Skocz do zawartości

czym się różnią?


mnich

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

ponieważ niewiele wiem o silnikach elektrycznych mam do was pytanie.

Potrzebuję silnika o ciągu ok 1,2 kg. To oczywiście nie jest problemem, ponieważ potrafię sobie coś wynaleźć z bogatej oferty naszych internetowych sklepów.

 

Natomiast nurtuje mnie następujący problem: O co chodzi z poborem prądu przez silnik?

Mamy jakieś tam dwa silniki, które mają podobny ciąg podany w kg. Ale jeden pobiera ok. 50A natomiast drugi ok. 20A.

Rozumiem, że różnią się budową (pewnie ilością zwojów).

Ale jakie ma to znaczenie dla nas modelarzy?

Które są lepsze i do czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,2kg ciągu da zwykły dzwonek ale 50amper to on nigdy nie weźmie chyba ze zablokowany i ostatni raz :wink:

samo pytanie jest dziwnie postawione

im silnik pobiera więcej prądu tym krócej będzie pracował na akumulatorze w porównaniu do silnika o mniejszym poborze .

Jeśli p[rzy tym samym ciągu jeden silnik bierze 2x więcej niż inny to ten drugi ma inne kv czyli ilość obrotów na Volt napięcia i inne śmigło - czesto źle dobrane .

 

dla tych co nie rozumieją problematyki

silnik z KV2000 przy zasilaniu 10V wykona 20 000 obrotów

podczas gdy silnik z kv 1000 na tym samym napięciu obróci wałem 10 000 razy czyli połowę mniej - pobierze też mniej energii potrzebnej na pracę mechaniczną .....ale by optymalnie wykorzystać silę będzie miał większe śmigło

czyli energia nam podskoczy

nie ma prostego wytłumaczenia . dlatego do porównań trzeba brać dwa takie same silniki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.