych futab oraz odbiorniki na 2.4Ghz

Prawdopodobnie stoisko Futaby będzie oblegane podczas

Weak Signals w Toledo (13-15.04).

 

Ah jak dobrze że się powstrzymałem z zakupem Spectruma DX7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Może byśta chłopaki co przeczytali ze zrozumieniem, a nie klepali byle co.

"Z tego co wiem.." Trudno sprawdzić? Trudniej sprawdzić niż powstrzymać się od pisania?

Porównanie do kamery też znakomite. Bo pewnie telefony komórkowe będą modele strącały. Te głupole od Futaby wybrały taką głupią częstotliwość, a nawet sebarc wie, że to głupie rozwiązanie.

A może koledzy ciut pokory? Poczytać? Zrozumieć? .....

Polecam bardzo ciekawe i merytoryczne uwagi Piotra Piechowskiego z pl. rec.modelarstwo. I praktyczne spostrzeżenia Jarka Hajduka z używania sprzętu Spectrum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może byśta chłopaki co przeczytali ze zrozumieniem, a nie klepali byle co.

i tutaj Pan się myli.

 

mój kolega z lotniska posiada futabe 6ex http://www.fullkontroll.se/images/images_big/futaba_6ex.jpg

 

i zasięgu w powietrzu na terenie otwartym nawet 500m nie ma... i nawet wypowiedź Pana Jarosława Hajduka nie zmieni mojego zdania, na każdym lotnisku może być inaczej.

 

Dodatkowo na 2,4 GHz sieci WiFi też chodzą, więc też dodatkowe zakłucenia, i nic to nie da, że w futabie sygnał radiowy jest przesyłany cyfrowo.

 

Jestem krótkofalowcem i wiem, że zwykła radiostacja pracująca w czestotliwości 35MHz potrafi zakłucic nawet Graupnera z SPCM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zasięgu w powietrzu na terenie otwartym nawet 500m nie ma

W trybie "normalnym" czy w trybie sprawdzania zasięgu ? Tak tylko pytam, może ktoś instrukcji nie doczytał...

 

zwykła radiostacja pracująca w czestotliwości 35MHz potrafi zakłucic nawet Graupnera z SPCM

Silny sygnał w tym samym paśmie to potrafi zakłócić wszystko. Dziwnym nie jest.

Ale nadajniki szpiegowskie i telemetryczne potrafią w systemie Spread Spectrum (FASST Futaby też wykorzystuje jedną z odmian tej modulacji) nadawać na poziomie szumów tła i to działa. Mimo zakłóceń i niskiej mocy. Dziwne, nieprawdaż ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie zastapi zwykłego Fm-u

 

Rozwiniesz tę myśl? Nic nie zastąpi linek od uwięzi! Tych się nie da zakłócić, chyba że dużym kijem.

 

Zwłaszcza jak masz na lotnisku 40 osób i do dyspozycji kanały 60-80 o nierównym rozkładzie. (Dla przykładu: http://www.pretor.pl/lotnisko/readarticle.php?article_id=2).

Kiedy nie masz pewności, że jakiś idiota nie strąci cię latając za pobliskimi krzakami.

Wszystkie te mechanizmy - zwiększające liczbę dostępnych kanałów, jednoznaczność identyfikacji sygnału z określonego nadajnika itp. idą we właściwym kierunku.

 

O upierdliwości zmian kwarców, długich antenkach, rozstrojonych nadajnikach itp w FM nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojot tu masz racje ze jest tłok i problemy ale nie zapominaj ze jezeli trafi sie ktos W PCM z tym samym kanałem to juz modelem nie poszarpie tak jak w Fm tylko odbiornik sie zawiesi i mozna szykowac worki na smieci na Fm masz zawsze jakas kontrole szarpie sterami ale cos sterujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

radek872 , akurat tak się składa że mam licencję krótkofalarską II od 1995 roku.

 

Z tego co wiem nie jesteśmy jedynymi krótkofalowcami na tym forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znaczy być samym krótkofalowcem, trzeba się również znać... co mi po tym że mam najnowszego icoma a nie wiem na czym rzecz polega? tak samo jest z futaba na 2,4 GHz, jedna osoba napisała że nie miała zaklucen i teraz wszyscy mysla ze oni tez nie będa ich mieli bo ta osoba też ich nie miała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Mam Icoma, ale nie najnowszego (używam go głównie w pracy).Nie twierdzę że pasmo 2,4 GHz jest lekarstwem na wszystkie zakłócenia,Moja aparatura pracuje na 35MHz.Tam też pewnie od czasu do czasu zdarzają się jakieś śmieci, jednak nigdy nie miałem problemu zarówno w PPM jak i PCM.Nie miałem styczności z aparaturami na 2,4 GHz więc sie nie wypowiadam.Na 2,4 GHz jest mnóstwo zakłóceń ale plusem tych aparatur jest to że nadają na dwóch kanałach.Zasięg aparatury nie tylko zależy od mocy ale i od częstotliwości pracy, anten itp.Póki co nie zamierzam zmieniać modułu w.cz na pracujący w 2.4 GHz,

 

Edit: SP7VUE :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.