Jump to content

Storch


sławek

Recommended Posts

Dołączona grafika

Pomysł chwili-miałem troche wolnego a chciałem odpocząć od innych prac zrobiłem takie "cuś" .depron, kilka listewek w kadłubie,drut na podwozie i popychacze ,szczątkowe malowanie,stary silnik z przekładnią,i wyszło (bardziej mi to przypomina Gawrona a nie Storcha)

Lata lepiej jak wygląda,ale nie obyło sie bez niespodzianki:odchyliłem w bok silnik by zniwelować efekt pochylający od śmigła ale model za bardzo przewalał sie w kierunku obrotu śmigła ,dopiero ustawienie silnika w osi kadłuba pomogło!! model jest bez zwichrzeń,więc jestem zaskoczony tym ustawieniem silnika.

Jak tylko bedzie miał kto mi sfilmować jego latanie to zapodam avika.

A przy okazji : z "izolacji pod panele" chyba by nie wyszedł taki trwały,depron od graupnera poradził sobie bez problemu z kilkoma kretobiciami :)

Tylko kabinka jak widać troche sie pokruszyła od wyczepiającego sie skrzydła.

nie wygląda to estetycznie -miało być szybko a nie ładnie :) nić,nić i jeszcze raz nić +CA

 

Dołączona grafika

zastrzały-nie były konieczne bo dzwigar płata zdaje egzamin -listewka sosnowa chyba 5x2 wklejona na "sztorc" łącznik dzwigara ze sklejki.

Silnik Permax 400, kokam7,2 v 1250Ah (na 11,1v robi sie szatan) serwa i aparatura to jakiś klon Eskya -Lanyu Model. rozp.1.3 m

Lata praktycznie sam a wznios sprawia że wystarczy ster kier. lotki tylko do poprawiania zakrętu,przy wietrze jest nerwowy odrobine przy ziemi ale jak sie wzniesie lata rewelacyjnie (pewnie zawirowania od ziemi)

 

Zapomniałem dodać że całe wyposażenie jest w spadku po Me109 którego wcześniej opisywałem-rozbity przez kolege ;( i z myślą o jego umiejętnościach robiłem tego Storcha

Link to comment
Share on other sites

Nie no model ładny !

Na ile min. lotu wystarcza taki pakiet ?

Można prosić też o plany :) ?

Najlepiej na jakiś serwer żeby każdy co będzie chciał mógł pobrać :)

Pozdrawiam i życzę wysokich lotów ;)

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze nie latałem do wyczerpania,ładnie szybuje więc 1/3 latania to lot bez napędu latałem 20min a pakiet jeszcze jest gotowy do następnego lotu.

Robiłem plany z głowy (oczywiście troszke skalowałem rys Storcha) i od razu wycinałem je jako wzorniki więc nie posiadam ich ani w formie paierowej ani elektronicznej. postaram sie coś odtworzyć,ale bedzie to raczej schemat a nie plany wykonawcze.

Link to comment
Share on other sites

fajnie Ci wyszedl ten Storch

zawsze mi sie podobal ten samolot i ostro sie zastanawiam jak go zbudowac -ale z przeszkloną w pełni kabinką :)

 

wczoraj, w Bielsku na lotnisku wyladowal czeski Tulak pomalowany w niemieckie barwy wojenne...

cholera, głupio to może brzmi biorac pod uwagę historię -ale Niemcy w prostocie i doskonalosci kształtu swoich maszyn,ich malowan, formy (i w samym znaku) trochę podbili moje serce...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.