Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze internetu bezprzewodowego


ECO400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Aktualnie mam internet ERA 512kb/s z ograniczonym transferem 512MB (zazwyczaj wykorzystuję do w tydzień a gdyż pobieram jakiś program albo oglądam filmy to już po 2-3 dniach internet zwalnia maxymalnie bo skończył się transfer :x )

Po wykorzystaniu transferu strona główna PFMRC.EU ładuje mi się około minuty albo i dłużej :crazy:

Proszę Was o pomoc w wyborze internetu bezprzewodowego (nie mam telefonu stacjonarnego ze względu na to że wszyscy w rodzinie mają komórki)

Nie chciał bym żeby cena za miesiąc przekroczyła 60zł. Internet raczej z nieograniczonym transferem chociaż będzie ciężko taki znaleźć (chyba...). Prędkość w granicach 1mb/s

 

PS a może jakaś prywatna sieć :?: jak by co to mieszkam w Pęgowie woj. dolnośląskie 13km od Wrocławia.

 

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam iPlusa, Prędkość w HSDPA wynosi 7.2Mb i tak chyba jest bo transfer przy ściąganiu danych z poczty przekracza czasem 1000Kb/sek.Standardowa prędkość pobierania plików wynosi od 100 do 400kb/sek.Limit transferu wynosi 1Gb.Przeglądając strony itp wykorzystuję 1-1,5 Gb miesięcznie.Można zawsze dokupić dodatkowy transfer .Więcej na stronie Plus-a.Ja jestem zadowolony w każdym razie.Po wykorzystaniu limitu prędkość pobierania z sieci wynosi 3kb/sek więc jest masakrycznie mała.Kupując mobilny internet pamiętaj o dwóch sprawach poza samymi warunkami umowy.Pierwsza to bierz najszybszy modem jaki jest dostępny czyli HSDPA 7,2 , polecam modemy USB bo te na Express Card są drogie, druga sprawa to sprawdź dostępność usługi w swoim miejscu zamieszkania bo nie wszędzie jest HSDPA a jak jest tylko GPRS to nie ma sensu kupować tej formy dostępu do netu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w Plusie nie udało się złapać HSDPA tyko na lotnisku na Żarze, ale podczas podróży na ten piknik w samochodzie miałem cały czas HSDPA.W domu mam HSDPA w każdym miejscu niezależnie od położenia modemu i komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem Playa. Tak w Warszawie jak i w Międzyzdrojach (na skraju miasta) prędkość działania była świetna (oczywiście czuć tą 'bezwładność' typową dla łącz o dużej latencji ale nie przeszkadzała za bardzo nawet przy usługach interaktywnych jak SSH czy RDP). Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam WIMAX od Netii płace około 90 zł miesięcznie przy przepustowosci (na umowie bo tak w praktyce chyba jest niższa) 100,0 Mb/s. Bez limitów nie ma żadnych przeciążeń sieci.

 

EDIT: W laptopie mam iPlusa z limitem 1GB i też strasznie mnie to irytuje gdy go wykorzystam wtedy strasznieeeeeee wolno działa. :roll:

 

EDIT2: Nr gadu-gadu do Netii: 6960420

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z internetu w Play na kartę. Kupiłem starter chyba za 19,99 zł, wsadziłem do telefonu z HSDPA (samsung i600) i podpiąłem przez usb do laptopa. Internet śmigał aż miło, filmiki na youtubie itp. Doładowuje się go zdrapką 30zł limit 2GB i czas 28 dni lub 50zł 4GB i 56dni, czyli wychodzi prawie 25zł miesięcznie. Ma tylko jeden istotny minus, działa tylko w zasięgu HSDPA (zasięg można sprawdzić na stronie PLAY). Za tą cenę polecam BARDZO, oczywiście jeśli masz zasięg (większe miasta).

 

Obecnie włączyłem sobie pakiet email w Orange (50MB też HSDPA) ponieważ w domu mam i tak szybkie łącze 10Mbit, a podczas krótkich wyjazdów 50MB w zupełności wystarczy, zwłaszcza że w Orange internet łapie wszędzie (wystarczy GPRS).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to proteza internetu niestety. Mam iplusa z konieczności, zablokowane reklamy , nie korzystam z youtube i podobnych a transfer kończy mi się ok. 20. Najlepsza w tej chwili jest oferta Play ale trzeba sprawdzić zasięg , rozumiem że chodzi ci o "zastępczy internet stacjonarny". Może jakiś sąsiad udostępnia łącze przez wi-fi, to też jest jakieś wyjście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zastępczy internet stacjonarny". Może jakiś sąsiad udostępnia łącze przez wi-fi, to też jest jakieś wyjście.

Nie mam w ogóle telefonu stacjonarnego. Internet w komórce mam od Heyah.

Ten którego teraz szukam ma być jako internet stacjonarny. Muszę jeszcze zadzwonić do TP i się dowiedzieć ile kosztuję przyłączenie internetu (może można wykupić sam internet bez telefony?)

Tylko jak dzwonie na 19393 albo na o 800 102 102 to mówi że nie ma takiego numeru :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten którego teraz szukam ma być jako internet stacjonarny. Muszę jeszcze zadzwonić do TP i się dowiedzieć ile kosztuję przyłączenie internetu (może można wykupić sam internet bez telefony?)

Nie ma takiej opcji. Neostrada jest nierozerwalnie pożeniona z linią telefoniczną. Konieczność opłacania abonamentu za telefon zbytecznie podbija koszt całej zabawy.

Tylko jak dzwonie na 19393 albo na o 800 102 102 to mówi że nie ma takiego numeru :crazy:

Jeżeli próbujesz zadzwonić z telefonu komórkowego to nie dziw się, że słyszysz taki komunikat. Jeśli masz w pobliżu automat telefoniczny to zadzwoń z niego na błękitną linię i dopytaj się o szczegóły.

 

Niedługo planuję "zerwać się z kabla" bo porównanie kosztu 150zł za Neostradę z Liveboxem a 45zł za pakiet 5GB z Play mówi samo za siebie. Przed ostateczną decyzją wezmę modem z Play na tygodniową próbę. Z mapki zasięgu wynika, że powinno śmigać ale wolę się upewnić, żeby nie obudzić się z łapami w nocniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.