Skocz do zawartości

Pakiet Li-pol FlightPower


RCPawel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od dłuższego czasu nie latałem swoim EG. Właśnie przed chwilą postanowiłem go trochę odkurzyć i okazało się, że po ostatnim locie zapomniałem odłączyć pakietu od regulatora.

Nie wydało mi się to jakieś tragiczne w skutkach i dokończyłem czyścić model. Po sprawdzeniu pakietu miernikiem pokazał on 0.00V z niedowierzania podłączyłem go jeszcze do balancera - niestety on również nic nie pokazał. Spostrzegłem również że pakiet jest lekko spuchnięty.

Czy są jeszcze szanse na jego uratowanie? Nie wiem, czy podładowanie go (tym bardziej bez balancera) jest bezpieczne.

 

Proszę o pomoc

 

Pakiet, który prawdopodobnie zmarnowałem to:

FlightPower EVO25, 3s, 11,1V, 2170mAh - jeden z lepszych na rynku, kosztował mnie nie mało, a ile radości z latania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Możesz spróbować ładować każdą celę oddzielnie małym prądem, jakieś 0,7A do osiągnięcia napięcia na każdej celi 2,8-2,9V.

Potem podłącz pakiet pod balancer.

Pamiętaj aby podczas ładowania mieć cele a potem pakiet "na oku".

Jak nie będą się zbytnio grzać lub puchnąć... :roll: może się go zreanimuje ale na pewno nie będzie już trzymał takich parametrów jak od nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ładowarka nie chce się załączyć. Pokazuje komunikat - LOW VOLTAGE i piszczy. Nic z tego raczej nie będzie, a innej, prostszej ładowarki nawet nie mam od kogo pożyczyć. Trudno, będę miał nauczkę na przyszłość, aby wszystko dokładnie sprawdzić, przed odłożeniem modelu na półkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.