Skocz do zawartości

Turnigy Accucell-6 Problem z ładowaniem pierwszej celi


dlmtb

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ładowarkę Turnigy Accucell-6 http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7028&Product_Name=Turnigy_Accucel-6_50W_5A_Balancer/Charger i problem z ładowaniem pierwszej celi w pakietach Li-poli. Mimo stosowania różnych programów (ładowanie standardowe, szybkie, z balanserem) pierwsza cela w każdym z ładowanych pakietów (mam ich 6 o różnych pojemnościach) jest niedoładowywana. :| Dwie pozostałe zawsze mają 4,20V a jedynka max 4,0- 4,11. Ponadto na programie ładowanie z balnserem ładowarka nie jest w stanie zakończyć proces i ładuje aż do momentu, gdy mija ustawiony maksymalny czas ładowania 100min a cele po takiej akcji mają: 4,05, 4,20, 4,20V :(

Próbowałem już różnych ustawień i bez rezultatu. Nadmieniam, że ładowarkę użytkuję od marca br. i nie miałem z nią wcześniej takich problemów. Czy można coś z tym zrobić, czy dać sobie spokój i kupić nową? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

poszukajcie na forum, było to opisywane. problem jest z wewnętrznym balanserem, a raczej jego kalibracją ale jest na to metoda.

Jeżeli by to była kwestia kalibracji balancera, problem by nie występował w programie LIPO CHARGE (który ignoruje balanser). Być może uszkodzeniu uległ tranzystor balancera który "puszcza" po sobie prąd niezależenie od stopnia naładowania ogniwa, w wyniku czego "jedynka" jest efektywnie ładowana mniejszym prądem (zakładam że dzieje się tak jedynie przy podłączonej wtyczce serwisowej).

 

Pozdr.,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to błąd! Pytaj w sklepie! Gwarancja obowiązuje i jest całkiem sprawnie realizowana.

Czyli tak: wchodzisz w zakładkę Support: http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/FAQ.asp

- i znajdujesz informację o sposobie realizacji gwarancji, czyli tak na prawdę dwa kroki do wykonania.

Wypełniasz formularz RMA - link jest na w/w stronie, oznaczony Warranty Support Page.

Następnie wysyłasz pod wskazany adres ładowarkę najprostszą przesyłką rejestrowaną, czyli listem poleconym (ew. może być dodatkowo priorytet) umieszczając obowiązkowo na przesyłce nadany numer RMA. Ja dodatkowo wkładam do środka karteczkę z tymże numerem. Koszt wysyłki jest duuuużo niższy od ceny nowej ładowarki, wiec się opłaci. Po ok. miesiącu otrzymujesz przesyłkę ze sprawną ładowareczką :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to mnie zaskoczyłeś :!: , właśnie rozpocząłem procedurę reklamacyjną, już mam numer RMA a jutro zasuwam na pocztę i wysyłam ładowarkę. Wielkie dzięki za pomoc :D

 

 

edit 23.09.09

ładowarka pojechała priorytetem koszt 29pln, teraz pozostaje tylko czekać :D

 

edit 17.10.09

dostałem emila od HC że nowa ładowarka już do mnie leci :D

 

edit 27.10.09

właśnie odebrałem nowiutką ładwarkę :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Wcześniej nie trafiła paczka na VAT więc nie wiem w ogole jak się teraz zachować, na dodatek HC napisali tak adresata paczki ze wygląda jakby to wysłał do mnie ktoś z rodziny...

 

A potwierdzenie nadania paczki mam :)

 

(PS. Jutro tego posta wyedytuję bo za raz ktoś pewnie posądzi o poszukiwanie sposobu na oszukiwanie UC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc możesz próbować to kalibrować czytałem temat o turnigy accucell 6 na naszym forum i znalazłem to:

 

Jak kalibrować

 

Jestem bardzo zadowolony z tej ładowarki.

Testowałem ją z moim tanim woltomierzem i napięcie okazało się niższe niż pokazywała ładowarka.

Więc postanowiłem ją skalibrować:

 

Przytrzymaj przyciski ENTER i "-" (minus) podczas włączania ładowarki.

Ładowarka pokaże coś takiego:

+00 VOL: x.xxV

SAVE(ENTER)

 

Następnie podłącz baterię do gniazda ładowania i zobaczysz napięcie wykryte przez ładowarkę.

Teraz możesz je regulować naciskając + lub -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.