Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze internetu bezprzewodowego


ECO400

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem do Netii maila i mi odpisali że jest poza zasięgiem ich nadajników.

Na mapie ery jestem w strefie EDGE a nie jak bym chciał HSDPA. Nawet nie planują jej nigdy tam dać (HSDPA).

iPlus też jest poza zasięgiem... muszę sprawdzić jeszcze Playa ale coś sie obawiam że też nie wypali :( Chyba pozostaje mi czekanie pół roku aż mi podłączą telefon i internet :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż też ćwiczyłem ostro ostatnimi czasy ten temat, niestety, akurat tu gdzie mieszkam żadna sieć kom nie ma zasięgu do mobilnego internetu :roll:

Musiałem się przeprosić z TP i wziąć znowu telefon i neostradę łącznie to ok 110zł z czego sam abonament za telefon którego nigdy nie używam to 50zł :evil:

Poszedłem więc do TP i kazałem zawiesić linię telefoniczną, można to zrobić na czas do 12 miesięcy i kosztuje wtedy 22zł (zawsze w błoto ale już nie 50) potem miesiąc "normalnie" i znowu można zawiesić na rok, i tak do wygaśnięcia umowy :roll:

Mam nadzieję że do tego czasu coś się ruszy z zasięgiem mobilnego internetu.

 

Tak na marginesie to możesz zamówić samą neostradę bez telefonu, tyle że ... płacisz wtedy (jak oni to ładnie nazywają) opłatę za utrzymanie linii 33zł miesięcznie + oczywiście opłatę za internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Play Online działa całkiem sympatycznie, szybkość w godzinach szczytu nie spada ponizej 500-600Kbp/s a za 50 zł można mieć juz 4GB bez podpisywania jakichkolwiek umów lub 2GB za 30 zł (dla porównania w iPlusie trzeba wydać 75 zł aby mieć 3GB + dodatkowo umowa) mieszkam 5km w lini prostej od BTS'a (nadajnika Playa WCDMA/HSDPA który wysyła sygnał). Na twoim miejscu jeżeli twój modem ma sciągniętego simlocka zakupił bym starter Play Online w cenie 19 zł i wypróbował internet. Jeżeli chodzi o mape zasięgu na stronach Play - od razu mowie, jest nie aktualna, najlepiej sprawdzić wchodząć na strone http://mapa.btsearch.pl , zaznaczyc po lewej stronie tylko ptaszek na UMTS, wpisać swoją miejscowość i sprawdzić czy w obrębie kilku km znajduje się Node B Playa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Attyla, freedom pro, to internet bezprzewodowy, ale stacjonarny. Ja natomiast zrozumialem, ze chodzi tutaj o internet mobilny, czyli w tym wypadku free optimum i premium (w tych taryfach jest cdma). Zreszta ten test, co wyzej dalem mowi juz wszystko. Tak mi sie przynajmniej wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.