Jump to content

pierwszy dwonek


Smar

Recommended Posts

witam!

Właśnie kończe swój 2 model RC w życiu (TOTO) i zabrałem sie za montowanie silnika TOWER PRO 2406-21 ale po dokładnym przyglądnieciu sie mu natknąłem sie na 2 problemy

1: jak go przytwierdzić do wregi silnikowej (mam także łoże do silników TP lecz w żaden sposób nie moge go połaczyć z silnikiem tak żeby to miało ręce i nogi)

2: w jaki sposób zamocować piaste- prosto do obudowy czy w jakiś sposób przedłużyć wał

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co Smar, nie za bardzo wiem z czym masz problem z tego co napisałeś ;/ ale może zdjęcie Ci pomoże ...

Dołączona grafika

podstawę - łoże przykręcasz 3 wkrętami no wręgi, następnie wsuwasz silnik i przykręcasz tymi 2 śrubkami ( zaznaczone na czerwono - pewnie masz imbusy ) . a piastę i śmigło nie wiem jakie masz więc nie pomogę - napisz więcej szczegółów lub daj zdjęcie

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

zabrałem sie za montowanie silnika TOWER PRO 2406-21

Masz go tak jak na tym zdjęciu ? -> http://www.emodel.pl/esklep/tower-240621-p-24.html

 

To jest silnik do montażu "za wręgą". Część z przewodami jest częścią przednią.

Robi się dziury we wrędze, silnik przykręca tak, że jest od stronu modelu, a przez wręgę wystaje do przodu wał. Na niego nasadza się piastę (jakąś na wał 3mm, stałą albo propsaver).

Żeby zamontować "przed wręgą" (jak na zdjęciu gładkilot'a ), trzeba w większości przypadków przełożyć (odwrócić) wał. Wtedy ta część, z której wystają przewody, staje się tylną częścią silnika, a ruchomy "dzwon" ma wystającą oś dla piasty.

Link to comment
Share on other sites

Ad 1.Co do mocowania,to najlepiej gdybyś miał "krzyżak",taki jak na tym zdjęciu.Wtedy przez cztery dziurki bliżej środka "krzyżaka" przykręcasz śrubami ów do silnika,natomiast przez dziurki dalej środka przykręcasz śrubami zespół silnik-"krzyżak" do wręgi.

 

Ad 2.Jeżeli to jeden z pierwszych modeli polecałbym propsaver (piasta na gumkę).Zakłada się go bezpośrednio na wał silnika.(Nie)stety jest to silnik do mocowania za wręgą więc jeśli wał jest krótki to możesz mieć kłopoty z zamontowaniem propsavera.Wtedy trzeba już kombinować dla przykładu podam,że w większości silników Turnigy (przystosowanych do mocowania za wręgą) da się zamontować specjalną piastę z tyłu silnika,która umożliwia zamontowanie go przed wręgą.Przykład takiego rozwiązania na tej fotce.Lecz nie wiem czy w tym motorku jest coś takiego.

 

PS:Opcji szukaj użył ? :P

 

EDIT:

Za wolny jestem :P

Link to comment
Share on other sites

Co do mocowania,to najlepiej gdybyś miał "krzyżak"

krzyżaka nie mam bardziej coś takiego jak pisał gładkilot lecz nawet jeśli przykrece go do wregi to nie ma możliwości zamocowania do niego silnika. Mój silnik wygalda tak jak na poniższym zdjeciu

Dołączona grafika

co do przesuniacia wału... pod imbusem który go trzymał w dzwonku jest wyżłobienie, gdzy bede chchiał go przesunąć takie wyżłobienie musze zdobić w innym miejscu, mam racje??

sory za jakość zdjecia

ps opcji szukaj użył lecz jak zwykle nic nie znalazł

Link to comment
Share on other sites

W takim razie rozwiąże sobie inaczej mocowanie dzwonka. Dzięki za informacje.

 

Dodano później:

 

Poradziłem sobie z talerzykiem :D . Użyłem małego ściągacza do łożysk. W moim przypadku żywicy nie było. Talerzyk został poprostu bardzo silnie wciśnięty na końcówkę silnika.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.